137 Shares 8644 views

rak skóry

Po trzecie spośród wszystkich chorób nowotworowych zajmuje raka skóry. Patologia ta charakteryzuje się obecnością stanów przedrakowych (chorobach) alergicznych, takich jak choroba Pageta, xeroderma pigmentosum, rogowacenie czerwone Queyrat, choroba Bowena oraz starcze zmiany, takie jak: keratomas starczej zanik leczeni.

Często zdarza się, rozwija się rak skóry po urazie i wypalić blizny, liszaj i owrzodzeń troficznych i syphiloma.
Dodatkowo, czynnikiem etiologicznym w powstawaniu nowotworów można wpływać na narażenia zawodowego (narażenie na promieniowanie oraz styk z produktów rafinacji ropy naftowej, węgla i różnych substancji chemicznych).

Choroba ta jest skóra pergaminowa dziedziczną związaną ze zmniejszoną zdolność naprawy DNA, które jest spowodowane ekspozycją na promieniowanie ultrafioletowe.

Pewnym niebezpieczeństwem w stosunku do rozwoju raka skóry tworzy intensywnie pigmentowy, płaskie, o rozmytych konturach znamion. Średnica tego drugiego, z reguły więcej niż sześciu milimetrów. Są pewne ryzyko zmian pigmentacyjnych z objawami aktywności (powiększenie, swędzenie, mrowienie, pieczenie, zmiany pigmentacji), ta sama grupa jest przypisana dysplazją stawów biodrowych i gigantyczne niebieskie Nevi.

W zależności od cech histologicznych są następujące rodzaje raka skóry: komórek podstawnych, rak płaskonabłonkowy, rak przydatków, czerniaka.

Główną część każdego nowotworowych chorób skóry się bezpośrednio do nowotworu oraz czerniaka (do około dziewięćdziesiąt sześć procent wszystkich przypadków raka skóry).

Jakie są objawy raka skóry? Płaskonabłonkowy objawia się nadmiernym rogowaceniem i ustępuje atrofii skóry. Kiedy atrofia skóry wygląda błyszczące i następnie owrzodzenie. wzór skóry znika. Na podstawie wyczuwalny guz jest uszczelka.

rak skóry pojawia valikoobrazno podniesione krawędzie, teleangiektazji i owrzodzenia na powierzchni. W dalszej części jest zniszczenie krwionośnych i limfatycznych, rozwój wypływanie krwawienie pojawia przekrwienie.

Zniszczenie przydatków skórnych – włosowych może brakować włosy mieszkowe włosy. Czerniak jest różne charakterystyczne zabarwienie chaotyczny i nieuporządkowanych obszarów zakresie regresji.

Opracowane przerzuty pojawiają się wspólne dla wszystkich nowotworów objawów zatrucia.

Dla celów diagnostycznych stosuje kutas test (zgarniania z powierzchni skalpela nowotworów) i rozmazy (na owrzodzeniem stron). Ponadto, jako opcja diagnostyczna dotyczy całkowitej biopsję.

Leczenie raka skóry dzieli się chirurgiczne i łączone. Ta ostatnia obejmuje radioterapię i chemioterapię.

W początkowych etapach stosowania kombinowanego i leczenie chirurgiczne. radioterapia i chemioterapia są stosowane w ogólnych etapie są nieskuteczne.

Profilaktyka raka skóry jest ochrona przed niekorzystnym wpływem promieniowania ultrafioletowego. Aby zapobiec usuwaniu nowotworowych skóry obsłudze z dalszym formacji morfologicznego badania tych ostatnich.

Zatem, rak skóry jest nie tylko częstym schorzeniem w tej chwili, ale również bardzo niebezpieczne pod względem rozwoju przerzutów i skórnych powikłań.

Z powodu wykrycia objawów (diagnoza) raka skóry nie jest trudne. W związku z tym rzadko zdarza się znaleźć postać w późniejszych stadiach przerzutów. Identyfikacja czerniaka na wczesnym etapie powoduje jakości i wysokiej klasy leczenia choroby oraz ponadto rokowanie.