362 Shares 9947 views

Myjnia samochodów własnymi rękoma: elementy i wykonanie

Dla wykształconych osób wycieczka na brudny samochód jest uważana za oznakę złego smaku. Możesz podwoić samochód na dwa sposoby: korzystając z usług myjni samochodowej lub używając kilku wiaderek wody i szmat. Pierwsza opcja, jeśli jest używana stale, prowadzi do wysokich kosztów, druga – jest niewygodna, zajmuje dużo czasu. Jednak mycie samochodu, wyprodukowane przez Ciebie, znacznie uprości i przyspieszy proces.


Oczywiście istnieją również urządzenia przemysłowe wyposażone w pompę wysokociśnieniową, ale jej koszt nie przyczynia się do dystrybucji masowej. Wniosek sugeruje się: mini-pranie, zmontowane ręcznie z dostępnych materiałów, jest więc niedrogim rozwiązaniem problemu. Powtarzaj się w warunkach rzemieślniczych, projekt przemysłowy będzie mało prawdopodobny, a jego koszt będzie ograniczony.

Komponenty do samochownego mycia samochodów

Czytelnicy proszeni są o zaprojektowanie prostego urządzenia do mycia maszyny. Jako baza i pojemnik na wodę odpowiednie jest pojemnik polietylenowy o pojemności 10 litrów. Dostarczanie płynu do szczotki specjalnymi kanałami odbywa się przez pompę, która jest używana w myjni samochodowej VAZ-2109.

Silnik elektryczny tego produktu działa z akumulatora samochodowego i łączy się ze standardowym gniazdkiem zapalniczki. Przewód silikonowy o średnicy 6 mm, zamknięty w ochronnej rurze o większym rozmiarze, służy do dostarczania wody do obszaru roboczego szczotki. Ten samochód myje się własnymi rękami dosłownie na kolanie, przez kilka godzin i prawie zawsze jest gotowy do użycia zgodnie z przeznaczeniem.

Niewielkie pranie

Najpierw musisz dokonać ulepszeń w urządzeniu pojemnikowym. Najbardziej korzystne położenie pompy znajduje się w dolnym punkcie. W dolnej części wiertła wywiercić otwór o wymaganej średnicy i włożyć pompę do niej przez specjalną gumową tuleję. Teraz podłączamy dostarczający sześciometrowy rurociąg, wcześniej gwintowany do przewodu ochronnego. Prowadzi również okablowanie sterujące do przycisku znajdującego się na szczotce.

Myjnia samochodowa, wyprodukowana przez siebie, musi chronić jednostki robocze. Obudowa jest wycięta z innego pojemnika, umieszczona na pojemniku roboczym od dołu i zamocowana w tej pozycji. W przypadku ochronnym wyciąć otwór o wymaganej średnicy, przez który wąż i przewód zostaną usunięte w celu połączenia z siecią pokładową. Badania polowe wykazały wysoką sprawność urządzenia, pozwalając na wyprodukowanie pralki, bez zacierania rąk.

Biznes do mycia samochodów

Oferta na wiadro z szmatką lub domowej roboty, aby zarobić trochę kieszonkowego, jest dobra dla nastolatka. Dla poważnego biznesu potrzebny jest pokój z rurą wodną, studzienką dla wody użytkowej i wszystkimi niezbędnymi urządzeniami i urządzeniami. Konstrukcja myjni samochodowej przez własne ręce musi zaczynać się od nabycia działki i przetwarzania dokumentów.

Przy budowie struktury trzeba zadbać o system ogrzewania. W przeciwnym razie świadczenie usług w celu doprowadzenia samochodu we właściwej formie w zimie będzie niemożliwe. Nowoczesna myjnia samochodów, zbudowana samodzielnie, przyniesie dobre dochody właścicielowi, zwłaszcza w dużych miastach. W końcu większość właścicieli samochodów nie może sobie radzić z procesem mycia samochodu.