424 Shares 9166 views

Lekarstwem na siniaki i stłuczenia

Unikać siniaki i kontuzje jest trudne, zawsze istnieje ryzyko potknięcia, potknięcia, upadku. A jeśli człowiek zazwyczaj nie zwraca uwagi na takie drobiazgi nie zwracają uwagi na siniaki kobiety, szczególnie w widocznym miejscu, prawdziwej katastrofy, zwłaszcza, że czasami siniaki nie idź na tydzień. Ze względu na to, czasami jest to konieczne w upał chodzić w długich spódnice, spodnie i bluzki z długimi rękawami. Jest rzeczą naturalną, że siniaki i stłuczenia remedium szukali od czasów starożytnych.


Co jest siniak lub naukowo, krwiak? Podczas kołka nieuchronnie powstają mikropęknięcia naczyń krwionośnych, przepływy krwi zgromadzone pod skórę, a w tym samym czasie jest obrzęk tkanki mięśniowej. Mając to na uwadze, najszybszym remedium na siniaki, co zapobiega ich wygląd – zimny kompres. Najlepiej jest suche, można owinąć lód w plastikowej torbie. Użyj lodu uważać. Jest stosowana do poszkodowanej miejscu, a następnie usuwane, gdy skóra zamarza. Po urazie otogreet, lód jest ponownie stosowana do nich.

Zimny kompres obkurcza naczynia krwionośne, zapobiegając przedostawaniu się krwi pod skórą, a rozwój obrzęku zapobiega zbyt zimno. Tak więc, jeśli czas do rozpoczęcia terapii i nie może zapobiec pojawieniu się siniaki.

Ale kiedy siniak objawia się w całej swej okazałości, można włączyć wstecznego metody: gorące kompresy. Wysokie temperatury pomoże rozproszyć krwi, więc jest to również bardzo dobry środek do siniaków i stłuczeń.

Może pomóc w tej sprawie oraz środków ludowej. Na przykład, niektóre oferta zastosować do uszkodzonego obszaru surowej zawiesiny ziemniaczanej lub po prostu przeciąć na pół ziemniaka. Doskonale pomóc rośliny takie jak babki, nagietek, kapusta, wrotyczu. Wszystkie te rośliny są kruszone i kleik z nich smarować skórę. Może być stosowany wywary z tych ziół.

Kolejny starożytny lekarstwem na siniaki i stłuczenia – alkohol kamfory. Pobudza krążenie krwi. To musi być w ciągu kilku godzin po otrzymaniu obrażenia od czasu do czasu, aby wcierać kontuzji. Nie mniej skuteczne stosowanie olejków eterycznych, takich jak rozmarynu i lawendy.

Jednak nie tylko ludowe środki na urazy i stłuczenia, nowoczesny przemysł farmaceutyczny również dał nam kilka doskonałych sposobów walki z tym uciążliwości. Najbardziej popularne z nich to gąbka świeżej wody. Robią to na podstawie specjalnej gąbki słodkowodne, które spowalnia siniaki. Badyagu miesza się z wodą i otrzymaną masę dzieli się przez posiniaczone miejscu. Inna opcja – jod siatki. Roztwór jodu, naniesiono na stłuczenia dnia 2-3.

Można również użyć maści lub żelu „Troxevasin”. Preparaty zawarte w kompozycji tego środka wzmocnienia ścian naczyń zmniejsza ich przepuszczalność, zwiększa napięcie mięśni tworzących kapilary. Innym lekiem „Gepatrombin żel” jest stosowane, nie później niż w ciągu 5-6 godzin po uszkodzeniu. Substancja czynna żelu, heparyna, hamuje krzepnięcie krwi, co również pomaga zapobiegać powstawaniu skrzepów krwi. Należy pamiętać, że ludzie, którzy cierpią z powodu chorób naczyniowych, lek ten jest przeciwwskazany. I oczywiście, balsam „Ratownik”. Składa się z zestawu składników naturalnych, aktywnych składników i olejków eterycznych. Ten balsam, aby przyspieszyć gojenie się ran, stłuczeń, skaleczeń, i tak dalej.

Jak widać, w celu znalezienia środka nie tak trudnych siniaków i stłuczeń, to temat zawsze była bardzo pilna, i otrzymał największą uwagę. Dlatego mamy teraz taki duży zestaw narzędzi, aby pomóc w walce z siniaki. I dlatego dzisiaj każda kobieta może łatwo pozbyć się tego niefortunnego nieporozumienia, jak siniak.