813 Shares 3374 views

Katedra Meczet w Sankt Petersburgu: sanktuarium religijne i jeden z najpiękniejszych budynków w północnej stolicy

Rosja – to nie tylko wieloetnicznego, ale także „mnogoveruyuschaya” kraj. Nie licząc bardzo rzadki i dziką światopoglądy religijne, zawiera chyba wszystkie religie. Jeśli wziąć pod uwagę, jak wiele Tatarzy, Kazachowie i inni imigranci środkowoazjatyckie żyjących na terytorium Federacji Rosyjskiej, jeden jest zaskoczony mają zamiaru muzułmanów w miejscu zamieszkania ich miejsca kultu. Tak, że meczet w Sankt Petersburgu, w zasadzie, jedynie odzwierciedla skład etniczny ludności i jednocześnie dzieło sztuki architektonicznej.

Petersburg kościół muzułmański

Odnosi się to do tego, co jest znane jako „Katedra”. Do 9 lat tego tysiąclecia, to na ogół tylko meczet w Sankt-Petersburgu. Jednak wciąż jest uważany za jeden z najbardziej monumentalnych i przestronne w Europie. Trzypiętrowy budynek może pomieścić do pięciu tysięcy zwiedzających. Ogromna hala, znajduje się na dole, za modlitwę ludzi. Na drugim piętrze jest dla kobiet-mumulmanok, a trzeci znajduje się duchowe szkół muzułmańskich – madrasy. Są studiował podstawy islamu Tatarski i arabski. Oficjalnie Meczet w Sankt Petersburgu należy do społeczności sunnickiej, ale można go używać każdy muzułmanin. Tak, i ludzie innych wyznań swobodnie dozwolone, jeśli są zainteresowani w islamie i są traktowane z szacunkiem dla tradycji muzułmańskich. W szczególności kobiety powinny być ubrane skromnie, jego głowa powinna być pokryta szal (nie kapelusz lub czapka), słuchać serwisu jest dozwolone tylko w części damskiej. Odwiedzić meczet w Sankt-Petersburgu może być 2 i 6 po południu, kiedy wykonywane zuhr i ASR w piątek – 3 podczas dżummuah.

wkład tatarski

Można powiedzieć, że najbardziej znanym meczet w Sankt Petersburgu zawdzięcza swoje istnienie sekwencji wytrwałości i Tatarów. Starali się dostać pozwolenie od władz, aby zbudować dom modlitwy, od 1798, a następnie zostały one odrzucone, ale nie zostawił prośby i przestrogi. Już w 1803 roku zaproponował projekt „tatarski meczet.” W Petersburgu, pozostał nie zrealizowany, chociaż obliczenia zostały wykonane architektoniczne – od ogrodzenia do układu wnętrz. W tym czasie muzułmanie przydzielanie przestrzeni do rytuałów religijnych zostały pilna potrzeba: służba w zimie został zatrudniony głównie z Tatarami. Jednak dopiero w 1881 roku, zgodnie z nazwą mahometanin akhun Bayazitov otrzymał pozwolenie na budowę meczetu w Saint-Petersburg.

Trudna historia muzułmańskiej świątyni

Realizacja początek można uznać za 1904, podczas spotkania z emirem Buchary spodvigla rosyjskiego cara dać pozwolenie na budowę Bayazitova muzułmańskiego kościoła. Kiedy zaczęliśmy budować pierwszy meczet w Sankt-Petersburgu, jako próbka została pobrana Gur-Emir – Świątynia w Samarkandzie. Jednak to nie był głupi, aby skopiować – architekci próbowali połączyć naukę Koranu i trendów kultury europejskiej. To przyczyniło się do bardzo forniry granitowych ścianach budynków, dało strukturę raczej surowy wygląd brakuje w tradycyjnej orientalnej architektury. W 1913 roku, pierwszy serwis odbyło się w meczecie, pomimo faktu, że budowa nie została zakończona. Islamscy przywódcy religijni dnia go do pamiętnej daty – 300 lat od podstawy dynastii Romanowów. W 1914 roku rozpoczęła się I wojny światowej, a budowa znacznie spowolniony, w wyniku prac trwała do 1918 roku, a regularna usługa rozpoczęła się dopiero w 20. Po roku 1930 pierwszy (i jedyny) Meczet w Sankt Petersburgu przeniesione do funduszu państwowego i ładuje religijne nie są prowadzone aż do 1956, kiedy to przekazał społeczności muzułmańskiej. A od 1968 roku została ona uznana i zabytek architektoniczny.

Nowy Meczet (Kolomyazhsky)

Katedra Meczet od 2009 roku nie jest jedynym obiektem sakralnym Muzułmańskiego perswazji. Oczywiście, nowy meczet jest znacznie mniej „pierwsze jaskółki”, ale tysiąc czcicieli trzymać w państwie. Nazwa kościoła otrzymała dzięki miejscu jego lokalizacja – dzielnica Kolomyagi w północnej części miasta. Pozwolenie na budowę zostało wydane w ciągu pięciu lat tego stulecia, ale działają w świątyni rozpoczęła się dopiero cztery lata później. Plany założycieli – zakwaterowanie w pobliżu budynku Instytutu Islamskiej, koncentruje się tylko na mężczyzn i zaprojektowany do odkrywania duchowych dyscyplin islamskich.

Być może jest to najważniejszy meczet w Sankt-Petersburgu. Adresy: .. Kronverksky pr 7 – do Sobornaja (jeździć metrem do "Gorkovskaya") spadochron Str D 7 – aby Kolomyazhsky … Chodzić od stacji „pionier” lub „specyficzny”. Pobożni muzułmanie zapewne wie i inni mały kościół na odnovertsev, ale mają chyba szczeblu okręgowym.

Plany na przyszłość

Była wiadomość, że muzułmańscy przywódcy religijni będą budować największą świątynię swej wiary na cmentarzu Farforovskaja. Wierzchołek minaretu planowanej wysokości 200 metrów, kompleks powinien zawierać kulturowej islamskiego centrum z wycieczki do młodszego pokolenia. Przyszłej budowy jest wybrany z rozważań o dużej gęstości zaludnienia na obszarze, wyznaje islam. Jednakże, istnieje ogromna liczba przeciwników projektu. Główny szkopuł to, że fabuła przydzielone stary cmentarz – według prawa nie może znajdować się w nic, ale placów i parków, tak aby nie przeszkadzać prochy zmarłego.

Będzie on realizowany pomysł działaczy muzułmańskich – czas pokaże.