225 Shares 9059 views

Maksymalna suma opadów w niektórych częściach świata?

Wytrącanie się wilgoć, która spoczywa na powierzchni atmosfery ziemskiej. Gromadzą się one w chmurach, ale nie wszystkie z nich da wilgotność spadnie na powierzchnię planety. Wymaga to kropelki albo kryształy są w stanie przezwyciężyć opór powietrza, uzyskując wystarczające dla tej masy. Dzieje się tak ze względu na związki kropel ze sobą.

Różnorodność wytrącania

W zależności od tego, jak wyglądać i wytrącenie dowolnym stanie wody są utworzone, można je podzielić na sześć typów. Każdy z nich ma swoje własne cechy fizyczne.

Główne rodzaje:

 • deszcz – krople wodne, o wielkości 0,5 mm;
 • Cząsteczki wody do 0,5 mm – skropić;
 • Śnieg – heksagonalne kryształy lodu;
 • Pelety śnieżne – zaokrąglona średnica rdzenia 1 mm lub więcej, co jest łatwe do kompresji palców;
 • granulki lodu – jądra okrągłe pokryte lodem, które skaczą, gdy spada na powierzchni;
 • Zamek – duże cząstki lodu są zaokrąglone, co czasem może ważyć więcej niż 300 gramów

Dystrybucja na świecie

Istnieje kilka rodzajów opadów, w zależności od rocznej zmienności. Oni mają swoje własne cechy.

 • Równikowy. Uniform opady przez cały rok. Nieobecność suchych miesiącach najmniej ilość wytrącanie wilgoci spada w wiosennej i przesilenia, które są w 04, 10, 06, 01 miesięcy w roku.
 • Monsoon. Nierówna opadów – maksymalna ilość upadków w sezonie letnim, minimalna w sezonie zimowym.
 • Morza Śródziemnego. Najwyższe opady są rejestrowane w okresie zimowym, jest to minimalna lato. Występuje w strefie podzwrotnikowej, na zachodnim wybrzeżu iw środku kontynentu. Jest to stopniowy spadek ilości miarę zbliżania się do środkowej części kontynentu.
 • Continental. Opadów jest większa podczas ciepłego sezonu, ale wraz z nadejściem chłodów stają się mniejsze.
 • Morskiej. Równomierny rozkład wilgoci przez cały rok. Lekko szczytowa widziana w okresie jesienno-zimowym.

Co wpływa na rozkład opadów na świecie

Aby zrozumieć, co jest maksymalna ilość opadów na Ziemi, konieczne jest, aby zrozumieć, od czego zależy ta.

Opady w ciągu roku są nierównomiernie rozłożone w całej Ziemi. Ich liczba jest ograniczona terytorialnie od równika do biegunów. Można powiedzieć, że ich liczba zależy od szerokości geograficznej.

Również ich rozmieszczenie zależy od temperatury powietrza, masowy ruch powietrza, teren, odległość od wybrzeża i prądów morskich.

Na przykład, jeśli ciepłe, wilgotne masy powietrza spotkać na drodze górach, udali się na stoki są chłodzone i dają opadów. Dlatego maksymalna ich liczba spada na zboczach górskich, gdzie znajdują się najbardziej mokrych części Ziemi.

Gdzie maksymalna ilość opadów spada

Terytorium równika jest liderem pod względem opadów w ciągu roku. Średnia wynosi 1000-2000 mm wilgoci w ciągu roku. Istnieją pewne obszary na zboczach gór, gdzie stopa wzrosła do 6000-7000. I wulkanu Kamerun (Mongo ma Ndemi) występuje maksimum opadów w ciągu 10 000 mm i więcej.

Tłumaczy się to w wysokich temperaturach, wysokiej wilgotności, chorobowość prąd wstępujący.

Już dawno zaobserwowano, że na szerokości geograficznej od równika 20º i 20º południa na północ przypada prawie 50% opadów ziemskiej. Obserwacje dziesięcioleci udowodnić, że maksymalne opady na równiku, zwłaszcza w terenie górzystym.

Dystrybucja wytrącanie wilgoci do całkowitej ilości kontynentami

Upewniając się, że maksymalna ilość opadów przypada na równiku można zobaczyć jaki procent ilości opadów na kontynentach.

maksymalny opad

opadów mm

Europa%

Azja%

Afryka%

Australia%

Ameryka Południowa,%

Ameryka Północna ,%

mniej niż 500

47

67

54

66

52

16

500-1000

49

18

18

22

30

8

1000

4

15

28

12

18

76

Maksymalna roczna atmosferyczne

Najbardziej deszczowe miejsce na świecie jest uważane Góra Vamaleale (Hawaje). Tutaj w ciągu roku 335 dni deszczu. Odwrotna sytuacja występuje w pustyni Atacama (Chile), w którym deszcz nie może spaść w ciągu roku.

Jak dla większości wskaźnikiem wilgotności, który spadł w ciągu roku średnio najwyższe stawki na Hawajach i Indiach. Na górze Uayvil (HI), maksymalna ilość opadów do 11900 mm, a stacja Cherapundzhi (Indie) – do 11400 mm. Te dwa regiony najbogatsza wytrącania wilgoci.

Najbardziej suche regiony Afryki i Ameryki Południowej. Na przykład, w oazie Khara (Egipcie) mieści się średnią roczną wilgoci mniejszą niż 0,1 mm, a w miejsce Arica (Chile) – 0,5 mm.

Maksymalna indeksów światowych

Oczywiste jest, że większość wilgoci spada na równiku. Jak dla maksymalnej wydajności, były rejestrowane w różnych czasach i na różnych kontynentach.

Ponieważ maksymalna ilość wilgoci w ciągu minuty spadły Unionville (USA). Stało się to 07.04.1956. Ich liczba na minutę było 31,2 mm.

Jeśli będziemy kontynuować temat, maksymalna dobowa opadów nagrany w Silaos (Reunion na Oceanie Indyjskim). Od 15.04.1952 16.04.1952 spadła o 1870 mm wody.

Maksymalnie miesiąc należy już do znanego miasta Cherrapunji (Indie), gdzie w lipcu 1861 roku spadła do 9299 mm deszczu. W tym samym roku rejestruje się maksymalną szybkość, która wyniosła 26461 mm.

Wszystkie dane nie są rozstrzygające. Monitorować warunki pogodowe wskazują wiele nowych rekordów, w tym w odniesieniu do wilgotności wypadnięciem. Na przykład, zapis do ulewnego deszczu został złamany po 14 latach na wyspie Gwadelupie. Z poprzedniej figury, odznaczył się o kilka mm.