407 Shares 1459 views

Suszenie grzybów: główne drogi

grzyby suszenia będzie zależeć od ich odmiany, regionu, miejsca gromadzenia, transportu i możliwości technicznych. Każdy ma swoje własne odpady oraz metody stosowane od lat. Pozwól nam więcej szczegółów na temat sposobu suszenia grzybów w domu. Ten zbioru będzie długo i dobrze utrzymane.


Suszenie na słońcu grzyby

Na dzień lub dwa przed procedury zalecane do mycia próbek silne suchych, pociętych na cienkich płytach mieć małą podvyali. W tym przypadku będą one zachowują swój naturalny kolor. Ponadto, na gorącej dnia konieczne jest, aby rozłożyć grzyby suszenie na tacach niemetalicznych z cienkiej warstwy. Można również użyć suchej płycie lub gruby papier. Procedura powinna być przeprowadzona w dobrze wentylowanym. Właściwie gotowane surowcem jest wygięty, tak – kruszonki i przerwy.

Suszenie grzybów w piekarniku

Umyte przedmioty muszą być rozszerzone na specjalnie wykonanej cienką kratkę na kawałki Nie dotykać. Następnie temperatura jest w zakresie 45 ° C do lekko podvyali grzyby. Ponadto konieczne jest, aby zapewnić stałą cyrkulację powietrza, otwierając drzwi trochę. Po powierzchnia zaczyna wysychać i nie przylegają przypadków, to zaleca się, aby podnieść temperaturę do 80 ° C

Suszenie grzybów w kuchence mikrofalowej

Pokrojone i obrane egzemplarzy rozprowadza się na płytce. Ponadto, w kuchence mikrofalowej , zaleca się ustawić minimalną pojemność – do 180 W, a czas – dwadzieścia minut. Trzeba otworzyć drzwiczki i przewietrzyć przez pięć do dziesięciu minut. Czas ten jest konieczne, w celu szybkiego odparowania nadmiaru wilgoci. Następnie operacja będzie trzeba powtarzać dwa lub trzy razy. Rezultatem jest gotowy produkt, który może być wysłany do przechowywania.

grzyby suszenia Smorchkova

Smorchkova dotyczące formy warunkowo jadalne, suszone jedynie na powietrzu. Aby to zrobić, muszą być nawleczone na nitkę, umieścić na bardzo luźnych worków gaza, nylonową pończochę starego i powiesić w suchym wentylowanym pomieszczeniu przez pięć lub sześć miesięcy. W tym okresie, grzyby zostanie oczyszczony z toksyn. Powstały półfabrykaty Produkt jest gotowy do użycia w żywności.

Grzyby Suszenie „po rosyjsku”

Przed zabiegiem konieczne jest przygotowanie pieca. Musimy zamiatać go i oczyścić z popiołu, aby wyjąć naczynia z wodą lub jedzeniem.

Kopie muszą być przygotowane do procedury. Aby to zrobić, należy pieczarki przemywa się, suszy i grubo Czop. Następnie muszą rozwinąć kapelusz w dół na specjalnej siatki, a drugi umieścić w piekarniku. Po pieca temperatura powinna spaść do 70 ° C Przy wyższych temperaturach grzyby gotowane na parze, smażone, a silnie Pidgir'ya się czarny; na niższe będą suche i powoli może zacząć się obracać kwaśny i zepsuć.

Istotne jest, że podczas procesu suszenia kontynuowano usuwanie wilgoci parującej z grzybów. W tym klapka jest umieszczona na dwóch klocków, co zapewnia dopływ powietrza świeżego dno. Górna część nie jest konieczne, aby oprzeć mocno, tak, że nie obejmuje czoło pieca. Pozwoli to cały czas usuwa wilgotne powietrze.

Komin na początku procedury otwarto bramy 0,75. Jak również grzyby będą wysychać, konieczne jest, aby stopniowo wycofać. Pod koniec procesu zamyka się szczelnie.

Musimy pamiętać, co następuje. Grzyby wyschnie nierównomiernie, dlatego zaleca się, aby usunąć wysuszony w odpowiednim czasie tak, że nie są one spalone. Reszta jest również konieczne, aby umożliwić „spacer”. Fakt, że nedosushennye egzemplarzy trafi spleśniały.

Podsumowując pokrótce zastanowić się, jak przechowywać suszone grzyby. Zaleca się używać wodoodporną worków lub uszczelnione pojemniki szklane lub metalowe.