662 Shares 9104 views

Cohosh roślina czarny lub czarny cohosh: opis, zdjęcia, uprawa, zastosowanie

Czarny racemosa cohosh roślin (czarne cohosh rozgałęziony) znane ludzi od czasów starożytnych. Jak można się domyślić z nazwy, w naszym kraju stosuje się jego właściwości owadobójcze gatunków w Anglii jest zawarte w Farmakopei Brytyjskiej ziołowej jako cenne leczniczych surowców, aw ogrodnictwie korzysta aktywnie swój dekoracyjny wygląd i imponujące. Ponadto, czarny cohosh w 1993 roku otrzymał nagrodę Nagroda Brytyjskiej od Garden Merit, która udziela się ogród roślin wynikami testów w ogrodach i zbiorów specjalnych.

Cohosh Black: Opis botaniczny

Ten typ Voronec należący do rodzaju rodziny Ranunculaceae. Jest wieloletnich roślin z prostymi łodygi, ma prostokątny przekrój poprzeczny, i pozostawia złożonych kształtów, które pojawiają się bezpośrednio z mięsistej kłącza. Czarny cohosh ma wrażenie wielkości i osiąga okres kwitnienia w wysokości od 1,5 do 2,5 m.

Roślina ma dwa rodzaje liści: podstawowe i petiolate. Pierwsze szerokie i długie, drugi – dwa lub trzy razy troychatorassechennye. Liście mają ciemnozielone nasyconych kolorów z połyskiem, kolejność rozmieszczenia priorytetowej. W środku uprawy rośliny charakteryzują się bardzo spektakularny widok. Mocny tuleja 70, tworząc płatki zastawki owalne płytki o długości 12 cm.

Kwiaty racemosa Cohosh Black od czerwca do września. Szczotka do 1 m rozwijanie na szczycie łodygi. Kwiaty są białe, z nieprzyjemnym zapachem słodko-gorzki, która przyciąga głównie jako zapylaczy leci, owłosione. Owoce – pacjenta (0,5-1 cm długości) z nasion w ilości od 8 do 10 sztuk. Jest on zapisany na rośliny w zimie i sprawia, że charakterystyczny dźwięk, gdy wieje wiatr. Dla tej funkcji tsimitsifugi otrzymał w Anglii jednym z jego nazwy – lontów chwastów (grzechotania chwast).

Obszar wzrostu

Naturalnym obszarem wzrostu – wilgotne lasy liściaste wschodniej Ameryce Północnej. Na przykład czarny cohosh występuje z Massachusetts i Ontario do Missouri, z Wisconsin do Arkansas na zachodzie, z Gruzji do Alabamy – na południu. Preferuje wilgotne lasy liściaste i krawędzie, brzegi rzek i strumieni, wąwozy, krzewami i trawą. Rośnie dobrze na glebach bogatych w próchnicę. Roślina jest szeroko rozpowszechniony we wspomnianym terytorium, i to zwykle w tych miejscach.

Zastosowanie ogrodnictwa ozdobnego

Czarny Cohosh roślin rozgałęzienie – spektakularny wieloletnia wszedł do kultury już w 1732 roku. On jest niezwykle piękne i oryginalne rzeźbione przez liście, zebrane w bujnym mopa. Wrażenie roślin w okresie kwitnienia jest podwojona, gdy silne łodygi kwiatowe pojawiają się od samego centrum. Wyhodowane odmiany o różnych odcieniach płatków. Na przykład, Różowy Spike (zdjęcie poniżej). Czarny Cohosh jest długowieczne i mogą rosnąć w jednym miejscu przez 15-20 lat bez przeszczepu. Doskonały wybór dla naturalny ogród dekoracji.

Racemosa czarny Cohosh, którego zdjęcia zostały przedstawione w artykule, to będzie równie dobra jak w pojedynczej uprawy lub w grupie wśród trawniku, w mixborders. Ta roślina z górnej kondygnacji, więc warto wylądować z powrotem w zacienionym kącie, ale nadal w pełnym widoku. Mimo gorzkiej zapachu, czarny Cohosh jest często wykorzystywane do tworzenia wazon życie jesiennych kwiatów. On daje im łaskę i lekkość, dzięki stworzyć bogatą zieleń liści rzeźbione maswerk tła. Dobrymi sąsiadami do zakładu będą tojad, Astilbe, gospodarze paprocie (Dryopteris a zwłaszcza Osmund) Badal i karłowatych drzew iglastych.

Wybór miejsca na stronie i gleby

Jak już wspomniano powyżej, czarna cohosh roślin na środowisko wzrostu preferuje wilgotnych miejscach dobrze światła otoczenia. Czynnik ten należy uwzględnić przy wyborze miejsca dla swojego sadzenia. Pamiętaj, że czarny Cohosh nie toleruje przesadzania dość długi czas regeneracji, więc lepiej jest początkowo wybrać stałe miejsce zamieszkania dla niego. To kiedy to z roku na rok zaskoczy Cię swoją mocą wzrostu i niesamowite piękno. Preferują obszary słoneczny, gdzie w godzinach popołudniowych jest półcień, jest dobrze chroniony przed wiatrem i przeciągami.

Gleba na czarnym cohosh leczenie powinno być głębokie, żyzne i umiarkowanie wilgotne. Unikać podmokłych terenów stojącej wodzie. Podczas sadzenia, dodać humus do gleby i odwodnienia na dnie szybu w postaci glinki i cegły żetonów.

pielęgnacja roślin

Jedną z głównych zalet tej postaci jest to, że jest skromny roślin. Tsimitsifugi różną odporność na niekorzystne warunki, choroby i szkodniki. pielęgnacja roślin składa się głównie z rozdrabniania ziemi w bawełnę – konieczne jest, aby utrzymać wilgoć w glebie i obfitego podlewania w czasie suszy, upałów. W cieniu potężnych Black Cohosh chwastów trudno się rozwijać. Na zdjęciu powyżej – klasy brunetka.

Duże łodygi kwiatowe dość silny, ale najwyższa z nich jest najlepszy krawat, więc opór silne wiatry i deszcze. Po zakończeniu okresu kwitnienia można pozostawić aż do zimy. Smartness tego praktycznie nie cierpi, łodygi kwiatowe pierwszy biały i zielony, a następnie są strąki, w końcu stają się brązowe i przypominać grzechotkę na wietrze. Późną jesienią podczas zbiorów w ogrodzie dla roślin uprawnych. Tsimitsifugi złe zima w naszym klimacie, więc zazwyczaj nie jest wymagane schronieniem. Liście są obcięte na powierzchni ziemi.

hodowla roślin

Tsimitsifugi rozgałęzienie może być rozszerzony na dwa sposoby: przez nasiona i wegetatywnie. W pierwszym przypadku, niektórzy hodowcy zaleca się zasiać ziarno natychmiast po pobraniu, czyli przed zimą.

Jednak najbardziej popularne jest inny widok. Zasiane świeże nasiona tsimitsifugi często Rot, podczas gdy 100% szybkość kiełkowania obserwowany w pewnych zabiegów. muszą być one przechowywane w suchych do sześciu miesięcy, w ciągu pierwszych trzech miesięcy, – w temperaturze + 22 ° C, a w drugiej połowie okresu; – w temperaturze + 4 ° C, Wyhodowanych z nasion rośliny zaczynają kwitnąć po 2-3 latach.

Wiele roślin jaskier, w tym czarnym cohosh i doskonale rozmnażają się wegetatywnie.

Można to zrobić poprzez podzielenie krzew wiekiem matki 5 lat i starszych lub sadzonki nerek, kiełków z „piętę”. Optymalny czas – wczesną wiosną.

Czarny Cohosh (tsimitsifugi rozgałęzione) tradycyjna medycyna

Zakłada się, że właściwości lecznicze roślin były znane dla niektórych plemion Indian Ameryki Północnej na długo przed Europejczycy pojawiły się na kontynencie. Do wytwarzania wywary napary stosowane korzenie czarnej cohosh. Co więcej, ich zastosowanie nie ogranicza się do konkretnej choroby. Według pisemnego zeznania 19 wieku, Indianie używali nalewki alkoholu lub napar jako środek uspokajający, środek moczopędny, natomiast kobiece choroby, i płyny i kompresuje zrobili na ukąszenia węży, bóle stawów i pleców. Wraz z kilkoma innymi roślinami tsimitsifugi zawarte w składzie napojów bezalkoholowych.

Uwaga oficjalna medycyna czarny Cohosh (patrz zdjęcie. Powyżej) złowionych w 18-19 wieku. W okresie od 1820 do 1926 roku zakład został zawarty w liście Farmakopei Amerykańskiej. Wykaz oznaczeń stosowanych w włączono choroba płuc, zaburzenia nerwicowe, reumatyzmu, obrzęk nóg, chorób ginekologicznych, w tym niepłodności. Szczególnie popularny jest roślina w medycynie.

Opinia oficjalna medycyna

Czarny cohosh obecnie stosuje się głównie do wytwarzania biologicznie czynnych, dodatków do żywności, która jest zalecana dla kobiet przyjmujących. Niemieccy naukowcy w 2013 roku przeprowadzono kompleksową analizę badań klinicznych różnych suplementów diety. Wyniki są dostępne dla badań w czasopismach medycznych i baz danych. Wszystkie produkty o wysokiej tolerancji w obecności minimalnej ilości skutków ubocznych zaobserwowano.

Brytyjscy naukowcy jednak ostrzegają, że czarny Cohosh rozgałęzienie może być niebezpieczny dla długotrwałego użytkowania. Zastosowanie wyciągów z roślin może powodować pogrubienie błony śluzowej macicy i ten czynnik ryzyka raka. Wielokrotnie stwierdzono o toksycznymi czerni cohosh w wątrobie, ale klinicznie nie potwierdzono.