183 Shares 6972 views

Pochodzenie słowa „szkoła”. Etymologia słowa „szkoła”

Słowo „szkoła” jest tak powszechne w naszym słownictwie, że niewiele osób zastanawiała się, skąd pochodzi słowo. „Szkoła” – tak jak to jest wymawiane w języku rosyjskim, „skhole” – tak to brzmiało w starożytnej Grecji, gdzie się urodził. Jednak interpretować nieco inaczej, „wakacje”, „rozrywka” i „bezczynność”, innymi słowy – „rozrywką” Etymologia słowa „szkoły” rozumie się przez to nie jest kompletnym bezruchu i relaks i przechowywanie w swoim wolnym czasie, inteligentna i pouczająca rozmowa – ulubiona sztuka greckich filozofów. Z czasem te mędrcy i myśliciele były regularne studentów, a pojęcie „szkoły” przyszedł oznacza proces uczenia się, a później pokój przystosowany dla niego.


Zajęcia w szkole po raz ostatni nie różni się zbytnio od dzisiejszej lekcji. Oczywiście, różnica czasu spowodowało zmiany, ale zasada jest podobna do bólu znajome nam: te same niesfornych uczniów, nauczycieli surowe i nudne lekcje.

Szkoła starożytności

Proces uczenia się odbył nawet na najwcześniejszych etapach rozwoju człowieka, więc możemy założyć, że pierwsze szkoły pojawił się w tym okresie. Znaczenie słowa „szkoły” w starożytnym świecie przeprowadza inny sens: dzieci nie uczą się czytać i pisać (to jeszcze nie istnieje), a zdolność do przetrwania w świecie zewnętrznym. Możliwość polowania i sztuki walki były najważniejsze wnioski dla chłopców. Dziewczyny, jak również w każdym czasie, opanowane rolniczą, szycie, gotowanie. No, gdzie bez egzaminu? Oczywiście były, ale były ciężkie testy, tak zwany „rytuał przejścia”. Młody człowiek, aby przetestować siłę woli i cierpliwości może być torturowany przez ogień, rytm, przeciąć skórę, która jest prawie zawsze powodowała utratę przytomności nastolatek. Ukończenie tego egzaminu była duma chłopca jak on stał się pełnoprawnym członkiem społeczeństwa dorosłych.

Sumerowie: wysoce wykształcony naród

Zachowały się bardzo ciekawe informacje o szkołach sumeryjskich – jeden z pierwszych cywilizacji. „Dom tabletki” – tak edukacja społeczeństwa, które przez 3000 lat pne. e. opanowali sztukę ceramiki, umiejętnie nawadniać pola, tkania, przędzenia, kucie narzędzia z miedzi i brązu.
Sumerowie umiejętnie pisał poezję, muzyką, miał swój własny język pisany, wiedział, astronomię, algebra własność główne zasady (mnożenie, dzielenie, a nawet usunięcie z ilości pierwiastka kwadratowego). To właśnie te szkoły ustąpiła życiu młodych ludzi, którzy później stali się liderami.

Szkoła w Egipcie

To jest bardzo trudne dla studentów Egipcie, ponieważ proces uczenia był skomplikowany: potrzebne wiedzieć więcej niż 700 znaków, z których wymagane pisanie wielką starannością.
Istotnym celem badania było trehhvostaya bicz, leżący u stóp nauczyciela. Uczniowie codziennie szkoła rozpoczęła wierszy uczenia się, powtarzając długie fragmenty na głos nauczyciela, a teraz byli wolni, aby powiedzieć im na koniec dnia.

Jak nauczyć starożytnych Greków

W starożytnej Grecji wolno było chodzić do szkoły wyłącznie dla chłopców z zamożnych rodzin – synowie niewolników nie było miejsca, więc musieli rozpocząć pracę w młodym wieku. Dziewczyny były kształcone w domu, pod opieką mojej matki, i opanowali nauki, które mogą być przydatne do nich w przyszłym życiu rodzinnym: ekonomia, muzyka, rzemiosła, tkania, oraz, oczywiście, czytanie i pisanie. Badania w szkole została wypłacona. A ponieważ Ateńczyków, podobnie jak wszystkich niewolników, pracujących w pogardzie dla ludzi pieniądze, a nauczyciele szanowany w społeczności nie wykorzystać. Znaczenie słowa „szkoły” wiązało się z nauczycielem, a więc biedny sposób życia, który prowadził. Jeśli z jakiegoś mężczyzny przez długi czas donoszono brakuje, jego przyjaciele mówią, że ostatni albo umrzeć, albo zostać nauczycielem. Nieszczęśliwy istnienia nawet nie pozwolił mu zrobić sobie znać.

Chłopcy uczęszczał do szkoły od 7 lat i zawsze towarzyszy nauczyciel-niewolnika, aby opiekować się dzieckiem i urodziła swoje rzeczy szkolne. Głównym lekcja jest pisanie, czytanie i rachunek. Od dawna miejscem pochodzenia słowo „szkoła”.

Czytanie jest badanie Homera – „Odyssey” „Iliady” i Oprócz uzyskania dodatkowej wiedzy na temat geografii, dziecko ustawić przykładem odwagi i męstwa bohaterów działa do walki z trudnościami.

Faktura pomoce wizualne były kamyki i specjalna płyta z zaznaczona na rozładowuje numery: Jednostki, dziesiątki, setki.

List pierwszy zaangażowany w Radach z drewna pokryte woskiem, a później – na papirusie. Prekursorem nowoczesnego stylu uchwytu było – specjalny metalowy kij lub kości, zaostrzony z jednego końca.

Szczególną uwagę zwrócono na muzyka jest integralną częścią życia greckiego. Każdy chłopiec nauczył się śpiewać i grać na flecie albo lirę.

Również studenci pilnie robi gimnastyka, daje harmonię ciała, elastyczność – Grecja był zdrowy naród potrzebuje.

W przeciwieństwie do nowoczesnych szkół (w których pochodzenie słowa „szkoły” są zainteresowani niewielkiego odsetka studentów) w szkołach nauczyciele ostatni raz można karać dzieci za nieposłuszeństwo i słabe wyniki w nauce. W tym celu, było kij i bicz.

W szkole zakończył zajęcia do 16 lat. Dzieci bogatych rodziców mógł kontynuować naukę przez kolejne 2 lata.

01 września – Dzień Wiedzy

Historia słowo „szkoła” jest zawsze związane z datą 1 września – kolejny istotny krok z bukietami kwiatów, spotkać się z przyjaciółmi, a pierwsze wezwanie. Dlaczego wybór padł na ten dzień przez rozpoczęciem roku szkolnego? Jeżeli pochodzenie słowa „szkoły” kojarzy się z antycznej Grecji, założyciel tradycji jesień Bizancjum, w którym 01 września oznaczał początek stworzenia Bożego. Jest w tym celu z liczbą prac polowych, który został zaangażowany i starych i młodych. Wielki książę Iwan III pod koniec XV wieku, ogłosił 1 września początek Nowego Roku (aka, Początek indykcji) i wypoczynku kościelno-państwowej. Później, na podstawie dekretu z Petra Velikogo, Nowy Rok został przeniesiony do wszystkich zwykłych 1 stycznia, a kościół i kalendarz rolniczy pozostaje bez zmian z powodu zatrudnienia w czasie zbiorów rolnych.

Drzwi otwarte 1 września szkolnych w krajach takich jak Czechy, Ukraina, Białoruś, krajach bałtyckich. W Niemczech i Hiszpanii w każdej prowincji rok akademicki zależy od czasu zbiorów, a nie zaczynają później niż 1 października. We Włoszech, data ta jest punktem wyjścia do rozpoczęcia zajęć. Duńskie dzieci chodzą do szkoły w połowie sierpnia i Brytyjczyków, Kanadyjczyków i Amerykanów – pierwszy wtorek września. Etymologia słowa „szkoły” skupia wszystkie kraje, a nawet Japonii, wysyłając młodszego pokolenia do zdobywania wiedzy w dniu 1 kwietnia.

Znaczenie słowa „szkoła”

We współczesnym języku rosyjskim słowo „szkoła” ma większe znaczenie niż jesteśmy przyzwyczajeni. Więc synonimy dla słowa „szkoły” można odebrać, znając jego pełny sens bez wysiłku. Są to:

 • instytucje edukacyjne (pierwotny i wtórny, liceum);
 • specjalistycznych szkół (muzyka, szkoła sportowa dla dzieci);
 • system edukacji jako całości;
 • szkolenia, doświadczenie zanieczyszczenia (szkoła filologicznych, szkoła życia);
 • kierunek społeczno-politycznych, naukowych i artystycznych (Moskwa językowa Szkoła, Szkoła Sztuki Współczesnej);
 • przedszkole dla uprawy roślin.

Na podstawie powyższych definicji, jest możliwe, aby podnieść synonimy dla słowa „szkoła”. To jest – szkoła, uczelnia, szkoła, przedszkola, szkoły filmowej, inteligencja szkoła, szkoła z internatem, fitness, styl, klasę, a liczba podkovannost wielu słów.

Szkoła: korzeń i słowo korzeń

Korzeń słowo „szkoła” jest podstawą dla tych pochodnych, „student”, „uczennice”, „szkoły”, „shkolnichat” „uczeń”. Nawiasem mówiąc, słowo „shkolnichat” należy rozumieć jako „bawić”, „dziecinna”, to znaczy, aby prowadzić jak uczniak. „Uczeń” odnosi się do sztuczek charakterystycznych dla studenta, dziecka. Poprzednio używane słowo „uczony”, w błędnym przekonaniu, zapożyczonym z języka ukraińskiego i przestarzałego dzisiaj. W rzeczywistości, to ma polskie korzenie ( «szkolarz» – tak jest napisane przez Polaków). Od słowa „uczony” istnieją pochodne – „shkolyarstvo” i „uczeń”, którego wartość w języku ukraińskim ma zarówno pozytywny jak i negatywny sens, i oznacza:

 • zbiorowy do „uczonego”;
 • pobyt w szkole;
 • wykonaj prymitywne, dogmatyczne zasady, wzorce, bezradny podejście ucznia do niczego.
 • złe zachowanie uczeń;
 • lekceważenie dla jednostki. Można to zaobserwować w twórczości wielu pisarzy rosyjskich.

Zgodnie z interpretacją przez Dahl, „shkolyarstvo” definiuje się jako suchy i nudny wiertarka i pedanterii, nieubłaganie następującym przyjętych, często absurdalnych i drobnych zasad.

Pochodzenie słowa „szkoła” wersja Ya Kamensky

Jest jeszcze inna wersja pochodzenia słowa „szkoły”, który składa się skrótów, który wynalazł czeski pedagog i myśliciel J. Kamensky (1562-1670). Rozwinął on pewną ideę powszechnej edukacji w języku ojczystym, i dał jej nazwa pochodzi od pierwszych liter motto, tłumaczone na język rosyjski język brzmi jak „mądry pomysł, szlachetnego czynu, był w stanie mówić.”

Historia niektórych słów

Podobnie jak w historii słowo „szkoła”, zwrócił uwagę na pochodzenie powiązanych słów.

Portfolio. Ma francuskie korzenie i składają się z dwóch części: „port” ( „carry”) i „Fela” ( „papier”).

Notebook. Pochodzi od greckiego „tetradion”, co oznacza „złożony z czterech części.” Jest to sposób Grecy w starożytności, notebooki, szwy dla wygody 4 liści.

Urlop. Ulubionym słowem wszystkich studentów w dosłownym tłumaczeniu z łaciny oznacza „piesek”. Gdzie jest połączenie? „Vacation” (piesek), Rzymianie nazywali gwiazdę Syriusz, jak sądzili – pies myśliwski zatrzymując Orion. Kiedy widzisz na niebie Syriusza w Rzymie rozległ się bardzo gorące lato i ogłosił przerwę we wszystkich klasach, a który nazywa się „wakacje”.