300 Shares 4137 views

Afryka Środkowa: Obszar, ludność i gospodarka

Czarny kontynent można podzielić na pięć regionów historycznych i geograficznych. Jeden z nich – Afryki Subsaharyjskiej. Który stanowi, że zawiera? I o ile są one opracowane pod względem ekonomicznym? Kwestia ta zostanie omówiona w artykule.

Krótka charakterystyka geograficzne Afryki Środkowej

Region ten znajduje się w samym sercu kontynentu, w wewnętrznej kontynencie. Na rezerw surowców mineralnych – jest jednym z najbogatszych części świata. Jednak kolonizatorów w tym czasie tylko do „wycisnąć” lokalnego bogactwa, pozostawiając zacofanej gospodarki i niespełnione.

Afryki Subsaharyjskiej – region, który charakteryzuje się gładką, slaboraschlenennym ulgi. W dorzecza Konga są koryto płynącej rzeki – gromadzący Kongo Ogove, Kwanzaa i inni. We wnętrzu regionu, złożony z miedzi, cynku, kobaltu i innych rud metali szlachetnych jak diamenty. Nie pozbawiony Afryce i złóż „czarnego złota” Centralna – oleju.

W ciągu Afryce Środkowej, można zobaczyć wiele obszarów naturalnych – sawanna ze stad dzikich zwierząt, bujne lasy namorzynowe, piękne lasy Galeria subequatorial. Bardzo duże obszary regionu są zapchana.

Afryka Środkowa: Region

Co do zasady, stanowi część obszaru historycznego i geograficznego zawiera 12 niezależnych państw Afryki. Są to:

 • Czad;
 • Kamerun;
 • CAR (Republika Środkowoafrykańska);
 • Gwinea Równikowa;
 • Gabon;
 • Kongo;
 • Demokratyczna Republika Konga ;
 • Rwanda;
 • Burundi;
 • Angola;
 • Zambia;
 • Malawi.

Niektóre z tych krajów – dość mała (np Rwanda), podczas gdy inne mają ogromne obszary (Czad, Angola). wszystkie one są przedstawione na poniższej mapie kolorem.

Niektórzy geografowie uważane Afryce Środkowej, a nawet na wyspę Świętej Heleny, usytuowany w wodach Atlantyku.

Ludność i religia

Ludność Afryki Środkowej – to dziesiątki różnych grup etnicznych, każdy z jego własnej kultury, tradycji i przekonań. Najczęstsze z nich – lud Joruba, Bantu, Hausa i Athar. Informacje o historii tych i innych grup etnicznych centralnej części kontynentu jest bardzo skąpe.

Prawie wszystkie numeryczne i małe narody Afryki Centralnej należą do tej negroidalnej wyścigu, a wyróżniają czarnej skóry, ciemne oczy, bardzo szerokich nozdrzach i kręcone włosy. W Kongo Basin są przedstawicielami Zaskakujące antropologiczną typu – tzw pigmeje, średni wzrost których osiąga zaledwie 142-145 cm.

kraje Afryki Środkowej w swojej historii doświadczył wielu przykrych chwil. Ten wiek kolonizacji i handlu niewolnikami i zawirowań wojskowej. Region jest wciąż powszechne lokalne tradycyjne wierzenia i rytuały. Tu i wyznają takie religie jak islam lub chrześcijaństwo.

Charakterystyka gospodarki regionalnej

kolonizatorzy europejscy lewo w Afryce Środkowej, delikatnie mówiąc, nie bardzo dobrą spuściznę – o kilkanaście tyłu i słabo rozwiniętych gospodarek. Tylko dwa kraje w regionie udało się stworzyć pełnoprawnym produkcji hutniczej wysokiej jakości metali nieżelaznych. Ten DR Kongo i Zambii. W wielu krajach, duże ilości pozyskiwanego drewna, które Ideen na eksport (Gabon, Gwinea Równikowa i inne).

Rolnictwo w regionie, głównie low-tech, i nieproduktywne. Tutaj jest aktywnie uprawy kakao, kawy, tytoniu, gumy, bawełnę i banany.

Jednym z najbardziej rozwiniętych (uprzemysłowionych) kraju w regionie można nazwać Gabon. Stan żyje kosztem rozwoju dość bogatych złóż ropy naftowej i eksportu rudy manganu i drewna. Gabon – najbardziej zurbanizowane kraje w Afryce. W miastach mieszka tu prawie 75% populacji. W Gabonie, istnieją trzy światowej klasy lotnisko, działa kilka dużych portów.

Ciekawy kraj w regionie jest Republice Środkowoafrykańskiej – słabo zaludniony stan, który ma ujście do oceanu. Jest domem dla w sumie 600 tysięcy osób (dla porównania: jest to populacja miasta Chabarowsk). Głównym bogactwem kraju – duże złoża diamentów, które stanowią prawie połowę ogółu eksportu Republice Środkowoafrykańskiej. W republice nie ma kolejowego. Ale tutaj często turyści przyjeżdżają dzięki kilku słynnych parków przyrody.