218 Shares 5623 views

Europejski żołna ruiny pasiekę

Jednym z najbardziej atrakcyjnych ptaków, jest szczególnie popularny, uznane przez Żołna, ma niezwykle oryginalny wygląd. Głowę (górna połowa), jak i klatki piersiowej i szyi są jasnoczerwony (o) brązowe odcieniem barwy. Ten kolor stopniowo zamienia się w kolorze żółtym, złotym tonem niemal na ramionach i plecach. Obszar pod ogona kolorowym kolor niebiesko-zielony. Boki głowy zielonkawe, w oczach – czarny, aksamitny, gardło ma jasnożółty kolor, jak podbródek, poniżej linii bocznej jest czarny. Ciało ptaka na dole niebiesko-zielony powierzchni górnego skrzydła skrzydeł niebiesko-zielonych, dużych i średnich kasztan odcień. Trzeciorzędowych skrzydełka niebieski, wtórny – bogaty kolor kasztanowy, podstawowe skrzydła są wąskie użytki zielone i pomalowane w tonacji niebiesko-zielony.
Europejski żołna ma szczególnie wyraziste piękne zielonkawo-niebieskie pióra ogona średnio kilka wydłużone w porównaniu z innymi i jest podświetlony w kolorze czarnym cieniu, końcówki piór wskazał. Żołna ma piękne zakrzywione, prawie wdzięku łukowate długi dziób z ostrą końcówką. Jego charakterystyczny znak: niskie czerwone nogi i czerwone, wyraziste oczy. Samiec nieco nasycony kolor niż kobiety. Długość każdego osobnika około dwudziestu sześciu centymetrów i rozpiętość skrzydeł wynosi czterdzieści pięć centymetrów.
Niesamowite piękno znakomity Żołna jest południowa zamieszkania, jej ojczyzna – kraj o klimacie tropikalnym lub subtropikalnym. Obecnie jest szeroko rozpowszechniona w Maroku, w północnej części znana jest w takich krajach jak Francja, Włochy, Bałkany, Australii i na Węgrzech. Życie ptaków na Krymie (Ukraina), a także w okolicach Kijowa i Połtawy, można zauważyć w Woroneżu i na terenach położonych na rzece Kama i Sury. Ptak mieszka na terytorium, rozciągające się Kulunda stepu. Afrykanie (North) i Azja (południowy-zachód), zbyt często powitał ją. Żołny Golden (pokazane powyżej zdjęcia) jest w stanie zagnieździć nad morzem (wysokość około półtora m). Bardzo rzadko żołna można zobaczyć w Moskwie i regionie moskiewskim.


Jak wiadomo, Europejski żołna ma szczególnie gładkie, eleganckie ruchy. Najczęściej można zauważyć wśród dużego stada, wznoszący się nad las lub pole. W tej niezwykle pięknych ptaków i szybkiego latania, to jest pięknie i efektownie unosi się nad ziemią, przypominający wspaniałe stworzenie. Gorące lato w porannym i popołudniowym ptaka zwykle wznosi ku niebu i nadal latać pozostając niemal niewidoczne dla ludzi. Z takich niewiarygodnych rozmiarów to rozwiązuje wzrok pełzające owady na jedzenie. Przede wszystkim ona preferują ten „przysmak”, jak owady obdarzone webbed skrzydeł.
Piękne i zwinny ptak żołna Złoty jest pewien sposób charakterystyczny życiowym ptaków typu. Szczególnie ciekawe momenty obserwując swoje nawyki. Pomimo pozornej niewinności taki ptak jest w stanie powodować szkody w rolnictwie. Jest prawie w locie niszczy pszczoły, niszcząc ich gniazda. Polowanie w strefie stepowej, żołna wybiera jako cel i zaczyna atakować pasiekę. Z tego powodu, w południowych regionach nazywany jest „Żołna”.