646 Shares 4256 views

Wołgograd HPP: Informacje ogólne

Volzhskaya HPP to największa elektrownia wodna w europejskiej części Rosji. Obecnie jest częścią korporacji „RusHydro” dla branży Praw. Znajduje się ten wspaniały budynek pomiędzy Traktorozavodskoy Okręgu Wołgograd i jego miasta satelitarnej o nazwie Volzhsky. Ma ona zastosowanie tej elektrowni wodnej do grupy stacji srednenapornyh typu kanału.


Kiedy zbudowano elektrownię wodną Wołgograd w ZSRR?

Decyzja o budowie tej elektrowni została podjęta 6 sierpnia 1950 W tym dniu, Stalin podpisał dekret Rady Ministrów ZSRR, aby rozpocząć budowę północnej części Wołgograd wodnej mocy nie mniejszej niż 1,7 mln kW.

Podczas budowy tej ważnej placówki było:

  • Utrzymuje 130 MCM 3 wykopu;
  • Zebrane 5.462.000 m3 betonokonstruktsy .;
  • 85000 zamontowany. Różne mechanizmy.

Rysunki i schematy zasilania opracowany przez Instytut Badań jedenastej pod kierownictwem organizacji „Hydroproject”. Konstrukcja takiego ważnego obiektu jako Wołgograd elektrowni wodnej, która przedstawia fotografię na stronie, w roku 1951. W 1958 roku trzy pierwsze urządzenie hydrauliczne rozpoczęto, aw 1962 roku pracownicy stacji gromadzone ostatni – 22th. Sprzęt do budowy elektrowni wodnej dostarczyła ponad 1500 firm z 500 miast w kraju.

Uczestniczyła w all-union budowie i ogromnej liczby specjalistów o różnych profilach z całego ZSRR. W sprawie budowy elektrowni wodnych zatrudniała ponad 10.000 członków Komsomołu i 20.000 więźniów Achtubinskiy ITK. Przeciętne miesięczne wynagrodzenie pracowników jest 329 rubli.

Cechy konstrukcyjne

Do tej pory w hydroelektrowni Wołgograd składa się z:

  • gryazespusknikom betonu zapory o długości 725 m;
  • budynek stacji z obiektów na śmieci – 736 m;
  • brud rzecznych zapory – 3250 m;
  • aluwialne tama lewym brzegu z trzy bramki i długości kanału podejście 5,6 km.

Ponadto, ryby przydzielone do konstrukcji stacji i kanału Wołga-Akhtubinsky. Na konstrukcjach wodnych są samochodowych i szynowych. Stacje struktury ciśnienia tworzą zbiornik Volgogradskoye. Obszar ten ostatni jest 3117 m 2, objętość – 3 31,5 km. Maksymalna wysokość elektrowni wodnej Wołgogradzki (betonowe zapory) – 44 m.

wydajność stacji

Moc HPP wynosi 2587,5 MW. Liczba ta jest rzeczywiście bardzo duża. Daje Volgogradskaia HPP średnio 11,1 mld kWh energii elektrycznej. Podstawowe zespoły hydrauliczne pionowe w stacji ustawić 22. Moc dziewięć z nich to 115 MW, osiem – 125,5 MW, pięć – 120 MW. Jednostki montowane w oddzielnych pomieszczeniach w parach. Na przepławka jest inny mały zakład tego typu wynosi 11 MW. Całkowita pojemność Przepust jest stacja 63060 m3 / s.

Rola w gospodarce narodowej

Planowana budowa hydroelektrowni Wołgograd w połowie ubiegłego wieku było dostarczenie energii elektrycznej do RFSRR centrum regionu Wołgi i niektórych południowych regionach kraju. Do tej pory, roślina ta jest jednym z głównych bastionów Unified Systemu Energetycznego Rosji. W centrum transmituje 500 kV DC, Volga – 220 kV i południowe regiony – 800 kV.

Oprócz elektrowni rozwiązuje inne problemy rozwoju gospodarczego. W szczególności, utworzony zbiornik służy do nawadniania suchych ziem na wschód od Wołgi i depresji Kaspijskiego. Ponadto wodna tworzy dogodne dla przepłynięcia statków drodze z Astrachania do Saratowa.

koleje i autostrady betonowa stacja tama zapewnia najkrótszą związek między regionami regionie Wołgi. Niestety, autostrady jest obecnie często korki. Cała materia w strukturach rozkładanie tamy oraz konieczność częstych napraw. Na szczęście, po zbudowaniu dużego mostu na rzece Wołga w strefie obciążenia na autostradzie przechodzącej tamę nieznacznie spadła.

wyładowania

Ponieważ w każdej innej stacji w elektrowni wodnej Wołgogradzki podczas roztopowych wytwarzane odprowadzenie nadmiaru wody z zapory. Czas potrzebny na wykonanie zależy od wielu czynników. Wpłynąć wykres odprowadzania wody Wołgograd HPP głównie od takich czynników jak ilość oddzielonej w intensywności opadów zimowego i ich topienie.

Na przykład, w 2016 roku, stacja zaczęła opróżniania w dniu 22 kwietnia i trwała do 16 maja włącznie. Maksymalny poziom odwadniającego Wołgogradzki HPP wynosi 27 000 m3. Łącznie ze zbiornika odciska się na 100 km sześciennych. Od 17 mogą stopniowo zmniejsza koszty ścieków (około 1000 m3 dziennie). K 20,05 osiągnęły poziomu około 23 000 m3.

Corocznie administracja HPP próbuje przedłużyć odpływ wody jak najwięcej na dłuższy okres. Faktem jest, że brak w nim pod koniec maja – początek czerwca, poważnie narusza równowagi ekologicznej obszaru. Jeśli woda z wiosną HPP zostanie zwolniony trochę przez środku lata w strefie przybrzeżnej rzeki Wołgi wyschnie jezior, kanałów i Erik. Wołgograd HPP płynnie zmniejszenie zrzutów jego administracji, między innymi, i zapobiega niszczeniu brzegów. Poza leniwe harmonogramu opróżniania promuje produktywne tarła ryb w rzece.

HPP Lighthouse

Jako jeden z najbardziej okazałych budynków z 20 wieku, elektrownia wodna Wołgograd, oczywiście, przyciąga wielu turystów, zarówno krajowych jak i zagranicznych. Spektakl tego budynku jest naprawdę imponująca. W szczególności, w czasie zerowania wody źródlanej.

Oprócz najbardziej HPP przewodników zazwyczaj doradzają turystów do odwiedzenia stacji latarni, znajdujący się w południowej bramy. Oferuje on wyjątkowe widoki Wołgi samej, miasta na wyspie. Jest dobrze widoczne z latarni i Macierzy zabytków.

aspekty środowiskowe

Oczywiście, budowa elektrowni wodnych Wołgograd przyniósł gospodarka kraju ogromną przysługę. Ale w tym samym czasie jego budowa, niestety, spowodowała znaczne szkody w ekosystemie i Wołgi i stref przybrzeżnych. Tak więc, na przykład, zapora wodna zablokował drogę tarła ryb z Morza Kaspijskiego. Szczególnie dotknięte tym jesiotra rosyjskiego, bieługi, śledź Wołgi. Dostępne na stację ryb windy nie różni się zbyt dużą przepustowość i zapewnia przejście ryby nie więcej niż 15%. Na jesiotra i suszonych tarła ryb w dolnym biegu rzek, budowa elektrowni wodnych, na szczęście, jest prawie nie naruszone.

Jak w każdym innym zakładzie, Wołgograd elektrownia wodna został skrytykowany przez ekologów, w tym na coś, co zajmuje dużej ilości gruntów ornych.

zniknęła wieś

Podczas budowy kaskady Wołgi, z których część jest uważana HPP, został zalany ogromną liczbę osiedli. Tak więc, na przykład, w budowie zakładu Rybinsk pod wodą lewo starożytnego miasta Mołoga, co w dzisiejszych czasach jest często nazywany Atlantis Radziecki. 249 wówczas kategorycznie odmówił opuszczenia tej wsi i, oczywiście, utracone. Raporty wysyłane do wyższych władz, później zauważono, że „cierpiał nerwowe załamania”, to znaczy po prostu, był chory psychicznie.

Podczas budowy hydroelektrowni Wołgograd to został również zalany wielu wsiach. Na przykład, miejsce, gdzie ludzie musieli być przesiedleni, była wieś Łąka Proleyka. Podczas bitwy pod Stalingradem była wieś najbliższy tyłach wojsk sowieckich. To mieści się część 8. Sił Powietrznych i czterech szpitalach. Po wybudowaniu elektrowni wodnej wsi została przeniesiona do innego miejsca, gdzie są dzisiaj.

Przed II wojną światową był to projekt w ramach którego hydrostation powinien być zbudowany w pobliżu miasta Kamyshin. Jeżeli został on wdrożony, woda będzie już częścią miasta Saratowie, Engelsa, Volsky i innych. Na szczęście zdrowy rozsądek zwyciężył wtedy i Volzhskaya HPP został zbudowany gdzie jest dzisiaj. Żadne miasto, gdy jego budowa nie została zalana.

ciekawostki

Podczas budowy Wołgograd (Stalingrad) HPP po raz pierwszy w Związku Radzieckim do poruszania windy ładunkowej zostały wykorzystane. Później ta technologia nie kiedyś w budowie innych elektrowni.

Dokończenie budowy tego ważnego obiektu jako Wołgograd elektrownia wodna została zaplanowana w rekordowo krótkim czasie – w ciągu 6 lat. Ale w rzeczywistości jego budowa trwała 11 lat. Przedłużających się okresów głównie z powodu śmierci Stalina. Po tym wszystkim, główne siły roboczej w budownictwie została zawarta. Po śmierci lidera w 1953 roku, większość z nich musiała rozwiązać.

140 milionów metrów sześciennych gleby wybrano Podczas montażu wypełniacze Wołgograd HPP. Jeśli to miał być transportowane koleją, a potem zajęło 8 milionów samochodów. W obszarze zapory przelewowy podczas budowy HPP kompaktowania glinianą warstwę o grubości 12 m.

W naszych czasach przed wejściem do tamy są punktem policja drogowa, budowniczych pomnika, jak również wiszące tabliczkę ostrzegawczą o zakazie zdjęcie i wideo. Aby trekking zapora nie jest dozwolone.

Dzisiaj HPP pozostaje ważnym celem, ma wielki wpływ na gospodarkę państwa i dobrobytu mieszkańców miast Wołgograd, Kamyshin, Volzhsk, i tak dalej. D. Wszystko dzieje się w procesach stacji jak poprzednio, objętych mediów. Odnosi się to szczególnie do spuszczania wody. Dowiedzieć się, kiedy odjąć odprowadzania wody w elektrowni wodnej Wołgograd lub liczbę planowanych pierwszych bramek wykrywania, na przykład, może być łatwo zarówno przez lokalnych gazet i portali internetowych.