752 Shares 2557 views

Jazda bez pokoju – warto ryzykować?

Na forach kierowców i firm czasami po prostu kwestia wzrasta – jeśli można jeździć bez liczb? Co jest obarczona takim naruszeniu? Jaka jest wysokość grzywny i czy można to jakoś unikać w wyjątkowych okolicznościach (na przykład, liczba zgubiony lub skradziony na wycieczkę, czy samochód po prostu kupić i udać się na nim tylko dla numerów). Co czeka kierowcę w takiej sytuacji, gdy spotkanie z inspektorem DPS? Spójrzmy prawdzie w oczy.


W Internecie dużo wysokich opowieści i prawdziwe historie o tym, jak jazda bez tablic rejestracyjnych, kara dla których był zawsze na tyle poważne, okazuje się nie być taka niebezpieczna sprawa. Jako „za darmo” kierowców „otmazyvat”, powodując „poważne” argumenty takie jak „właśnie stracił wiele nowej żywności” i wyłączać za pomocą symbolicznej grzywny stu rubli, a nawet ostrzeżenie.

Poważnie omówiła sytuację z numerem zaginionego. Podobno po przedstawieniu wniosków przez policję drogową rozsądnie odpowiedzieć, że w Kodeksie, takie leczenie nie jest dostępna, to nie chodzi o liczby, ale o tablicach rejestracyjnych, a my mamy coś po prostu pójść do ponownej rejestracji, dzięki czemu, oprócz grzywny w wysokości 100 rubli za nieczytelny numer, bez względu na to nie zgodzić. Co dziwne, takie argumenty czasami naprawdę „gorąco”. Ale spieszę zawiedzie (i ostrzec!) – „freebie” jest skończona. Z lutego 2012 roku postanowieniem Sądu Najwyższego jazda z jednego numeru jest równoznaczne z prowadzeniem pojazdu bez tablic rejestracyjnych całkowicie ze wszystkimi jego konsekwencjami.

Więc co nas czeka kara za takie naruszenie, jak jazda bez tablic rejestracyjnych? Według godz. 2 w. 12.2 kpa napędową bez tablic rejestracyjnych lub zdefiniowane w nieoczekiwanych miejscach lub trudniejsze do odczytu (co jest trudne do określenia) będą karze grzywny pięciu rubli. lub pozbawienie prawa do prowadzenia pojazdu na okres od 1 do 3 miesięcy. Najpoważniejszym Jednocześnie – zawieszenia licencji, która jest podobna do wielu zgonów.

Z poważnymi środka, prawda? Więc rozważmy bardziej szczegółowo niuanse sytuacji zwanej „Jazda bez tablicy rejestracyjnej.”

Przede wszystkim należy pamiętać, że zgodnie z nowym wydaniu Kodeksu postępowania administracyjnego, do państwowych wymogów numerach rejestracyjnych , co następuje:

  • rzeczywista dostępność samochodu;
  • Instalacja w zamierzonym miejscu (gdzie znajduje się specjalna ramka). Oznacza to, że numery niosą ze sobą w bagażniku lub pod szkłem – nadal nie ma ich w ogóle ze mną. Z punktu widzenia prawa jest również jazda bez tablicy rejestracyjnej!
  • Numery powinny być czytelne, to znaczy każdy maskujący elementy są wykluczone. Nic nie powinno być ukryte przed okiem pomieszczeniu inspektora. Dlatego lepiej jest usunąć wszystkie zasłony, pajączki lub wzorów – to działa przeciwko tobie.

A jeśli jedzie błotnistym numery – to trochę więcej przestępstwo, a następnie każdy z wyżej wymienionych sytuacji należy do kategorii „jazda bez tablicy rejestracyjnej” i karane przez prawo grawitacji. Nawet nie wiem, co jest gorsze – dać 5000 lub stracić, nawet tymczasowo, praw. Dla wielu osób w dzisiejszych czasach ze względu na warunki współczesnego życia miejskiego z jego mobilności i długich dystansach tracą prawa (czyli przenieść do transportu publicznego) – wtedy złamać zwykłego sposobu i zdenerwowany dużo planów. I niektóre prawa są wymagane na co dzień ze względu na charakter działalności zawodowej. Więc pomyśl poważnie czy trzeba takich problemów.

Oczywiście, każda sytuacja jest trudna do przewidzenia. Ostatnio na jednym z forów, kwestia została podniesiona o legalności działań pracowników policji drogowej zatrzymał samochód bez tablic rejestracyjnych, a kierowca został ukarany grzywną. „Chip” był fakt, że kierowca właśnie dostał numery kupił nowy samochód, ale zamiast krawata nie mógł – nie pasowały do otworów mocujących i zawiózł je do domu krawat. Próbuje wyjaśnić sytuację, jak zwykle, spełzły na niczym.

Oburzenie z kierowcą, z czysto ludzkiego punktu widzenia, możliwe jest, aby zrozumieć, ale (niestety!) Formalnie (czyli przez prawo) inspektor ma prawo do karania go – bo jechał bez tablicy rejestracyjnej! Z nowych funkcji oznaczeniem „Wiggle” w tym i podobnych sytuacji jest prawie nie było. Więc nie chcę kłopotów na głowie – nie oparł się na logikę sytuacji lub „czynnika ludzkiego”. Lepiej przemyśleć wszystkich możliwych przyszłych problemów. Na przykład, do rozpoczynania liczb (jak w powyższym przykładzie), zakup wstępnie zwój i specjalne mocowanie dla płytek i numer narzędzia bagażnika.

Powodzenia droższe i mniej problemów!