786 Shares 1772 views

Centrum opieki psychologicznej dla dzieci i młodzieży: usługi i informacje zwrotne

Celem wszystkich centrów pomocy psychologicznej jest stworzenie warunków do emocjonalnego, duchowego i społecznego rozwoju młodych turystów. Instytucje te obejmują różne struktury handlowe i rządowe, których celem jest wspieranie dzieci i młodzieży w trudnej sytuacji życiowej.

W Rosji jest wystarczająca liczba placówek opieki psychologicznej, gdzie pracuje wielu wykwalifikowanych specjalistów: psychologowie, psychoterapeuci, trenerzy, psychoanalitycy. Pomagają młodym ludziom poznać siebie i żyć w harmonii z ich światem.

Centrum Pomocy Psychologicznej dla Dzieci i Młodzieży (Moskwa)

Warunki społeczno-polityczne i gospodarcze w kraju stale się zmieniają, a najbardziej bez ochrony w tej sytuacji są dzieci i młodzież. Rodzice często nie mają dla nich wystarczająco dużo czasu. Ośrodki pomocy społeczno-psychologicznej dla młodych ludzi stanowią program pomocy, wsparcia, rozwoju małych obywateli. W Moskwie takie instytucje znajdują się w każdej dzielnicy.

Warto rozpocząć narrację od centrum adaptacji społecznej i psychologicznej dzieci i nastolatków Genesis. Znajduje się pod adresem: Moskwa, Trubnikovsky Pereulok, 22, p. 2. Specjaliści prowadzą konsultacje dla całej rodziny. Regularnie rekrutowano grupy, w których odbywają się różne szkolenia dla dzieci. Zajęcia prowadzone są także z psychologami szkolnymi, instruktorami pedagogicznymi, którzy mogą tu poprawić swoje kwalifikacje.

"Hermes" zajmuje się publikowaniem literatury psychologicznej i edukacyjnej. Centrum ma wspólny projekt z Wydziałem Psychologii Uniwersytetu Moskiewskiego, gdzie pojawiła się nowa specjalność "Praktyczna Psychologia Osobowości".

Doświadczeni psychologowie zapewnią płatne usługi w następujących obszarach: trudności z zachowaniem przedszkolaków, osobliwości edukacji szkolnej, relacje w rodzinie. Od poniedziałku do piątku można umówić się na spotkanie od 10:00 do 18:00.

"Interakcja"

Pomoc psychologiczno-pedagogiczna i medyczno-społeczna młodzieży świadczy państwowa instytucja edukacyjna "Interakcja". Można go znaleźć w: Moskwie, Kaszmirze proezd, 7. Oto kierunki, na których działa ta instytucja:

 • Prowadzenie konsultacji dla dzieci od 3 do 18 lat.
 • Diagnozowanie poziomu rozwoju wieku i rozwijanie umiejętności.
 • Pomaganie dzieciom, które są trudne do nauczenia się.
 • Środki prewencyjne i korygujące mające na celu naprawienie naruszeń w zachowaniach i związkach w rodzinie.
 • Pilna pomoc dla rodzin, nauczycieli po ekstremalnych sytuacjach.
 • Regularne szkolenia dla matek i tatusiów w "Parents Club".
 • Prowadzenie poradnictwa zawodowego dla młodych ludzi.
 • Prace prewencyjne dla nastolatków uzależnionych od narkotyków.

Jeśli rodzina ma poważne problemy z wychowywaniem dziecka, warto skontaktować się z centrum opieki psychologicznej nad dziećmi i młodzieżą. Usługi świadczone tam z pewnością pomogą w najtrudniejszych sytuacjach. W Moskwie istnieje wiele takich instytucji: Pechatniki, Vesta, Perspektiva, Nash Mir, Korekta, Genesis. To nie jest cała lista moskiewskich instytucji zajmujących się problemami młodszego pokolenia.

Psychologiczne wsparcie dla dzieci w Jarosławiu

Najbardziej skutecznym sposobem poradzenia sobie z wieloma problemami będzie Centrum Pomocy Psychologicznej dla Dzieci i Młodzieży. Jaroslavl nie przebywał na bok, istnieje kilka podobnych instytucji płatnych otwarte dla Ciebie, gdzie można poprosić o radę. Są to ćwiczenia indywidualnych rozmów z dziećmi i dorosłymi, szkoleń dla firm.

Szczególnie popularne w mieście są usługi psychologa rodzinnego. Istnieją numery telefoniczne w Jarosławiu, gdzie można zasięgać opinii w ważnych sprawach i umówić się na wizytę. Bardzo często zwracają się do ośrodka pomocy medycznej i psychologicznej dla dzieci i młodzieży znajdujących się w regionalnym klinicznym szpitalu narkologicznym.

"Wyspa Zmian"

Bardzo ruchliwa praca w centrum pomocy psychologicznej dla rodziny, dzieci i dorosłych zwanych "Wyspą Zmian". Znajduje się przy: Jarosławiu, ul. Sowiecki, 69, z. 203. To będzie przytulne dla rodzin, które chcą rozwijać, ujawniać swoje talenty, poprawić wady i radować się w każdej chwili.

Doświadczeni fachowcy od dawna pomagają rodzicom wychowywać swoje dzieci: poprawnie uczęszczać do szkoły, cieszyć się zwycięstwami, przeciwstawiać się porażkom, specjalne podejście do dojrzewania. Niektórzy psychologowie z doświadczeniem w tej dziedzinie mają 20 lat doświadczenia. To właśnie czekają na gości programy "Wyspy Zmian":

 1. "Szczęśliwa rodzina – szczęśliwe dzieci". Powie Ci, jak ratować rodzinę przed kłótniami, rozwód, zazdrość i stać się dobrymi rodzicami.
 2. "Radujemy się razem". Zaprojektowany dla najmłodszych gości, odbywa się w zabawny sposób.
 3. "Świat wokół". Pomaga dzieciom w wieku od 6-7 lat zauważyć otaczające piękno.
 4. – Wiem i potrafię. Promuje rozwój młodych talentów.
 5. "Euroclass". Zaprojektowany dla dzieci, które nie uczęszczają do przedszkola.
 6. "Tajemnice komunikacji". Zaprojektowany dla nastolatków, aby określić cechy przywódcze.
 7. "Osoba konkurencyjna". Pomaga absolwentom szkół w wyborze zawodu.

Poza tymi programami Centrum dysponuje również klubami zainteresowań, w których zawsze można wykazać się najlepszą jakością.

Bryansk Service of Psychological Assistance dla Młodzieży

Nie można poruszać się po centrum opieki psychologicznej dla dzieci i młodzieży (Bryansk) zwanej "Sferą". Innymi słowy, jest on również nazywany centrum psychologii i rozwoju ludzkiego. Znajduje się na: Bryansk, Sovetskiy rn, ul. Październik, 86.

W tej instytucji zaangażowane są liczne psychologowie, terapeuci mowy, defektologowie, muzycy terapeuci, metodologowie zajmujący się adaptacją kultury fizycznej, nauczyciele teatralni – reżyserzy. "Sphere" świadczy następujące usługi:

 • Sesje indywidualne i grupowe, konsultacje, szkolenia dla wszystkich członków rodziny.
 • Badania diagnostyczne dzieci rozpoczynające się w wieku 5 miesięcy.
 • Opracowywanie i korygowanie zajęć dla uczniów.
 • Klasy gier dla rozwoju myślenia, pamięci, uwagi, małych i dużych umiejętności motorycznych, sfery emocjonalnej i zdolności twórczych dzieci w wieku przedszkolnym.
 • Środki zaradcze mające na celu poprawienie zachowania (nadaktywność, deficyt uwagi, agresywność, osłabienie).
 • Praca z fobiami, psychotraumą, nerwicami.
 • Zajęcia z dziećmi, które są opóźnione w rozwoju umysłowym.
 • Wsparcie dla nastolatków w różnych sytuacjach życiowych, przed trudnym wyborem.
 • Muzykoterapia, skazkoterapiya, terapia artystyczna, igroterapiya, "Szkoła działania".
 • Pokoje do relaksu i regeneracji równowagi umysłowej.

Centrum Pomocy Psychologicznej dla Dzieci i Młodzieży (Ufa)

Jak pomóc swoim dzieciom? Doskonały program dla takiego wsparcia został opracowany przez psychologów Ufa w centrum psychologicznym "Bogactwo życia". Oferujemy konsultacje z rodziną, dzieckiem, psychologiem młodzieżowym. Regularnie prowadzone szkolenia, sesje grupowe z dorosłymi, dziećmi i młodzieżą.

"Bogactwo życia" przestrzega wszystkich zasad "Kodeksu etycznego psychologa". Wszystkie informacje otrzymane od klientów są ściśle poufne. Wszyscy specjaliści zbliżają się do swojej pracy z wiedzą na temat swojej działalności. Praca wykorzystuje tylko naukowo zdrową i bezpieczną metodę.

Działalność psychologów w Kirowu

Centrum pomocy psychologicznej dla dzieci i młodzieży (Kirov) jest licencjonowane przez Departament Edukacji w regionie Kirowa. Znajduje się pod adresem: Kirov, ul. K. Marx, 47.

Tutaj jest wielu doświadczonych psychologów, terapeutów mowy, defektologów, wychowawców społecznych. Dla rodzin wspólne studio deweloperskie "Consonance" jest otwarte. Do służb młodzieżowych studio językowe "Bravo", jak również wiele różnych projektów.

Konsultacje psychologów w Tver

Centrum pomocy psychologicznej dla dzieci i młodzieży w Tver otwiera drzwi młodym turystom. Znajduje się na: Tver, ul. Serova itd. 12. Psychologowie pomogą młodemu pokoleniu rozwiązywać najtrudniejsze sytuacje życiowe. Główne kierunki pracy:

 • Problemy behawioralne dzieci;
 • Zaburzenie w komunikacji i interakcji z dzieckiem;
 • Zmiany zachodzące u dziecka;
 • Trudności z dojrzewaniem.

Recenzje

Wiele dobrych opinii ma centra psychologiczne we wszystkich miastach Rosji. To tutaj pomaga dziecku poznać siebie, jego pragnienia i możliwości. Niektórzy nastolatkowie są wdzięczni za pomoc w wyborze zawodu i eliminowaniu problemów z komunikowaniem się z rodzicami. Szczególnie popularne są zajęcia rozwojowe przygotowujące się do szkoły.