630 Shares 5908 views

Ból piersi: Przyczyny i autotestu

Z pewnością każda kobieta wielokrotnie doświadczył w piersi bolesne dolegliwości. czasami pojawiają się one jako nagłe pieczenie i czasami powodować uczucie ściskania, obserwuje się ciągły, okresowo lub okazjonalnie. Ból w piersi, przyczyny, które mogą być bardzo różne, w żadnym wypadku nie powinny być ignorowane. dyskomfort w klatce piersiowej, a jeszcze bardziej ostry ból, może być zwiastunem lub widocznym objawem dowolnego procesu chorobowego, tak traktować takie zjawiska mają bardzo poważnie.


Ból w piersi: przyczyny wskaże lekarza

Kobiece piersi – ciało jest zupełnie bezbronna. Szybko reaguje na zapalenie i awarie występujące w organizmie. W niektórych przypadkach może być odczuwany dyskomfort w obu piersi, a w innych – nie ma nic, ale ból w prawej piersi, albo wręcz przeciwnie – w lewo. Charakter dyskomfortu zależy od ich nazywano. Na przykład awarie hormonalne mogą powodować nie tylko ból w klatce piersiowej, ale również powodować depresja depresji. Wiele kobiet z pojawieniem się dyskomfortu w piersi natychmiast zacząć myśleć o najgorszym, a na podejrzanych nowotworów. Ale przede wszystkim, charakter wystąpienia dyskomfortu jest zupełnie inna.

Ogólnie, bóle sutka, przyczyn, które zostaną omówione poniżej, mogą być zróżnicowane w przybliżeniu na dwa typy: niecyklicznych i cykliczny. Aby złożyć skargę do lekarza często zwracają panie wszedł czterdzieści lat kamień milowy. I to popycha ich do tego w większości przypadków, jak już wspomniano, paniki o rozwoju raka.

Było ból w piersi? Przyczyny i objawy choroby

  1. zespół napięcia przedmiesiączkowego. Jest to najczęstsza przyczyna dyskomfort w klatce piersiowej. Przed rozpoczęciem miesięcznego piersi zagęszczony w dotyku i staje się bardziej wrażliwy, może to być bolesne, a czasem nawet na tyle silny (ból w tym przypadku odnosi się do cyklicznej). Obecność lub nieobecność zależy od właściwości organizmu.
  2. Zmiany hormonalne. W okresie dojrzewania, kiedy piersi rosną szybko, a podczas ciąży zakłócenia hormonalne w organizmie występuje. To może prowadzić do różnych objawów, w tym ból w piersi.
  3. Karmienie piersią. Jeśli karmisz piersią swoje dziecko, może wystąpić ból sutków. Jest to związane z uszkodzeniem skóry i powstawania drobnych pęknięć. Ale czasami w okresie laktacji może występować ból w klatce piersiowej do bardziej poważnych powodów, takich jak w wyniku zapalenia sutka. Gdy mleko z piersi stagnacji, pojawiają się foki, które mogą prowadzić do bólu.
  4. Zakażenie. Może być rejestrowane, jeżeli sutki i samych gruczołów, które zostały uszkodzone przez czynniki zakaźne mogą wniknąć do organizmu i wywołać stan zapalny.
  5. Pierś uraz. Nawet najbardziej pozornie nieszkodliwe działanie mechaniczne na powierzchni piersi może następnie powodować ból w piersi. leczenie urazu powinno być przeprowadzane w czasie, aby uniknąć rozwoju przewlekłego bólu.
  6. Łagodny nowotworowych. Nieciągły ból może być spowodowane przez powstawanie gruczołu i cyst. W tym przypadku, w badaniu palpacyjnym z gruczołów sutkowych widać pakowania.