847 Shares 5088 views

Metoda burzy mózgów – twórczy przez przepisy

Twórczy generalnie przestrzega zasady jest złe, zwłaszcza, gdy chcesz stworzyć ideę zespole. Istnieje jednak jeden sposób działania, aby rozwiązać ten problem, który prawdopodobnie słyszał wszystko. Tak, to będzie o sposobie burzy mózgów. Stał się tak modne, że muszą być rozszerzone głowę, aby go używać.

Istnieją pewne zasady burzy mózgów, która sprawia, że ta metoda tak skuteczne. Tego rodzaju „prawa” nie może być zmieniony, w przeciwnym razie nie będzie to przyzwoity wynik. burzy mózgów metoda pozwala nie tylko znaleźć wspaniały pomysł, ale jeśli zrobione dobrze, przyczynia się do faktu, że uczestnicy czują jako jedna grupa.

Najważniejszy etap – generowanie pomysłów. Należy do niego, większość zasad. Właściwie, to tylko etap wymaga zaangażowania całego zespołu. Jeden człowiek, w zasadzie, można również stosować techniki burzy mózgów podczas pracy w każdej sprawie, ale jego myślenie jest ograniczone do doświadczeń jednej osoby i, oczywiście, typ psychologiczny. Zespołowa pozwala wyjść poza te granice.

Burza mózgów techniki dyktuje najważniejszą zasadę: idea nie może być oceniana jako jeśli członkowie zespołu nie lubił chwalić pomysł kogoś innego, zgodnie z przepisami nie można tego zrobić. Ale rozwijać i pogłębiać ideę ktoś inny. Na tym etapie nie może być „zbyt realistyczne”, nie trzeba powiedzieć, że coś nie będzie działać lub będą występować w żadnych skutków ubocznych. Więc niemożliwe jest, aby omówić pomysł w zasadzie, ponieważ będzie nieuchronnie prowadzić do oceny. Opcje powinny być formułowane jako roztwór, a na pierwszy rzut oka głupie pomysły mogą być podstawą do bardzo nietypowych i skutecznych rozwiązań, dlatego niemożliwe jest krytykować nawet najbardziej szalona z nich. Absolutnie wszystkie myśli powinny być zapisane na nośnikach, złe pomysły nie zdarzają się tym, którzy stosują techniki burzy mózgów. Do ich oceny wymaga siły, które są lepsze zarezerwowane dla opcji generacji.

Poniższa reguła – zachęca „dzika” i niesamowite pomysły. To właśnie w tym przypadku są produkowane rozwiązania, które ostatecznie okazują się być najbardziej prosty i jasny. Jeśli jesteś zaangażowany w działalności handlowej, takie warianty są na wagę złota. Nie bój się przesadzać, a nawet doprowadzić do absurdu. Starożytni nie świadomie powiedzieć, że anarchia jest matką porządku. Z punktu absurdu często uzyskuje się po prostu wspaniałe i zyskiem pomysł.

Pamiętaj jeszcze jedną zasadę – generowanie pomysłów ważne dla jakości i ilości. Usuń 90% listy nigdy nie jest zbyt późno, więc im więcej pomysłów, tym większe prawdopodobieństwo, że jeden z nich będzie odpowiadał optymalnie. Każdy z nich powinien być krótko stwierdził, że wszystko można jednocześnie zachować w zasięgu wzroku.

Konieczne jest, aby pamiętać jedną zasadę – do rozwijania pomysłów nawzajem, to nie jest praca indywidualna, w której autorstwo jest zatem istotne, akcje i nadal myśleć o sobie nawzajem. Niech obcy opcje mające na celu inspirować swoją kreatywność, nie jest to tylko możliwe, aby znaleźć idealne możliwości, ale również pomóc i autora oryginalnego pomysłu coraz bliżej do siebie psychicznie. Ogólnie rzecz biorąc, obie możliwości są ważne: jako okazję do stworzenia nowego pomysłu, oraz zdolność do przystosowania się do innych ludzi i jak najlepiej wykorzystać ich efektywność sto procent.

Jest niezwykle ważne, aby w ostatniej metody zasada – ważne jest, aby stworzyć korzystne środowisko psychologiczne, w którym wszyscy uczestnicy są równe i mogą wyrazić absolutnie żadnych pomysłów. Przywódca grupy powinny zachęcać do udziału wszystkich w zespole.

faza oceny jest lepiej zaufać kilka osób z kategorii decydentów w kwestii, która jest nigdzie należy zauważyć, autorstwo pomysłu. Pozwoli to stworzyć atmosferę zaufania, następnym razem, gdy metoda pracował jeszcze lepiej.