401 Shares 5455 views

Gotowanie prezenty i rzemiosła na Wielkanoc zabawy własnymi rękami

Pascha akceptowane iść na wizytę, „triple pocałunku i dać drobne upominki, pamiątki – symbole tego radosnego święta. Rozpoczęcie przygotowań do uroczystości z wyprzedzeniem wymyślając dekorację stołu, sposoby wytwarzania dary technik barwienia jaj, szukając receptury tradycyjne smakołyki wielkanocne. Najbardziej przyjemny, ładny ruch, oczywiście, jest malowanie jajek. Wiele ludów słowiańskich tradycji tworząc wielobarwne pisanki jest zakorzeniony w głębokiej przeszłości. Jajka malowane symbolicznych wzorów, zgodnie z surowych kanonów doskonałości są nie tylko jasny święto ozdoba, ale także darem, wiadomość, prezent, zdrowie życzenia, pomyślności i radości.


Można dokonać rzemiosła na Wielkanoc własnymi rękami, aby dołączyć do tego dzieci. Tradycyjne symbole wielkanocne są jaja, gniazdo z pisanki, kurcząt i kur, królików, pierwiosnki wiosny, no i oczywiście słynny Wielkanoc drzewa – symbol wiecznego życia i odrodzenia.

pisanki

Pisanki z barwienia żywności to nie tylko, ale również na inne sposoby, przy użyciu barwników aniliny, gwasz, akwarela, i różne naturalne materiały, techniki „decoupage”. Te pamiątki są tylko dla dekoracji stołu, więc trzeba pre-jajo „zdmuchnąć”, pozostawiając tylko powłokę. Biopsja należy przebijać jaj z obu stron, długiego i wąskiego pręta wewnątrz mieszanki żółtka włóż wąską rurkę do jednego z otworów i przedmuchać zawartość tablicy.

Zrobić wielkanocne prezenty z rąk lub dekoracji na stole skorupce mogą być różne. Pierwszy sposób – dekoracji kolorowe wycinki w technice decoupage. Zebrać piękny wrażeń obrazu na papierze pielucha lub tkanki wyciąć wzdłuż konturów, zwilżonej wodą, przenoszono nadmiar wilgoci jest nałożony na jaja, smarowane rozcieńczonym klejem, żelaza miękkim pędzlem na górze ponownie pokryte klejem i wysuszone. Aby jadalne jajko, zamiast kleju białych stosowanie jaj.

Rękodzieło dla pisanek z rękami przed tym, ubiegający się o dekoracji zgnieciony jaj, wstępnie malowane w różnych kolorach gwasz czy akwarela. Otrzymywany rodzaj płytek, która jest nakładana na powierzchnię jajka, smarować klejem PVA, losowo lub według wzoru. Dekoracje jaja mogą być kolorowe koronki, koronki, suszone zioła i kwiaty, kulki i paciorki.

jajko rękodzieło

Korzystanie z pustą skorupę jako bazy, można wprowadzić inne rzemiosła z rękami na Wielkanoc. Na przykład, w celu przekształcenia w muszli zabawnymi piskląt. Na płaski kleju górnej skorupy wykonanej z małych kulek lub przyciski oczu w centrum pod oczami przymocować dziób – cięcie trójkąt z kawałka filcu lub tektury, na samym grzbiecie makushechke budują barwne pióra kurczaka. Honeycomb opakowania kartonowe dla jaj pokroić w poszczególnych kieszeniach, ich brzegi przenośni zrozumieć, na trzech stronach każdego Wykonaj otwory w tej wąskiej jedwabiu lub papieru z rozciąganiem w górnej wstęgi i zawiązując pętlę. W każdej kieszeni, torebce przygotowano pastę z kurczaka i dekoracji są zawieszone na gałęziach sprężynowych. Kurczaki z jaj, można po prostu umieścić w koszu na dole, które pasków kolorowego papieru do tkania gniazdo. Rękodzieło dla pisanek własnymi rękami można zrobić w formie króliki, kury i koguty.

Drzewo życia

Jako dekoracji wielkanocnych skonstruowania symbolicznego drzewa życia. Najprostszym sposobem, aby to zrobić z gałęzi wierzby, mieszczący się w kwiatowy gąbki w płytkim naczyniu. Podłoże powinno ozdobić kolorowe słomki, trawa, małe gałązki splecione lub delikatne srednich sztuczne kwiaty, pióra. Wiszą na gałęziach wielobarwne jaj na wstążki, umieścić małe kolorowe ptaki, załączając różne rzemiosła na Wielkanoc, wykonane własnymi rękami (zroszony kwiaty, kartki wielkanocne). Zrobiono z dwoma końcami otworów powłoki stosując długie igły, które umieszcza się na taśmie lub szydełko gwintowane przez pętlę. W dolnej części zewnętrznych końców taśmy wyciąga się zgrubienia i wiązać węzeł. Dla takiego wdzięku pętli ozdobić jajka wiszą na gałęziach.