436 Shares 9003 views

Syn Piotr I carewicza Aleksieja Pietrowicz Romanov: fotografia, biografia. Dzieci Aleksiej Pietrowicz

Dziedzic Piotr I Aleksiej Pietrowicz jest jednym z najbardziej tragicznych i tajemniczych postaci w historii dynastii Romanowów. Z powodu konfliktu z ojcem, uciekł za granicę, ale wrócił do ojczyzny, został skazany na śmierć i zmarł w tajemniczych okolicznościach w więzieniu.


niekochany syn

Aleksiej Pietrowicz Romanov urodził się 18 lutego 1690. Jego matka była Evdokia Lopuchin, gdzie młody Piotr ożenił się kilka lat przed pojawieniem się potomka. Jednak bardzo szybko monarcha nowe hobby – córką zagranicznego mistrza Anna Mons jego ulubionej niemieckiej osadzie, gdzie gubernator spędził większość swojego wolnego czasu. Autokrata ostatecznie rozstał się z Evdokiey Lopuhinoy w 1694 roku, kiedy jego najstarszy syn był bardzo mały.

Dlatego nigdy Aleksiej Pietrowicz Romanov wiedział sielankę rodzinną. Bardzo szybko, to rzeczywiście stał się ciężarem dla ojca. Sytuację pogarsza, gdy Peter wysłałem evdokia w klasztorze Pokrovsky w Suzdal. Chociaż śluby formalnie zastąpił postępowanie rozwodowe. Evdokia pierwszy mąż nie ulegają perswazji. Ona nawet poprosił o wstawiennictwo patriarchy Adrian. Szef duchowieństwa naprawdę starał się chronić księżniczkę z mężem, że po prostu bardziej rozwścieczony Petera. W rezultacie, Evdokia udał się do klasztoru pod strażą. Stało się to w 1698 roku, pośród otwartych muszkieterów zamieszek w Moskwie.

formacja

Obrzydliwa historia wydalenia matki nie mógł pomóc, ale wpływa Aleksiej Pietrowicz. Po incydencie, chłopiec pozostawał pod opieką ciotki, księżniczki Natalii Alekseevna. Ojciec małego zainteresowania jego syn, jak był w ciągłym ruchu. Całe życie Piotra I była poświęcona sprawach państwowych, w międzyczasie, jako rodzina nie miała czasu ani chęci, by go wydać.

Aleksiej miał kilku nauczycieli. Pierwszy z nich – diakon Nikifor Vyazemsky – został przydzielony powrotem do sześcioletniego-Prince. Uczył chłopcom alfabetu, a następnie w językach obcych. W pewnym momencie nawet Peter chciał wysłać syna na studia w Dreźnie z najlepszych szlacheckiej młodzieży, ale zrezygnował. Zamiast Aleksiej Preobrazhensky w pałacu były odprowadzane Niemców – Martin Neugebauer i Heinricha Gyuyssena. Nadzór monarchy nakazał jego ulubiony, a prawą rękę Aleksandru Menshikovu.

dziedzic

Z biegiem lat, ojciec związek i jego potomstwo nie stają się cieplejsze. Wręcz przeciwnie, były one bardziej wzajemna podejrzliwość. Syn Peter 1 Aleksiej Pietrowicz był dobrze wykształcony, znał języki obce i nauki. Ale jego ojciec zdenerwowany, że nie jest zainteresowany sprawami wojskowymi. Czasami monarcha zabrał spadkobiercy wędrówki. Po raz pierwszy stało się to w 1704 roku, kiedy wojska rosyjskie szturmem triumfalnie Narva.

Potem, kiedy wojska szwedzkie Karola XII najechał Rosję, carewicza Aleksieja Pietrowicz był odpowiedzialny za przygotowania do obrony Moskwy w przypadku ataków wroga. List od ojca, w którym skarcił syna za bezczynność i zaniedbania. gniew Piotra została spowodowana przez inne okoliczności. Krótko przed Aleksiej potajemnie udał się do klasztoru na jego wygnaniu matki. Monarcha zrobił wszystko, aby ograniczyć skontaktować syna i pierwszą żonę. O wizycie Aleksiej Pietrowicz, nauczył przez jego szpiedzy wypowiedzenia. Syn był w stanie uspokoić ojca przez list od swojej kochanki i przyszłego caryca Katarzyna I.

w Niemczech

W 1709 roku, jako syn Piotra 1 Aleksiej Pietrowicz nadal udał się do Niemiec na studia. Ponadto, jego ojciec chciał, żeby tam znaleźć zagranicznego narzeczonej. Wcześniej rosyjscy carowie żonaty rosyjskich kobiet wyłącznie, i mogą być pochodzenia skromnym. Takie nastawienie do małżeństwa było typowe dla XVII wieku. Wtedy król, co Rosja część Europy, uważany dynastyczny ślub ważnym narzędziem dyplomatycznym. Za radą nauczyciela Aleksiej Pietrowicz postanowił zorganizować małżeństwo syna z Charlotte Lüneburg – córka niemieckiego księcia i siostrą przyszłej cesarzowej Austrii.

Ale zanim się ożenić, książę musiał zakończyć swoją edukację. Powszechnie znany epizod, kiedy po powrocie do Rosji, obawiając się egzamin wykreślanie, postrzelił się w ramię z pistoletu. Akt ten po raz kolejny gniew ojca. Peter nie tylko pokonać tego syna, ale również zakazała go do stawienia się w sądzie. Po pewnym czasie, monarcha osiadł i pogodził się z dzieckiem. W takich wybuchów wściekłości jest cała postać Piotra. Dla wszystkich jego talentu i ciężkiej pracy, był despotą, który nie mógł znieść nieposłuszeństwo. Dlatego wszystko przybliżone dane autokrata były non-self. Obawiali się sprzeczne króla. To wyjaśnia, że odmowa, która jest inna carewicza Aleksieja Pietrowicz. To w dużej mierze stała się ofiarą gwałtownego temperamentu ojca.

Ślub i dzieci

Pomimo wszystkich perypetiach kłótni rodzinnych i planowanym ślubie miała miejsca. 14 października 1711 w mieście Torgau było poślubienie Alexis i Charlotte Lüneburg. W uroczystości udział wzięli się Peter I. Bardzo szybko stało się jasne, że nowożeńcy Unia będzie bardzo trudny los. Charlotte przeniósł się do Petersburga, ale pozostał cudzoziemca obcy. Ona nie udało się zbliżyć ani z mężem lub z in-law.

I choć osobistych relacji małżonków nie działa, jego główną funkcją dynastyczny księżniczka nadal spełnione. W 1714 roku, młoda para miała córkę Natalię, a rok później – długo oczekiwany syn Peter. Jednak po jego urodzeniu matka czuł źle. Jej stan się pogarsza, a dziesięć dni po narodzinach księżniczki Natalii (jak to stało się znane w Rosji) zmarło. Syn carewicza Aleksieja Pietrowicz Piotra stał 12 lat później cesarz Piotr II.

Ciąg dalszy konfliktu

Małe dzieci Aleksiej Pietrowicz nie był jedynym nowym dodatkiem do rodziny królewskiej. Gubernator sam po jego niekochanej syn dostał kolejne dziecko. Dziecko zostało nazwane Piotra Pietrowicza (jego matka była przyszłość Katarzyna I). Aleksiej tak nagle przestał być jedynym dziedzicem ojca (teraz, że był to drugi syn i wnuk). Sytuacja umieścić go w niezręcznej sytuacji.

Ponadto, życie nowej Petersburgu wyraźnie nie pasuje do takiego charakteru jak Aleksiej Pietrowicz. Zdjęcie portrety niego pokazuje mężczyznę i trochę bolesne niezdecydowanie. Kontynuował przeprowadzenia przypisania publicznym potężnego ojca, choć uczynił to niechętnie, że znowu i znowu rozgniewany autokrata.

Choć nadal studiuje w Niemczech, Alex poprosił swoich przyjaciół w Moskwie, aby wysłać mu nowy spowiednika, któremu mógłby wyznać otwarcie o wszystkim, co kłopoty młodego człowieka. Książę był głęboko religijny, ale jednocześnie bardzo boi szpiegów ojca. Jednak nowy spowiednik Jakow Ignatev naprawdę nie był jednym z popleczników Petera. Po Alex powiedział mu w swoich sercach, że czeka na śmierć ojca. Ignatyev powiedział, że sam chce przyjaciół wiele od spadkobiercy Moskwy. Tak, całkiem niespodziewanie, Alex znalazł jego zwolennicy zdecydował się na ścieżkę, która doprowadziła do jego śmierci.

trudna decyzja

W 1715 roku, Peter wysłał swojego syna list, w którym umieścić go przed wyborem – albo Alex skorygowaną (tj zaczyna angażować armię i bierze politykę ojca) lub wysłany do klasztoru. Spadkobierca był w martwym punkcie. Nie lubił liczne inicjatywy Piotra, w tym jego niekończących się kampanii wojskowych i drastyczne zmiany w życiu kraju. To uczucie było podzielane przez wielu szlachciców (głównie z Moskwy). Elita istniał pośpiechu odrzucenie reformy, ale protest publiczny nikt nie śmiał, bo uczestnictwo w jakiejkolwiek opozycji może skończyć hańbę lub śmierć.

Autokrata, stawiając ultimatum do syna, dała mu czas na refleksję nad swoją decyzją. Biografia Aleksiej Pietrowicz ma wiele takich dwuznacznych epizodów, ale sytuacja stała się śmiertelne. Po konsultacji z przybliżoną (w pierwszej kolejności z głową Petersburgu Admiralicji Aleksandrom Kikinym), postanowił uciec Rosji.

lot

W 1716 roku, z Petersburga do Kopenhagi, delegacja, na czele z Aleksiejem Pietrowicza. Syn Peter było zobaczyć w Danii z ojcem. Jednak będąc w polskim Gdańsku książę nagle zmienił swoją trasę i rzeczywiście uciekł do Wiednia. Tam Alex zaczął negocjować o azyl polityczny. Austriacy wysłali go do zacisznej Neapolu.

Plan był zbieg czekać na śmierć, a następnie bolevshego rosyjskiego cara, a następnie powrócić do swojego kraju do tronu, jeśli to konieczne, z obcych wojsk. Alex powiedział o tym później w trakcie dochodzenia. Jednak można bezpiecznie przyjąć te słowa za prawdę, bo aresztowanej tylko znokautowany niezbędnych dowodów. Według zeznań Austriaków, książę był w histerię. Dlatego tym bardziej prawdopodobne, można twierdzić, że udał się do Europy z rozpaczy i lęku o przyszłość.

w Austrii

Peter szybko dowiedział się, gdzie jego syn został uruchomiony. W Austrii, a następnie udał się do króla wiernych. Szef ważnej misji został doświadczony dyplomata Peter Tołstoja. Zgłosił się do austriackiego cesarza Karola VI, sam fakt obecności na ziemi Aleksiej Habsburgów jest policzkiem Rosji. Ścigany wybrał Wiedeń powodu jego pokrewieństwo z monarchą na jego krótkotrwałe małżeństwo.

Może Karol VI w innych okolicznościach byłby chroniony wygnańca, ale w momencie, Austria była w stanie wojny z Imperium Osmańskim i przygotowywał się do konfliktu z Hiszpanią. Dostać w tych warunkach tak potężnym wrogiem, jak Piotr I, cesarz nie chciał. Poza tym, on popełnił błąd i Alex. Zachowywał się w panice i wyraźnie nie był przekonany. W rezultacie władze austriackie dokonały ustępstwa. Piotr Tołstoj otrzymał prawo do spotkania się zbiega.

negocjacje

Piotr Tołstoj, spotkał się z Alexey, wykorzystała wszystkie możliwe sposoby i sztuczki, aby dostać go z powrotem do domu. W toku były dobre serce zapewnień, że ojciec mu wybaczyć i pozwalają swobodnie żyć we własnym majątku.

Wysłannik nie zapomnieć o sprytnych podpowiedzi. Nalegał, księcia Karola VI, który, nie chcąc psuć stosunków z Piotrem, w każdym razie nie obejmie go, a następnie Aleksiej dokładnie będzie w Rosji jako przestępcy. W końcu książę zgodził się na powrót do kraju.

sąd

03 luty 1718 Peter i Alex spotkał się w Moskwie Kremla. Spadkobierca płakał i błagał o przebaczenie. Król udał, że nie będzie zły, gdy dziecko odmawia tron i dziedziczenia (co uczynił).

Po tym, rozprawa rozpoczęła. Początkowo zbieg dał wszystkie jego zwolenników, „przekonać” go do czynu wysypka. Aresztowania i uzasadnione kary. Piotr chciał widzieć na czele spisku jego pierwsza żona Evdokia Lopuchin i opozycyjnej duchowieństwa. Jednakże dochodzenie wykazało, że król był niezadowolony ze znacznie większej liczby ludzi.

śmierć

Ani krótka biografia Aleksiej Pietrowicz nie zawiera dokładne informacje na temat okoliczności jego śmierci. Zgodnie z wynikami badania, które doprowadziły cały ten sam Peter Tołstoja, ulotnych został skazany na śmierć. Jednak nie miała miejsca. Alex zmarł 26 czerwca 1718 w Twierdzy Pietropawłowskiej, gdzie odbyła się podczas jego procesu. Oficjalnie ogłoszono, że miał zajęcie. Być może książę został zabity przez tajny rozkaz Piotra, a może on sam zmarł bez przenoszenia doświadczony w dochodzeniu w sprawie tortur. Dla wszechwładnego kary monarchą własnego syna byłoby zbyt wstydliwe wydarzenie. W związku z tym, nie ma powodów, by sądzić, że polecił zająć się Alex z góry. Taki czy inny sposób, ale potomkowie prawdy i nie nauczyli.

Po śmierci Aleksiej Pietrowicz opracował klasyczny punkt widzenia na temat przyczyn stało dramatu. To polega na tym, że spadkobierca był pod wpływem starej konserwatywnej szlachty i duchowieństwa Moskwie wrogiego króla. Jednak, znając wszystkie okoliczności konfliktu, nie może być nazywany księciem zdrajca i nie pamiętać, stopień winy Piotra I w tej tragedii.