815 Shares 5761 views

Optymalna wielkość miednicy, ciąży i porodu

Szerokie biodra od wieków uważane oznaką płodności u kobiet – znak potencjalnie dobrych matek. Czy współczesna medycyna potwierdziła, że wielkość miednicy faktycznie odgrywają ważną rolę w udanej macierzyństwa? W tym przypadku nie chodzi o błędy i przesądy, ale mądrości ludowej.

Cechy anatomiczne ludzkiego miednicy

Antropolodzy już dawno doszli do wniosku, że koszt ludzkiego dwunożności zaczęła się zmieniać w strukturze szkieletu w ogóle, a wielkość miednicy nie grał ostatnią rolę. Dzieci rodzą się nieprzygotowani do samodzielnego życia w porównaniu z większością ssaków: mężczyzna cub może nie od razu po urodzeniu podążać za matką, nie jest wyposażony w mechanizmy ochronne maskujących.

To sprawia, że stosunkowo łatwe do przeprowadzenia rodzajów, w wyniku cech ludzkiego ciała kanał rodny zawężony w porównaniu ze zwierzętami, a urodzenie płodu stosunkowo niewielka w tym przypadku jest dobre.

Przy rejestracji przyszła mama ginekolog koniecznie zbadać nie tylko ogólny stan organizmu, ale również bierze pod uwagę cechy figury – wielkość miednicy podczas ciąży nie ulegają istotnym zmianom. Ważne jest, aby zrozumieć, że w tym przypadku, wszystko jest względne, a ustawienia nie mogą być wystarczające w siebie iw stosunku do dużego płodu.

Szerokie biodra – światło dostawy?

Mądrość ludowa od dawna wskazywali na wielkość matek miednicy jako gwarancję bezpiecznego macierzyństwa. Jednak, jak wspomniano powyżej, owoce mogą być duże, nawet za udany ogólnie budowę nowych matek. Elastyczność kanał rodny, możliwość zabiegu – wszystko to znacznie zwiększa prawdopodobieństwo pozytywnego rozwiązania ciężaru.

Jednak nie należy polegać wyłącznie na parametrach dozowane hojną naturę. Błędne położenie płodu i możliwych powikłań ciąży w każdym przypadku są przyczyny zwiększonej uwagi na stan zdrowia matki oczekującej. Jedynie wielkość miednicy nie może zrekompensować wszystkich możliwych problemów, a powinno być zrozumiałe.

Standardy względności ciało

Po pierwsze badanie w ciąży, która doszła do stać się na księgowości, lekarz dokonuje pomiarów miednicy parametrów za pomocą specjalnego narzędzia. W tym względzie, jak wielkość miednicy, szybkość ustala się w zależności od rodzaju postacią kobiety. Na przykład, międzykostnej wielkość mierzona między przednią wyższych osi biodrowych, zwykle waha się od 25-26 cm, ale jest normą Europejską kobiety średniego wzrostu i średniej wagi.

Znacznie ważniejsza jest wielkość w centymetrach, a anatomicznie poprawny bilans wszystkich parametrów pomiarowych. Wąska miednicy uważa, w którym co najmniej jeden parametr jest nieprawidłowy w dół o połowę do dwóch centymetrów lub więcej. Narusza optymalnych ustawień balansu anatomicznie poprawny, zapewniając lżejszą pracę fizjologiczną na prosperujących innych komponentów. Z wąskiej miednicy położników zaleca prenatalnej hospitalizacji od 38 tygodnia ciąży w celu zabezpieczenia.