182 Shares 938 views

Preparat algorytm roztworów dezynfekujących: rodzaje i sposoby dezynfekcji

Start, chyba, że jest to konieczne z faktu, że przygotowanie algorytmu środków dezynfekcyjnych nie jest tak skomplikowane jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Przygotowując średniego i młodszego personelu medycznego liczy dezynfekcji szczególną uwagę. Bo ci ludzie wspierają w szpitalach trybie sanitarno-epidemiologicznego.

rodzaje dezynfekcji

Niebieskie Roztwory dezynfekujące przygotowany bezpośrednio przed czyszczeniem. I w zależności od jego rodzaju i właściwości płynów, na przykład stężenia i objętości. Możemy wyróżnić cztery rodzaje dezynfekcji :

 1. Prewencyjny. Jest regularnie odbywają się w instytucjach medycznych do zapobiegania chorobom zakaźnym i pacjentów i personelu.
 2. Łysienie. Pracownicy zawsze stacji sanitarno-epidemiologicznej w palenisku chorób zakaźnych. Jest to niezbędne, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się infekcji i zapobiegania epidemiom.
 3. Prąd. Dezynfekcja, które „towarzyszy” pacjenta. Oznacza to, że odbywa się tam, gdzie jest źle: w domu, w karetce, w boksie Chorób Zakaźnych Szpitala w oddziale.
 4. Ostateczna. Odbyła się w ognisku zakażenia przez specjalnie przeszkolony personel po odzysku lub śmierci pacjenta.

metody dezynfekcji

Ilość i stężenie roztworów dezynfekujących są brane pod uwagę przy wyborze i dezynfekcji metody. Metoda mechaniczna obejmuje usuwanie mikroorganizmów z ludzkiego ciała, narzędzia oraz powierzchnie drogą mycia, mycia, czyszczenia na mokro lub wentylacji. Jest to najprostszy sposób do dezynfekcji, i to jest często wykorzystywane do wstępnego czyszczenia instrumentów medycznych.

Sposób chemiczny jest oparty na zastosowaniu różnych grup substancji, które mają wpływ na te mikroorganizmy. Mogą one tworzyć warstwę na powierzchni narzędzia, może zabić bakterie lub zatrzymać ich rozwój. Wybór leku zależy od pożądanego efektu końcowego. Leczenie może być w postaci nawadniania, ocierając lub snu.

Metoda biologiczna opiera się na konfrontacji różnych rodzajów mikroorganizmów. Pozwala to na monokulturę bakterii, które mogą być niszczone przez żaden inny sposób. W bieżącej dezynfekcji w ten sposób nie jest już używana z powodu swej intensywności pracy.

Sposób termicznej – jeden z najczęściej. Znane jest matek wrzenia, pasteryzacji i kalcynowanie suchej i sterylizacji w autoklawie. Szpitale są wyposażone w specjalnych pomieszczeniach, zwany SSC (centrum przetwarzania sterylizacja), gdzie znajduje odkażanie materiałów i narzędzi.

Promieniowanie lub sposób fizyczny obejmuje zastosowanie promieni ultrafioletowych do zobojętnienia mikroorganizmów (kvartsevanie).

dezynfekujące klasyfikacyjne

dezynfekujące spożywcze algorytm zależy od substancji podstawowej służy do eliminacji mikroorganizmów.

Istnieją następujące grupy leków:

 1. Związki chlorowce: chlor, jod, brom. Zazwyczaj alkoholowe roztwory, które rozcieńczono wodą. Są dobrze czyszczone i sterylizowane powierzchnię skóry w salach operacyjnych i oddziałach.
 2. Osobne preparaty są chlorowane, takie jak podchloryn wapnia, zhavelion hloramil lub V.
 3. Dla mechanicznych ran, oczyszczania i trących narzędzi stosuje się środki natleniaczy nadtlenek wodoru, Viron, Cidex. Pierwsze na skażonych, zapewniają bogatą pianę, która nie tylko zabija czynniki mikrobiologiczne, ale także „pchanie” ich z uszkodzonych obszarów.
 4. fundusze aldehydowe – lizoformin i bianol.
 5. Powierzchniowo czynnych. Najczęstsze przedstawiciele są Samarovka i minstral.
 6. Alkohole obejmują preparaty na bazie etanolu, propanolu i izopropanolu. Tworzą warstwę na skórze co nie skolonizowanych bakterie. Ta sama zasada działania i instrumentów medycznych.

środki ostrożności

Algorytm dezynfekujące żywnościowe obejmuje wszystkie dostępne środki ostrożności przed wnikaniem leków na śluzowych dróg oddechowych lub w żołądku. Przepisy dotyczą przede wszystkim wiek i stan zdrowia personelu.

 1. Dzięki współpracy ze środkami dezynfekcyjnymi są akceptowane tylko przez osoby pełnoletnie. Są one zobowiązane do poddania się badaniom lekarskim, a także w celu uzyskania instrukcji na temat, jak prawidłowo pracować z dezynfekcyjnych i podpisać go w dzienniku bezpieczeństwa.
 2. Kobiety w ciąży i młode matki, które karmią swoje dzieci mlekiem z piersi z takiej pracy są wykluczone. Wynika to z faktu, że leki o niskiej dawki nadal dostają się do organizmu pracowników, a zatem może zaszkodzić dziecku.
 3. Wszyscy pracownicy służby zdrowia powinni stosować gogle, maski i rękawice do zmniejszenia szkodliwego oddziaływania na organizm i zapobiec oparzenia chemiczne.
 4. Pracownicy muszą koniecznie poddać się badaniom lekarskim w celu terminowego wykryć początek choroby zawodowej.

Przygotowanie roztworu

Algorytm dezynfekujące Żywność jest dość prosta. Aby oczyścić powierzchnie w szpitalach używać roztworów wybielacza. Procedurę rozcieńczania proszku jest następujący:

 1. Nosić suknię, maski, okulary ochronne i rękawice.
 2. Kilogram suchego wybielacza wylano do desyatilitrovoe wiadra. Następnie powoli wlewa się do zbiornika wody (10 litrów), delikatnie mieszając.
 3. Wiadro przykryć i pozostawić na 24 godzin.
 4. Rozwiązanie Odcedzić, wlać go w butelce z ciemnego szkła, szczelnie zamknąć i napisać etykietę wskazującą datę i czas przygotowania roztworu.
 5. Okres trwałości środka dezynfekującego – tydzień.