539 Shares 4757 views

Denver (Kolorado): opis, ciekawych miejsc, zdjęcia

Denver – stolica stanu Kolorado. Obszar ten jest również znany jako "The Queen of the West" i "Mile High City". Miasto położone u wschodniego podnóża Gór Skalistych na skraju Wielkich Równin. Odnosi się on do Stanów Zjednoczonych Ameryki. Na następny 800 km Denver jest największym miastem.


Krótko o mieście

Denver (Colorado, USA) został założony w 1858 roku. Nosił shaternogo rozliczenie stanu. Okres ten jest znany wszystkim jako dobie gorączki złota. To tu pierwszy poważny depozyt złota został znaleziony.

Miasto jest nazwany po Kansas gubernator James Denver. Takie rozwiązanie miało konkretny cel. Była uzyskanie lokalizację gubernatora do miasta. Jednak w tym czasie był już na emeryturze, a nazwa i lewo.

Wkrótce stało się jasne, że rezerwy złota nie są duże, ale los miasta duchów to uratowało kopalnię w zachodniej części. Dzięki nim Denver zaczął szybko rozwijać.

1861 był decydujący dla miasta. To właśnie w tym czasie jest częścią Denver Arapahoe County. W podziale na państwa 60s nie było, więc miasto stało się centrum terytorium Kolorado. Ten region w 1876 roku jest częścią Stanów Zjednoczonych, pod numerem 38. I raz utworzonej Colorado Denver został nazwany jej kapitał.

cecha

Interesującą nick „Mile High City” Denver było ze względu na położenie na wysokości około 1600-1700 metrów nad poziomem morza, co stanowi około mili (1609m). Obszar miejski 400 tys. km, które zapewniły mu miejsce wśród 23 największych miastach USA.

populacja

Więcej niż 645.000. Człowiek w tej chwili tworzą populację mieście takim jak Denver (Colorado, USA). Liczba mieszkańców zajmuje pozycję 22 w Stanach Zjednoczonych. Ponadto, 70% ludności językiem ojczystym jest angielski, 25% – Hiszpański. Rasowe skład różni: biały ponad połowa Ameryki Łacińskiej – około 30% Afroamerykanów – nieco ponad 10%, Azjaci – prawie 4%.

klimat

Klimat w Denver jest łagodny suchy kontynentalny. W tej dziedzinie istnieją cztery sezony z niewiarygodnie dużych dobowych wahań temperatury. Nieprzewidywalne wahania związane z bliskości gór. Słońce tu nadmiar. W ogóle, pogoda trwa około 300 dni.

gospodarka

Denver (CO) stanowi dogodną pozycję pomiędzy obszarach metropolitalnych. To sprawiło, że miasto ważnym ośrodkiem przemysłowym i finansowym Stanów Zjednoczonych. Oto stężone przedsiębiorstw z różnych gałęzi dużych firm. Ważną rolę telekomunikacji, bankowości i ubezpieczeń, usług i handlu. Wysoki poziom rozwoju Denver odnosi się to do liczby miast o niskim bezrobociu.

rozwój

Denver (Colorado) – jest to stosunkowo młode miasto. Jest Narodowe Centrum amerykański w leczeniu astmy. Dużą wagę przykłada się i edukacji. Colorado Christian University i University of Denver są dość popularne wśród studentów.

Ciekawostką jest fakt, że to Denver kucharz otrzymał patent na tworzenie cheeseburgera, ulubionym pokarmem Amerykanów.

Denver – miejsce narodzin słynnego amerykańskiego koszykarza Ross Schroeder i amerykańska aktorka Anna Sophia Robb.

Celowniki

Denver (Kolorado) jest ośrodek kultury, który jest domem dla różnych rodzajów sztuki, nauki i architektury. Dla turystów miasto może być dość niezwykłe. Więc tutaj jest złożoną sztuką teatru, który jest drugim co do wielkości tylko do Lincoln Center w Nowym Jorku. Dla miłośników baletu klasycznego i tańca współczesnego, teatru, opery i orkiestrę symfoniczną, to miejsce byłoby bardzo cenne.

Dla wielu z największych muzeów przyrodniczych USA stosuje Denver Museum of Nature and Science z niewiarygodną antropologicznych, paleontologiczne, zoologicznych, medycznych i geologicznych eksponatów. Szczególną uwagę zwiedzających zajmowanej powierzchni wystawienniczej do badania. Niektóre modele mogą nie tylko zobaczyć, ale i dotknąć.

Denver (Colorado) oferuje turystom i drzwi jego muzeum sztuki. Jest to klejnot z kolekcji osiągnięć sztuki rdzennych mieszkańców – Indian. Denver Fire Museum wita odwiedzających do budynku straży pożarnej, historycznej części. Unikalna zoo, spektakularny akwarium, niesamowite piękno ogrodu botanicznego zachwyci najbardziej wyszukane wypoczynek.