190 Shares 3502 views

Oznaki zbliżającego się porodu

Narodziny dzieci – kompleks i ekscytujący proces. Przyszła matka doświadczy prawdopodobnie najsilniejsze emocje. Większość kobiet woli przygotować się do tego sakramentu z góry. Ale jak rozpoznać oznaki zbliża się poród, zwłaszcza tych, którzy po raz pierwszy przejść przez ten proces? Ważne jest, aby uczyć je z wyprzedzeniem, w czasie, aby zobaczyć się z lekarzem i przyjść do szpitala. Co do zasady, praca zaczyna stopniowo. Więc, jakie są objawy wystąpienia porodu?


1. Ból w dolnej części pleców. Ze względu na charakter tego bólu przypomina, że towarzyszy miesiączki. będzie stopniowo wzrastać. Pamiętaj, aby zgłosić się do lekarza lub pielęgniarki. Będziesz zbadać i określić położenie płodu.

2. Zmniejszenie zmian masy ciała i apetyt. Ze względu na zmiany hormonalne znacznie zmniejszyć apetyt. Owoc jest szczególnie silny nacisk na narządów miednicy mniejszej, w szczególności od odbytnicy i pęcherza moczowego. W tym względzie istnieją częste oddawanie moczu i jelit ruchów. W tym przypadku można powiedzieć, że są pierwsze oznaki porodu u kobiet: ciało jest oczyszczone i wyświetla wszystkie niepotrzebne. Nie należy mylić tego procesu z grypą żołądkową, w którym ból brzucha.

3. Zmiana trybu płodu. Można zauważyć, że dziecko się uspokoiło. Stał się bardzo blisko, a napięte mięśnie macicy nie pozwala się ruszyć.

4. pominięto żołądka. Wynika to z upływem miednicy dziecka. Kobietę można zauważyć ulgę oddychania, poprawę trawienia, brak zgagi. Pominięcie może wystąpić kilka tygodni przed porodem, i bezpośrednio przed nimi.

5. Skurcze. Oznaki zbliżającego się porodu mogą być różne, ale jest to – najbardziej oczywiste. W związku z walkami otwiera szyjki i możliwe jest przejście płodu. Początkowo są powtarzane co 15-20 minut, po czym odstęp jest zredukowana do 3-4 minut. Towarzyszą im ciężkim bólem brzucha i pleców. Aby wyciszyć ból rodzenia i pomóc lekarzom zrobić zastrzyk środków przeciwbólowych leków lub umieścić kroplomierza.

6. Przejście wtyczka śluzu. Zazwyczaj występuje przed urodzeniem (podczas pracy) lub dzień przed nimi. Podkreślić, różowy lub żółty można znaleźć na bieliznę.

7. Przejście wody. Odnosi się to również oznaki zbliżającego porodu. Pęcherz pęknięcia występuje, a w konsekwencji – odprowadzanie wody. Potem, w ciągu dnia idą do pracy. Woda może odejść na różne sposoby: ktoś w tym samym czasie, ktoś stopniowo.

Jeśli w tym czasie nadal nie jesteś w szpitalu, zaraz tam. Ponieważ wtyczka śluz nie jest twoje dziecko nic nie chroni przed infekcjami.

Należy zwrócić uwagę na zapach i kolor wody. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, powinien być przezroczysty i bezwonny. Jeśli zauważysz odcień zielony lub krwawe, źle – natychmiast powiadomić lekarza! Może to wskazywać, głód tlenu lub jakieś inne komplikacje dla Ciebie jak i dla płodu.

Kobiety, które rodzą w drugim i kolejnych dzieci, często przed łamie woda skurcze.

8. Miękki szyi. Poziom prostaglandyn w organizmie matki wzrasta dramatycznie, który pomaga łagodzić szyjki macicy. Można go wykryć tylko lekarz na badaniu ciąży.

Oznaki zbliżającego porodu każda kobieta musi wiedzieć, aby prosić o pomoc w czasie i nie stwarza zagrożenia dla siebie i dziecka. Każda ciąża, a także proces narodzin, pojawia się ściśle indywidualnie. Wielu powie, wszystkie z powyższych objawów. Niemniej jednak, niektóre z nich nie można nie zauważyć, a inni po prostu nie zwracają uwagi.

Jedno jest pewne: natura, tworząc ciało kobiety, pod warunkiem wszystko, łącznie porodu. Zaufaj swoje uczucia i instynkty, ale na pewno nie zawiedzie.

298 shares 8854 views
223 shares 8668 views
723 shares 3224 views