727 Shares 3595 views

Vulfovits Pol: biografia i zdjęcia

Paul Wolfowitz Dandes (ur 12/22/1943 w Nowym Jorku, USA) – państwo na rysunku Stanów Zjednoczonych, który pracował wiceminister Obrony Narodowej (2001-2005) w administracji George'a W. Busha. Od 2005 do 2007 był prezesem Banku Światowego.

Vulfovits pol biografia

ojciec Wolfowitz jest, imigrant z Polski, którego rodzina zginęła w Holocauście, nauczał matematyki na Uniwersytecie Cornell w Ithaca, gdzie Paweł otrzymał tytuł Bachelor of Mathematics w 1965. Jako młody człowiek, zainteresował się historią i polityką, a w 1963 roku udał się do Waszyngtonu aby wziąć udział w marszu na rzecz praw obywatelskich. Wolfowitz później studiował politologię na Uniwersytecie w Chicago (wykończone w 1972 roku), gdzie jednym z jego nauczycieli był Leo Strauss, czołową postacią neokonserwatyzmu.

Przeprowadzka do Waszyngtonu

W 1973 roku przeniósł się do Pol Vulfovits Waszyngtonie, gdzie najpierw pracował w amerykańskiej Agencji ds kontroli zbrojeń i rozbrojenia, uczestnicząc w negocjacjach w sprawie ograniczenia broni strategicznych (1973-1977), a następnie w Pentagonie jako Zastępca Sekretarza Obrony (1977/80) ,

W czasie prezydentury Ronalda Reagana, był asystentem sekretarza stanu do Azji Wschodniej i Pacyfiku, a następnie ambasador USA w Indonezji. Jest znajomość umiarkowany społeczność muzułmańska przekonał go użyć amerykańskiej potęgi wojskowej jako sposób promowania demokracji na całym świecie.

Wolfowitz doktryna

Pol Vulfovits, którego doktryna została sformułowana głównie przez obszary planowania obronnego Stanów Zjednoczonych w latach 1994-1999, uważany Stanów Zjednoczonych na świecie jedynym supermocarstwem. Jej celem jest wyeliminowanie wszelkich wrogich sił panujących w regionie, który ma kluczowe znaczenie dla interesów kraju i jego sojuszników. Potencjalne zagrożenie ze strony Rosji – kolejnym ważnym tematem, który dotyczy Pol Vulfovits. Jego wypowiedzi na ten temat nalegał, aby pamiętać, że nie są demokratyczne zmiany w Rosji i nieodwracalne, mimo przejściowych trudności, kraj pozostaje największą potęgą militarną w Eurazji, jedyny na świecie, zdolnej do zniszczenia Stanów Zjednoczonych.

wojna architekt

Administracja George'a Busha. Pol Vulfovits pracował jako wiceminister obrony dla polityki, opracowanie planów wojny w Zatoce Perskiej (1990-1991) pod przewodnictwem ministra obrony Dika Cheyni (ówczesnego wiceprezydenta w administracji Busha).

Odszedł ze służby publicznej, został zaangażowany w badania, nauczanie w National College wojny w Waszyngtonie (1993) i pracował jako dziekana (1994-2001), Wyższa Szkoła Studiów Międzynarodowych w Dzhona Hopkinsa University w Baltimore, Maryland.

Wojna w Iraku

W 2001 roku powrócił do Pol Vulfovits polityce i stał wiceminister obrony Donalda Rumsfelda. Po atakach terrorystycznych z 11 września poparł inwazję na Afganistan i był czołowym zwolennikiem kolejnym wejściu wojsk amerykańskich w Iraku. Ten ostatni był kontrowersyjny i Wolfowitz był krytykowany za wspieranie konfliktu.

Przewodnik Bank Światowy

W 2005 roku wyjechał administracji Bush został prezydentem Banku Światowego. Jednym z jego głównych inicjatyw było ograniczenie korupcji w krajach otrzymujących pożyczki jego organizacji.

W tym celu, w październiku 2005 roku i odwiedził Rosja Pol Vulfovits. System sądowniczy kraju wymaga reform, a Bank Światowy przeznaczył na te cele 50 milionów dolarów. Taka sama kwota została przeznaczona z budżetu.

W 2007 roku było wzywa do dymisji po dwóch latach poprzedzających że Wolfowitz ułożonych tłumaczenie i promocji jego dziewczyną Shahi Riza, która pracowała w banku. Zapowiedział rezygnację z 30.06.07.

Vulfovits Pol w podartych skarpetkach

Nawet na stanowisku szefa Banku Światowego podczas ich pobytu w Turcji dwudniowej wizyty, które obejmowały spotkanie z premierem Tayyipa Erdogana Reydzhepom, odwiedził meczet w Edirne. Przy wejściu do świątyni muzułmańskiej, aby zdjąć buty, podobnie jak Pol Vulfovits. Prezydent skarpety, których pensja jest prawie 400 tysięcy. $, Miał dziurę z zagląda ich kciuki.

Nie był to pierwszy raz znalazł się w podobnej sytuacji. W filmie Michaela Moore'a „Fahrenheit 9/11” Pol Vulfovits splunął na grzbiecie przed czesać włosy przed wystąpieniu telewizyjnym.

wykładowca

Krótko po przejściu na emeryturę ze stanowiska w Banku Światowym w połowie 2007 roku, Wolfowitz był wykładowcą gościem w American Enterprise Institute. Pozostał wierny do polityki Stanów Zjednoczonych interwencji, mówiąc w najważniejszych amerykańskich gazet, konserwatywny Fox News Channel oraz na licznych działań Instytutu.

W lutym 2015, Wolfowitz został doradcą kandydata na polityce zagranicznej w Presidents Jeb Bush.

Oświadczenia o Syrii

Wojna domowa w Syrii – jeden z wielu tematów, które koncentruje się na Pol Vulfovits. Powiedzenia swego na ten temat ukazały się na przykład w londyńskim „Sunday Times”. W szczególności, pisał, że obawy o konsekwencje upadku reżimu powinna prowadzić do bardziej aktywnego poparcia dla opozycji, ale nie wymówkę dla bezczynności. Niedostarczenie opozycji i możliwość obrony terytoriów wyzwolonych pomogło utrzymać reżim wojskowy przedłużył przewagę i walczyć.

We wrześniu 2013 roku, w porównaniu Wolfowitz klimat w Syrii z Irakiem po pierwszej wojnie w Zatoce Perskiej. Według niego, Syria nie jest Irak 2003. Irak w 1991 roku W 1991 roku Stany Zjednoczone miały możliwość, bez narażania życia Amerykanów na ryzyko wspierać Shia powstanie przeciwko Saddamowi i odnieść sukces. Zamiast tego Stany Zjednoczone siedzieliśmy i oglądaliśmy go zabić dziesiątki tysięcy ludzi. US nic nie zrobił, chociaż są one bardzo łatwo podnieść powstań, aby odnieść sukces. Według niego, jeśli to się stało, że świat byłby pozbył Saddama Husajna, i nie byłoby drugiej wojny. Wolfowitz powiedział, że wojna w Syrii jest więcej sympatii w świecie arabskim niż nawet problemu izraelsko-arabskiej, a Stany Zjednoczone nie poniosą straty ze wsparcia syryjskiej opozycji, ale będzie za to wynagrodzony.

Arabskiej wiosny

Wolfowitz zwolennikiem agresywnej interwencji Stanów Zjednoczonych w sprawy państw dotkniętych powstań z „arabską wiosną”, a niektórzy z jego kolegów neo-konserwatywny sprzeciw wobec idei promowania demokracji w krajach takich jak Egipt. W marcu 2011 roku, na przykład, Wolfowitz pochwalił interwencję prezydenta Obamy w Libii.

Oświadczenia o Iranie

W połowie czerwca 2009 roku, Wolfowitz dołączył do krytyki prezydenta Obamy za jego rzekome „słabość” w radzeniu sobie z kryzysem wyborów w Iranie. Według niego, reformy poszukiwane przez irańskich demonstrantów miały być utrzymane. W tej sytuacji Stany Zjednoczone nie mogą pozostawać na uboczu. Cisza Ameryka sama w sobie jest cichy poparcie tych trzymającej władzę i napiętnować tych, którzy protestują przeciwko istniejącego stanu rzeczy. Byłoby to okrutna ironia, jeżeli w celu uniknięcia demokracji nałożeniu końcówki US skale na stronie dyktatorów, nakładające swoją wolę bojowników o wolność.

Wolfowitz skrytykował porozumienie osiągnięte jądrowej w lipcu 2015 roku między Iranem i pięciu dużych światowych potęg. Według niego, umowa daje wszystkie wymogi irańskiego reżimu i daje ogromne dodatkowe zasoby do kontynuowania tych działań.