342 Shares 7480 views

Obraz dziko w spektaklu „Burza” Ostrowskiego

Spektakl „Burza” Aleksandra Ostrovskogo to żywy obraz społeczeństwa pańszczyźnianego pod koniec XVIII wieku. Dramaturg wprowadza nas do świata rosyjskiej Wołgi miasta Kalinov żyjącego tak, że wiek ten sam patriarchalnej zmierzyć życie. Ten – świat klasy średniej i kupców. Czy on jest dobry? Są tam wiele światła w rosyjskim społeczeństwie burżuazyjnym pre-patriarchalnej?


Otyud.

Na których opiera się „ciemną królestwa”?

Pozbawiony pozytywnym kierunkiem rozwoju miejskich społeczności czasie rozkładu poddaństwa społecznego chory do tego stopnia, że Nikolay Dobrolyubov nazywa to „ciemna królestwo” .. On dzwoni Ostrovsky „znawca życia rosyjskiego” faktycznie potwierdza reprezentowane dramaturg typowy obraz. Dzika Kabaniha w spektaklu „Burza” naprawdę bezpośrednie korzyści z cierpienia innych i silnie wspierać duszno, atmosfera antyspołecznego w społeczeństwie. Znaczenie „ciemnego królestwa” uratował je – jest oczywiste: przemiana ludzkiego cierpienia w ich osobistego bogactwa, kupcy w stolicy – pasożyty. Oba powyższe uważa się za negatywny obraz w literaturze klasycznej rosyjskiego. One ujawnione autor z wielką siłą artystycznego. Tematem niniejszej pracy jest rodzajem handlowej Savely Prokovich Wild. Niestety, wiele krytycy podkreślają jego prymitywizm. Naszym zdaniem, nie jest to prawdą. W szczególności należy zauważyć, że Savel Prokofitch – jest zarówno władca i ofiarą powiatu „ciemny Kingdom”.

Specyfika wizerunkiem dzikiej kupca

Obraz za życie w sztuce „deszcz” jest typowy dla rosyjskiego społeczeństwa. To jest człowiek „który stworzył” ogromną fortunę, rosnące od dna. Autor nie daje nam bezpośredni komentarz w tej sprawie, ale miło czytelnik znajdzie je. Według psycho kupca. Wyjaśnimy naszą wersję. Ludzie kiedyś powszechne powiedzenie „Nie gorzej dla jego Pan Ivan.” Obraz za życie w sztuce „burze” – wyraźna ilustracja ważności tego pomysłu. Savely Prokofievich, nawet stając się głównym potentatem miasta Kalinov, nie może pozostać w swojej bezwładności edakogo cyborga na zarabianie pieniędzy w dowolny sposób.

Zespół Savela Prokovich

Nasze zadanie – zrozumieć obraz dzikiego w spektaklu „burze”. Wyobraź sobie, że jesteś – aktorem „zawarte w tej roli.” Jak to zrobić w jak najkrótszym sposób? Co radzicie? Powiedzmy, że są przewlekle pozbawieni litości. Wyobraźmy sobie przyczyn ludzkiego cierpienia, a nawet zniszczyć, nie czujesz żadnej ugryzneny moralny. „Weszli do obrazu”, udawać, że nie wiem, poczucie odpowiedzialności społeczności … czujesz to?

Zgadzam się, straszne, destrukcyjny sposób za życie w sztuce „burze” – jest typowy i nie jest niczym niezwykłym w naszym społeczeństwie, ale w innych odmianach … W szybkiego i ciągłego wzbogacania ma dziwną przewagę nad innymi – nie jest on dręczony sumienie. Savel Prokofitch agresywnie rozwija swoją przestrzeń życiową, zatrzymując się tylko do dwóch czynników: przód Power i władz. Rozważmy vyshepredstavlennuyu sprężone charakterystyczny więcej …

Mercilessness kupiec Dziki

Jak już wspomnieliśmy, obraz w naturze, Ostrovsky „The Storm” – nawet wpisać osoby spaceru na ofertę z jego sumieniem (dla Savela Prokovich to po prostu nie istnieje). Jego zasady moralne – są niejasne, a przywiązanie do obrzędów Kościoła prawosławnego jest bardziej jak targować się z Bogiem o rozgrzeszenie niż szczerym pragnieniem – zharmonizować siebie i swoich relacji ze społeczeństwem i rodziny.

Każdego dnia, jego żona prosi odwiedzających: go nie obrazić. Po Dziki zły nie sami kontrolować, nawet do domu z nim ukrywa się w szafie tak strychach.

odruch fury

Manipulowany przez człowieka poprzez strach – to taki wygodny stan, który waha się powiedzieć to otwarcie. (Głos, powiedział: „Moje serce jest!”) Obraz of the Wild ze spektaklu „burze” – niebezpiecznym typem człowieka otrzymującego korzyści materialnych, natomiast w stanie niewystarczające, graniczący na schizofrenię.

Jest w stanie zmienionej świadomości wściekłości robi rzeczy, które często nie mogą być wyjaśnione później. Wystarczy przypomnieć jego historia Qom Marfa Kabanova mały człowiek o wypadku poszukujących który niemal „Pryshyb na śmierć.”

To przyciąga uwagę odcinka, gdy mówi o jego niekontrolowany wściekłości Wild in Ostrowskiego „Burza”. Charakterystyczny dał im się – są złe. Wszystkie – zrozumiałe: pasuje wściekliźnie – początkowo samolubna, przynoszą mu pieniądze. Po tym wszystkim, kiedy zaległy upokorzony Krzyk zatrudnionych do pracy w jego korzyść Zasada działania: „Pieniądze zaoszczędzone – Pieniądze zarobione” Dzienne ataki stanowią dodatkowy zysk dzienny.

Ryzyko związane z zaburzeniami psychicznymi

To zakłóca innych. Pozbawiony duchowości, obraz Dikova w spektaklu „Burza”, wpada w swego rodzaju błędne koło, przypominające Tolkiena fałszywe Pierścień. On rozumie, że przez dziesięciolecia on opracowany odruch „inicjację Wścieklizna – otrzymane korzyści” może odgrywać trick na niego w końcu doprowadzić do głowy i zniszczyć. To, co on wyraża niepokój Qom – żonę Kabaniha sprzedawcy. Savel Prokofitch już nie zauważył, gdy mechanizm jest uruchamiany w nim, w tym szaleństwie …

Dlaczego obraz of the Wild prezentowane sporadycznie?

Człowiek, terroryzuje miasto … Wizerunek dzikim Ostrowskiego „Burza” Ostrowskiego celowo ujawniane niesystematycznie. Po drodze pojawia się on tylko trzy razy przed oczami widza sztuce. I to jest zrozumiałe. Jest ryzykowne nawet klasyki narazić jego współczesnych – potężny.

Jakie funkcje nie zostały ujawnione przez autora, można scharakteryzować przez Savely Prokofitch? Te cechy są najbardziej dorosły czytelnik może łatwo wymyślić sami. Dajemy tylko dwie główne idee w tym rozumowaniu. Czy masz typowe nowoczesne potężnych ludzi jest obecność psycho naczelny Merchant City Kalinov? Czy rzeczywistych praw w sądzie przeciętnego obywatela współczesnego? …

wniosek

To, oczywiście, smutna prawda, ale przed nami w mediach codziennie błysnął szereg nowoczesnych pozbawionych skrupułów handlarzy dziki, apologeci neoversii poddaństwa. To – nowoczesne feudałów i dobrobytu pośród całych sektorów społeczeństwa (w apt słów Pelevin, pracujących „jeść”).

Więc jakie funkcje mogą uzupełniać zmodernizowany obraz dzikiego w „Burzy” Ostrowskiego? Praktyka ta, między innymi wykazać teatry Izraela, gdzie „Hura” jest zmodernizowana wersja Gogola „Generalny Inspektor”. Pozwól nam „należą do fantazji. Które mogą pomóc w nowoczesnym społeczeństwie Opis the Wild „podnoszenie mętności w wodzie”, skutecznie zarabiać pieniądze i narzucić swoje „ego”?

krótko odpowiedzieć. Talent nienawiści między ludźmi i przedstawicieli różnych narodowości. Brak hamulców moralnych przy zatwierdzaniu zabijania (lub zabite). Pragnienie, aby zgarnąć proxy ogień, używając jako narzędzia ich pieniądze.

Na zakończenie naszą dyskusję, możemy zauważyć, że takie socjopatię naprawdę zatruwa harmonię społeczeństwa, tworząc „ciemny Kingdom” postawę w nim.