806 Shares 963 views

Prawidłowa pielęgnacja tatuażu

W końcu postanowił zrobić sobie tatuaż, a nie stać się dumnym posiadaczem wspaniałego obrazu na swoim ciele. Teraz jednak, bardzo ważne jest zapewnienie właściwej opieki tatuaż.


Na pewno wiesz wystarczająco dużo o tatuażu i wybrał porządny salon, w którym pracują specjaliści, ponieważ jest kluczem do skutecznego i bezpiecznego przeprowadzenia tej skomplikowanej procedury. Teraz wiele zależy od was i jak podejść odpowiedzialnie do realizacji wszystkich zaleceń. Dobrym mistrz poinstruuje i informuje, co należy unikać, to ile czasu trzeba będzie w ciągu najbliższych dwóch tygodni, aby tatuaż został uzdrowiony.

Pielęgnacja tatuażu zaczęła się już wtedy, gdy ekspert umieścić pierwszy opatrunek na zrobić rysunek. Jest to konieczne w celu zarazków i kurzu nie spadnie na uszkodzoną skórę. Teraz Twoim zadaniem jest nie później niż 08:00 ostrożnie zdjąć bandaż i umyć miejsce swojej nowej konstrukcji z ciepłą wodą z mydłem. Lepiej jest, jeśli używasz mydła, a następnie dokładnie wysuszyć tatuaż czystą suchym ręcznikiem. W żadnym przypadku nie trzeba pocierać miejsce, gdzie bardzo niedawny mistrz przeszłość igły, lepiej po prostu plama miękką ściereczką.

Pamiętaj, że Twój tatuaż powinien „oddychać”, więc nie stworzyć dla niej „efektu cieplarnianego” i trzymać się jej łatkę, więc będzie ona po prostu gniją przez długi czas leczenia.

Sprawiają, że regułę umyć wzór na ciele dwa razy dziennie (rano i wieczorem). Oczywiście, to nie powinno być wykonane z gąbki, ale po prostu ciepłą wodą z mydłem, delikatnie pocierając miejsce palcami. Taka troska o tatuaż, aby uniknąć tworzenia się twardą skorupę, a także dyskomfort i ból podczas prania.

Muszę powiedzieć, że proces gojenia trwa około dwóch tygodni. Dlatego w tym czasie zapomnieć o jacuzzi i basenu. Zgadzam się, nie tak długo, więc możliwe jest, aby cierpieć. „Świeże” tatuaż niemożliwe do pary, a narażone na promieniowanie ultrafioletowe, odpowiednio, nie jest zalecany do opalania w solarium.

Podczas wysiłku pot wyróżnia się, co irytuje uszkodzoną powierzchnię skóry, więc trzeba wziąć małą przerwę w sporcie.

Jednak opieka tatuaż jest nie tylko prawidłowe przetwarzanie obszar skóry, do których ma zastosowanie; to jest bardzo ważne, aby nie czesać, i po raz kolejny nie dotykać tego miejsca. Odzież jest najlepiej nosić duża, najlepiej z naturalnych materiałów.

Istnieje wiele sposobów, które stosuje się korzystnie w czasie gojenia się uszkodzonej skóry. Przede wszystkim, ustaw główny pytanie: „Co jest rozmaz tatuaż?”. To nie powinno być w sprayu lub żelu, maści i używać tylko zastosować je cienką warstwą czystego ruchu kołowego. Wśród najczęstszych pomocą możemy doradzić maść „Bepanten”, „Solkoseril”, „Miramistin”. Wszystkie te środki mają działanie antyseptyczne i gojenia, a także promować regenerację tkanek.

Należy zauważyć, że przy wyborze miejsca do stosowania upragnionego rysunku, należy pamiętać, że z biegiem lat skóra jest rozciągnięta mienia i sag, więc należy wziąć to pod uwagę. Należy również pamiętać, że można zrobić tatuaż korekcji, jeśli z czasem traci przejrzystość i jasność. Długotrwałe narażenie na działanie promieni słonecznych może niekorzystnie wpłynąć na jakość i jasność obrazu, dlatego zaleca się stosowanie filtrów przeciwsłonecznych o wysokim współczynniku SPF.

Pamiętaj, że zapewnienie odpowiedniej opieki dla tatuaż w następstwie jego kreatora aplikacji, można uniknąć wielu negatywnych skutków, które mogą prowadzić do deformacji i zmian w jakości zdeponowane na zdjęciu skóry.