316 Shares 5419 views

Jak nauczyć się żonglować kul

Żonglowanie – bardzo efektowny i spektakularny trik. Żongler wyrzuca jednocześnie z jednej strony na drugą parę kulek i dokładnie je łapie. Patrząc na te szlifowane działania, wydaje się, że ta sztuka jest prawie niemożliwe, a przynajmniej bardzo trudne do opanowania. Jednak tak nie jest. Uzbrojeni w cierpliwość i dobry humor i uwagą, można szybko nauczyć się podstaw żonglerki trzy lub cztery kule. Najważniejsze – nie poddawaj się i dostroić się do sukcesu.


Aby zrozumieć, jak nauczyć się żonglować, trzeba wziąć pod uwagę kilka zasad. Przede wszystkim musimy odpowiednie kulki. Są one uważane za ważone kulki plastikowe (sprzedawane w każdym sklepie) lub Professional, do tenisa. Może być również stosowany do piłek baseball i golfa.

Kolejnym ważnym krokiem jest prawidłowa pozycja ciała. Jak nauczyć się żonglować, jeśli stale garbić i pochylić się do przodu? Kulki będzie stale spadać błędy prowadzić do depresji, a trening będzie do niczego. Pamiętaj, aby tego uniknąć, trzeba stanąć prosto, spojrzeć w przyszłość, stopy powinny być szerokość barków. bend ręka w łokciach, ramiona opadły. Łokcie powinny być równoległe do podłogi i lewej stopy – wystają nieco do przodu.

I wreszcie, jak nauczyć się żonglować bez pierwszych prób? Spróbuj rzucić piłkę z jednej dłoni do drugiej tylko przez zarośla. Ramiona nie powinny poruszać, łokcie ruch do minimum. Spróbuj utrzymać piłkę stale przyleciał łukowatej ścieżce i na wysokości oczu. Patrzeć w przyszłość i podążać za nim bez poruszania głową.

Gdy ten etap zostanie pomyślnie przeszedł, skręcić w drugą piłkę i starają się wykonywać te same ćwiczenia, tylko dwa tematy.

Stopniowo będzie się uczyć i żonglerka 4 piłki, ale nadal przynieść do wykonywania automatyzmu dwa. Weź piłkę w każdej ręce i wyrzucić pierwszego.

Kiedy zaczyna zmniejszać się, przechodząc w górną część toru, drugi spadek, tak aby była ona nieco poniżej pierwszej ścieżki.

Jeżeli obie kule wylądował w swoje ręce, a następnie, w porządku.

Po zakończeniu tego etapu może rozpocząć się opanować żonglowanie 3 kulki. W prawej ręce, weź dwie kule do leżał w dłoni jeden przez drugiego. W lewej ręce, umieścić.

Zacznij rzuca piłkę z wierzchu prawej dłoni. Kiedy zaczyna spadać, następny rzut z lewej ręce i złapać ją pierwszą bramkę.

Ostatni, trzeci, rzucać, gdy drugi startu lądowania.

Tak więc, na koniec cyklu powinno być 1 żonglerka piłki w prawej dłoni i lewej –

Spróbuj również jedną ręką podrzucać i łapać dwie kule. Następnie spróbuj tego samego z drugiej ręki. Kiedy zarówno prawej i lewej ręce równie dobrze poradzić sobie z zadaniem, można zacząć żonglować 4 piłek, czyli obiema rękami naraz.

Spróbuj wyrzucić je synchronicznie i asynchronicznie. Wiele razy spełnione i to ćwiczenie, można nauczyć się żonglować z 4 obiektów i udowodnić sobie, że masz siłę woli i są w stanie nauczyć się czegoś nowego.

Aby uzmysłowić jak nauczyć się żonglować, można obejrzeć film, w którym ten proces powoli i stopniowo portretował.

A zauważysz, że żonglowanie, choć wydaje się na pierwszy rzut oka skomplikowane i niezrozumiałe nauka, w rzeczywistości jest to ciekawe, fascynujące zajęcie, zafascynowany nimi, można zapomnieć o wszystkich innych sprawach! I dowiedzieć się, jak tylko może praktycznie każdy!