697 Shares 2923 views

Rybinsk, Katedra Przemienienia: historia, opis cech architektury, adres

Odwiedź niepowtarzalną historyczną świątynię odwiedzić miasto Rybinsk. Katedra Przemienienia znajduje się w centralnym placu Katedralnym, w samym sercu to. W pobliżu znajduje się most Wołga. To jest prawdziwy znakiem rozpoznawczym miasta. Kiedy po raz pierwszy zbudowany na tym miejscu zbudowano Pierwszy drewniany kościół.


na wcześniejszą

Jeden świętego Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej, znajduje się w miasteczku o nazwie Rybinsk – Katedra Przemienienia Pańskiego. Dzieje się wiele ciekawych faktów. Pierwszy kościół zbudowany na miejscu katedry Przemienienia, ustanowione w 1654 roku. Był to budynek z kamienia, dedykowany do Przemienienia. Został on zbudowany na miejscu dwóch drewnianych kościołów na początku 17 wieku – Przemienienia Pańskiego i św Piotra i Pawła.

Świątynia powstała na czterech filarach i dużej piwnicy. Opierając się na trzech stron otoczone galerii z kapliczki sześciennych zdobionych namiotów. Później zostały one zastąpione przez kopułami cebuli. W jednym rogu galerii ustawić dzwonnicę z ośmiu aspektach. Później, dzwonnica została odbudowana w kaplicy proroka Eliasza.

W 1779 roku, dekretem duchowej świątyni Jarosław Diecezjalnym nadano status katedry.

Pierwszy kościół katedralny

Populacja miasta gwałtownie wzrosła. Rada miasta nie może trwać tak wielu ludzi, a złym stanem to odczuć. Zdecydowano się na budowę nowej katedry budowę świątyni. W centrum Rybinsk w tym czasie mieliśmy już ustanowiła pięć kondygnacji dzwonnicy, do których trzeba było połączyć nową katedrę.

Były tylko dwa sposoby, aby rozwiązać ten problem. Ale oboje obejmuje zniszczenie starych budynków. Pierwszy wariant zakłada budowę nowej katedry na wschodniej stronie wieży dzwon na miejscu starej świątyni. Według drugiego przykładu wykonania nowej katedry musiałem zająć miejsce Czerwonego Gostiny Dvor na zachodniej stronie dzwonnicy.

Od ponad 20 lat to była kwestia budowy nowej katedry. Rybinsk elita kupiec chciał zachować starą. Ale inna część mieszkańców miasta, zwłaszcza warstwa firma była przed zniszczeniem Gostiny Dvor.

Dopiero w 1838 postanowił wydać konstrukcję. Wybraliśmy pierwszą opcję i 14 lipca w starej katedrze służył ostatnia liturgia. Miejsce pod budowę został poświęcony 8 września 1838 r.

Budowa drugiego kościele katedralnym

Nie tylko szczęśliwi w mieście takim jak Rybinsk. Katedra Przemienienia też powstał w kilku etapach. To zależy od wielu czynników. Budowa katedry została sfinansowana przez miejscowych kupców. spędził on ponad 195 tysięcy rubli. Budowa nowego kościoła katedralnego ukończony w 1845 roku. W 1851 roku zakończył projekt dekoracji wnętrz. Katedra i dzwonnica zbudowana wcześniej podłączony do refektarza. Teraz to był jeden zespół architektoniczny. Rada uroczyście konsekrowany w połowie lata 1851 roku.

Natomiast katedra Przemienienia (Rybinsk) był zimny-letnia świątynia. Położony w pobliżu ciepłego kościele katedralnym św Mikołaja, zbudowany w 1720 roku. W 1930 roku została rozebrana.

A New History katedry Przemienienia

Na Przemienienia Katedra Świętego została założona kilka parafii, w szczególności dobro ubogich i szkoły kościelnej.

1909 dla katedry Przemienienia był znaczący. Nadano mu status katedry. W 1942 roku katedra traci status, ale w 2010 roku został ponownie przywrócony.

W 1929 roku kościół został zamknięty, dzwonnica została rozebrana. Winę za to był projekt mostu. Do jego budowy katedra musiała zostać całkowicie zniszczone. Prace już się rozpoczęła, ale zostali zatrzymani przez wojnę. Rada dokonała hostel. Przed, że nie będziemy robić teatr, magazyn, cyrku i dworca kolejowego.

odrodzenie

Projekt mostu drogowego nadal realizowany był w 1963 roku. Budynek katedry jest nie tylko zachowane, ale również jego historyczny wygląd został przywrócony. Podczas renowacji przywrócono wszystkie zniszczenia. Ale rada nie spełnił swój bezpośredni cel. Do 1999 roku budynek należał do jego oddziału regionu Archiwum Państwowe Rybinsk, Jarosław.

Pierwsze nabożeństwo w katedrze rozpoczął się po przeniesieniu Rosyjskiej Cerkwi dzwonnicą i galerie – refektarzu. Główny budynek odszedł Rostov i Yaroslavl diecezję w 1999 roku. Przeprowadzić kompleksowe przywrócenie pomogło przedsiębiorca Tyryshkin VI Katedra ponownie swoje podwoje dla wiernych.

Dziś tysiące ludzi dziennie może odwiedzić świętego klasztoru – Katedra Przemienienia Pańskiego (Rybinsk). Harmonogram usług jest proste i krótkie. Odbywają się one codziennie. Katedra jest otwarta dla zwiedzających od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 18.00, w soboty – od 7.30 do 19.00, w niedzielę – od 6.30 do 18.00. Katedra Adres: Rybinsk, ul. Phillips, 23.

architektura budynku

Budynki są niezwykłe architektura w mieście takim jak Rybinsk. Katedra Spaso-Preobrazhensky jest również jednym z nich. Po pierwsze, dzwonnica, druga świątynia i aneks bezpośrednio katedra to jeden kompleks architektoniczny. Po drugie, budynek nie traci swoją historyczną wartość architektoniczną, pomimo faktu, że niektóre szczegóły zostały całkowicie zmienione.

Jaki jest dzisiaj Katedra

Katedra Przemienienia – kościół pięć kopułą z centralną kopułą. Nad jego majestatyczne kopuły sferycznej, który odbywa sprężynowy łuku rzucony na siedmiokątnych biegunów centralnej części. Na rogach głównej przestrzeni położonych małych kopuł. Powyżej pokoju jadalnym i innych części katedralnymi wysoki sklepienia cylindryczny. Zarysy katedry jest krzyż zamknąć w kwadracie. Wokół centralnej przestrzeni harmonijnie ułożone nawy, na końcu której znajduje się sześć kolumn przednich i ganki szerokie schody i ołtarz. Po zachodniej stronie nawy głównej łączy się z galerii – refektarzu, który jest po drugiej stronie jest podłączony do dzwonnicy. Jednocześnie, katedra może znajdować się około 4000. Man.

dekoracje świątyni należą do późnego klasycyzmu i mieć wystarczająco wyraziste szczegóły. Prawdziwy klejnot kościoła są okna. Na dole mają łukowaty kształt, a na górnym – rundy. Na portyków – pilastrów i kolumn rzędu Korynckiej. Na lekkich bębnów – korynckie pilastry. Pierwotnie katedra została ozdobiona freskami, które niestety nie przeżyły. Ikonostas również uległ zmianie.

Co jest dzwonnica

Wysokość wieży -. 94 m jest jedną z najwyższych wież dzwon w całej Rosji. Architektura ma swoje własne cechy. Kątowe filary mają okrągły wewnątrz komory. Przybyć tier dzwonienia mogą być dwie klatki schodowe znajdujące się w zachodnich komór. Dzwonnica, w przeciwieństwie do większości katedrze, wykonany w stylu barokowym. Pilastry, kolumny jonowe, zardzewiałe – wszystkie te elementy są zdobione słupy dzwonnicą. W górnej kondygnacji znajdują się zegar. Dach jest ośmiokątny z pozłacanej iglicy i przekroje poprzeczne. Wydaje się, że dzwonnica właśnie leci w górę. To wrażenie jest tworzony przez 52 kolumn.

Jedną z głównych atrakcji dla wszystkich, którzy odwiedzają miasto Rybinsk – Katedra Przemienienia Pańskiego. Opaci że dołożył wszelkich starań, aby to miejsce nie tylko służył jako uczta dla oczu, ale także domem dla duszy. Jednym z pierwszych księży przybył do katedry Przemienienia (Rybinsk) – Pavel Petrov-ray. Wraz z otwarciem Rady, że miał już 11 prawdopodobieństw a priori, z których ostatni – Denisow Wasilij Nikandrovich – służy dla dobra ludzi do dnia dzisiejszego.

Harmonogram nabożeństw w katedrze Świętego Przemienienia w Rybinsk jest taka sama jak w innych cerkwiach. Held codzienne rano, liturgię. W pamięci dni i festiwali świętych odbywają się uroczyste nabożeństwo.