157 Shares 8235 views

"Toyota Carina E" – zdjęcia, rysunki i specyfikacje

Tu dochodzimy do momentu, gdy samochód zagraniczny – nie luksus, lecz środek transportu. Koszt używanych samochodów w Japonii zaczyna się od 60 tysięcy rubli. Już ponad 150 tysięcy można kupić bardzo dobrą kopię.


Recenzje często chwalony "Toyota Carina E". Maszyna ta zastępuje drugą generację „Karin”. Produkowany od 92 TH 98 th roku sedan, wagonu i hatchbacka. Co to znaczy „Toyota Carina E” recenzje i specyfikacje? Wszystko to i nie tylko – w dalszej części tego artykułu.

Motyw „Karina”

Mimo swoich 20 lat, samochód wygląda całkiem przekonani do dzisiejszych standardów. To nie jest jakiś „dinozaur” z lat 80-tych, i dość godny samochodów używanych. Jednak jest jedna wada w niej. To jest słaba skłonność do strojenia.

„Toyota Carina E” ma szary wygląd tak, że nawet przy dużej tarczy będzie wyglądać jest zwykle (ale nie więcej). I umieścić karoserię i spoilery tutaj jest po prostu głupie. Jest to skromny samochód rodzinny, który właśnie wykonuje się od jednego punktu do drugiego. Maszyna jest łatwo zgubić w strumieniu.

Przedstawione na obrazie „Toyota Carina E” miał wiele kompletnych zestawów. Są nawet wersje z czarnymi zderzakami. Ale nawet biedne wybory były doskonałą jakość obrazu, więc bardzo dobrze zachowane okazy do dnia dzisiejszego. I to nie jest zasługa ocynkowane ciała (jak wielu błędnie sądzi), a model ochrony spoin oraz wysokiej jakości emaliowania. Ten sam metaliczny, z dodatków stabilizujących.

parametry techniczne

Jak opinie „Toyota Carina E” posiada szeroką gamę silników. Wśród nich byli zarówno jednostek wysokoprężnych i benzynowych. Każdy z nich uważamy oddzielnie:

  • 4A-Fe. Ten 1,6-litrowy silnik benzynowy, który miał wiele modyfikacji. Mógł pójść z katalizatorem, bez niego, a także jest wyposażony w Lean systemu spalania. To pozwala na regulację geometrii kolektora dolotowego. W związku z tym maksymalna moc w zakresie od 99 do 105 KM.
  • 7A-FE. Jednostka ta dostępna jest już w środku wykończenia. Silnik był wytwarzany z 96-letniego i objętości roboczej 1,8 litra dał się 107 siły mocy. Silnik był tak udany, że w dalszym ciągu wykorzystywane w kolejnym „Avensis”, która zastąpiła „Toyota Carina E”.
  • 3S-Fe. Sądząc po opiniach, jest to jeden z najbardziej bezpretensjonalny i niezawodny silnik kiedykolwiek zainstalowany w „Karina”. Kiedy ekran 2 litry dało koni mechanicznych jednostka napędowa 133. Jednak opinie zauważyli zwiększony hałas pracy silnika podczas przyspieszania. Było to spowodowane obecnością układu rozrządu. Korzystanie z nich prowadzi do wywołania wałka rozrządu. Prawie zawsze, sprzężenie zwrotne jest przywiązany do tego niezawodność silnika. W obecności czasu 16 zaworu nie wygina się zawory złamane pas. Chociaż jego stan powinien zawsze postępować. Na 3S-FE jest poddawane dużym obciążeniom.

  • 3S-GE. Jest to również silnik benzynowy dwulitrowy. Ale, w przeciwieństwie do swojego poprzednika, jest on o wiele rzadsze. 3S-FE oznacza modyfikację sportowego 4-cylindrowym 3S-Fe. Po tym wszystkim, z taką samą ilością dało się 175 koni mechanicznych. Właściciele Liczba uwagę wysoką przyczepność – samochód pewnie przyspiesza od każdej prędkości. Aby rozproszyć setki trwało 8,4 sekundy. silnik benzynowy 3S-GE zainstalowany na hatchbacków. Pozornie, ta modyfikacja może zostać zidentyfikowany przez GTI tabliczki znamionowej.

diesle

Jeśli chodzi o linię jednostek „Solid”, były tylko dwa silniki:

  • 2C. Ten dwulitrowy atmosferyczny pojemność silnika 73 KM. Brak różne innowacje technologiczne, a więc niezawodny jak traktor.
  • 2C-T. 2C jest turbodoładowany wersja silnika. jest ustawiony na „Kareena” z 96 roku. Dzięki turbosprężarce, Japończycy udało się zwiększyć pojemność do 83 KM. Zdobył sławę niezawodność i prostotę urządzenia.

transmisja

Podobnie jak wszystkie „Toyota” tamtych lat „Karina” serii E została wyposażona w mechanice pięciu kroków lub maszynie cztery stadium.

Obie przekładnie charakteryzują się wysoką niezawodnością. W razie awarii można zawsze ustawić kontrakt na niskiej cenie.

zawieszenie

Podwozie japoński „Karin” różni się znacząco od zwykłych samochody. W ten sposób z przodu, zamiast stojaków „McPherson” podwójny przekrój zamontowane dźwignie. Problem polega na tym, że w celu zastąpienia amortyzator (którzy idą na naszych drogach nie jest zbyt długi) trzeba zmienić koło pin.

Te dodatkowe koszty naprawy. Za też są niestandardowe dźwignie, więc zawieszenie ceny usług może mieć maksymalnie połowę kosztów całego pojazdu.

wniosek

Tak, okazało się, co japoński samochód „Toyota Carina E”. Jak widać, samochód nie jest bez wad. W szczególności, jest to złożona konstrukcja zawieszenia i trudności z dostawą części (zwłaszcza dla tych, którzy mieszkają w europejskiej części Rosji). Ale ta maszyna jest niezawodny i wygodny w obsłudze silnik. I za cenę (od 80 do 140 tysięcy rubli), to wszystkie umarzalne wady.