654 Shares 4145 views

Gdzie „windose 10” panel sterowania i jak go otworzyć?

Niewątpliwie, każdy użytkownik z systemami operacyjnymi Windows wie, że średnia centrala zawiera większość najważniejszych narzędzi do konfiguracji całego systemu. Nie wszyscy jednak mają jasnego pojęcia, gdzie „windose 10” panel sterowania znajduje się jako takie. Spójrzmy na sprawę z kilku podstawowych punktów widzenia.

Gdzie "windose 10" Panel sterowania?

Faktycznie, sam składnik nie jest jakiś konkretny przedmiot, a to najczęściej „ekzeshny” wykonywalny. Jednak jego dodatkowe gatunki, które są odpowiedzialne za ustawienie, nie znajdują się w katalogu głównym systemu Windows, i inne katalogi (np Zasady Definicje, WinSxS itd.). Poza sobą powiązane pliki mają nazwy takie jak ControlPanel z rozszerzeniami takimi jak .adml lub .admx.

Jednakże, jest to dżungla technologii komputerowej. Na początek zobaczmy, gdzie „windose 10” panel sterowania pod względem łatwego dostępu do nich. W tym przypadku określenie najbardziej podstawowych metod, które pozwalają jej zadzwonić, z pominięciem etapów szukając pliku wykonywalnego.

Podobnie jak w „windose 10” , aby znaleźć najprostszy sposób do centrali poprzez menu głównego?

Uważa się, że najprostszym sposobem, aby uzyskać dostęp do żądanego menu panelu jest nowo pojawiła się „Start”.

Należy skorzystać z sekcji aplikacji, a następnie przejdź do menu standardowego Windows. To jest, gdy istnieje bezpośredni link do Panelu sterowania.

Korzystanie z kombinacji klawiszy i list

Uważa się, że kwestia związana z „windose 10”: jak przejść do panelu sterowania – można rozwiązać nieco inaczej. Aby to zrobić, nie ma przynajmniej wyszukiwarka w menu „Start” sam.

Można jednak zrobić wiele łatwiejsze. Aby to zrobić, system wymaga użycia skrótu klawiszowego Win + X, po podróży, która oferuje wykaz, w którym wszystkie główne elementy ustawieniach systemowych. Jak wynika, po prostu wybierz sekcję centrali z listy, aby mieć pełny dostęp do niego.

Logowanie za pomocą wiersza poleceń

W zasadzie, a to jeszcze nie wszystko. Przez większość najbardziej zaawansowanych użytkowników, którzy lubią pracować wyłącznie przez „clave” (klawiatury) i nie uznaje żadnych manipulacji myszką, może być wskazane, aby użyć specjalnego sterowania ruchem, wejścia lub w menu „Run» (Win + R), lub za pomocą wiersza poleceń (cmd ). W zasadzie, nie ma zbyt dużej różnicy.

Aby uzyskać więcej informacji,

W ogóle, niezależnie od bieżącej wersji „dziesięć”, kwestia gdzie „windose 10” Panel sterowania jest dość prosta i, można powiedzieć, nawet uniwersalnym rozwiązaniem. Nawiasem mówiąc, te „dziesięć” wszystkich innych systemów nie jest inaczej.

Inną rzeczą jest to, że sam panel sterujący ma różne znaczenia. Na przykład, jeśli porównać panel opcji w „ekspishke”, „Siedem” i „dziesięć”, można znaleźć wiele niespójności w nazwach odcinków, ich lokalizacja, dostępne opcje konfiguracji, itd.

Pozostaje dodać inny fakt. Fakt, że niektóre konkretne parametry, które są obecne w Panelu sterowania, można uzyskać dostęp, jak mówią na miejscu. Na przykład, zmiana parametrów polityki grupowych można uzyskać za pomocą polecenia gpedit.msc, dostęp do zmiany ustawień monitora i akcelerator grafiki za pośrednictwem prawym przyciskiem myszy na wolnym miejscu na pulpicie. A to jeszcze nie wszystko. Jednak bardzo panel sterowania (zwłaszcza jego część programów i komponentów) należy rozpatrywać osobno, ponieważ taki artykuł wymagałoby zbyt wiele opisu.

W naszym przypadku oznaczało to dostęp do Panelu sterowania, wydaje się, że jest to możliwe i confine. Z pewnością każdy użytkownik (nawet szkolenia entry-level) już zorientowali się, jak sprawić, by dostęp do elementu systemu. Dla bardziej doświadczonych użytkowników już staje się jasne, że należy użyć panelu sterowania, a niekoniecznie do korzystania z pewnych specyficznych ustawień.