655 Shares 3109 views

Światła LED uliczne. Oświetlenie uliczne: reflektorów oświetleniowych LED, światła

Nowa technologia oświetleniowa jest głównie opracowywane przez organizacje komercyjne starają się zaoszczędzić na kosztach energii. Obserwowani przez użytku domowego w domach prywatnych i są już na wykonywaniu czele opraw dekoracyjnych, ich zewnętrznych cech i możliwości działania. Z kolei LED oświetlenie uliczne wykazują korzystne działanie w różny sposób. Firmy obsługujące parki, autostrady, stadiony i przestrzenie publiczne, tradycyjnie do czynienia z problemem wysokich kosztów dostarczania systemów oświetleniowych. Urządzenia LED różne i niski pobór mocy i estetyczny wygląd.


Charakterystyka urządzeń oświetlenia ulicznego

Różnice systemów oświetleniowych ulicznych są specyfiki warunków pracy. Jest to przede wszystkim atakują urządzenia, które jest wyrażane w osadów pyłu sadzy, gazów spalinowych, w niektórych przypadkach, i uszkodzenia mechaniczne. W związku z tym światło lampy ulica musi mieć specjalną obudowę ochronną, zabezpieczającą przed ewentualnymi negatywnymi czynnikami.

Ponadto, system oświetleniowy, eksploatowane na ulicach, mają dużą pojemność. Nie każda lampa tego typu musi zapewnić pokrycia dużych obszarów, ale ogólnie, masywne reflektory są właśnie takie urządzenia. W tym przypadku, w przeciwieństwie do odpowiedników halogenowe, lampy uliczne LED pozwala zaoszczędzić na kosztach operacyjnych w postaci kosztów energii. Należy dodać, a wysoka żywotność lampy, który wynosi 50 tys. godzin. Bezpośredni wydajność oświetlenia natomiast w żaden sposób gorsze alternatywnych rozwiązań.

światła Park

Z wyglądu jest to wykonanie klasycznych urządzeń do oświetlania placów, parków, bulwarów, chodników i chodników. Takie modele mogą być stosowane także w prywatnych gospodarstwach domowych. Na przykład, jeśli wymagane uliczne LED światła do ogrodu, model park jest całkiem w porządku dla takich potrzeb. Szczególne cechy lamp parkowych powinna obejmować dostawę miękkiego i wygodnego światła w ciemności. Dobrze zaprojektowany system oświetlenia nie tylko stworzyć przytulną atmosferę w miejscu lub w miejscach publicznych, ale także zwiększenia piękno poszczególnych obiektów.

Istnieją funkcje w cechach technicznych i operacyjnych lamp parkowych na elementach diodowych. Przede wszystkim to wytrzymałe metalowa obudowa, która chroni pracowników wytrącania lampy. Ponadto, światła uliczne LED tego typu przeznaczone są do pracy w trudnych warunkach. W ten sposób urządzenie może być stosowane razem zimowych w temperaturze -40 ° C,

lampy konsolowe

Modele te zastępują tradycyjne światła lampy na słupach. Producenci wytwarzają urządzenia ze wsparciem wieżami około 10 metrów wysokości. Mogą być instalowane w parkach, na ścieżkach oświetlenia, obiektów rekreacyjnych i tak dalej. D. Ponownie urządzenia konsola z powodzeniem zastąpić zwykłe lampy, wykazując jednocześnie większą efektywność energetyczną. Zazwyczaj, lampy LED do oświetlenia ulicznego o pojemności 250 watów. W praktyce działanie tego parametru pozwala zapewnić te same cechy, które pokazują oświetlenie konwencjonalne lampy o mocy 400 watów. W dużym stopniu przyczynia się do poprawy właściwości eksploatacyjnych części optycznej i opraw oświetleniowych. Po pierwsze, nie jest modułowy układ optyczny, który jest dołączony do całego klaster LED. Po drugie, zalety i zapewnia unikalny obiektyw ze szkła ochronnego.

reflektory

Na rynku można znaleźć diodowe reflektory o mocy od 10 do 100 watów. Modele różnią się także w wykonaniu konstrukcyjnym, dzięki czemu urządzenia do instalowania na ścianach, jak i jednostkach podłogowych. urządzeń małej mocy są zwykle używane do oświetlania sklepów oraz w celu dostarczania wiązki akcent. Modele 20-30 szer również są wykorzystywane do utrzymywania billboardy, wiszące ozdobne wzory, i tak dalej. D. Podobnie jak w przypadku tradycyjnego oświetlenia oświetlenie uliczne oparte na punktowe diody mogą wykonywać i zadań dość utylitarnych w służbie terenów przemysłowych, obszarów roboczych i parkingu w nocy ,

Oprawy gruntowe

To urządzenie, które w większości mają charakter dekoracyjny aplikacji. Z powłoki wstępnej użytkownik lampy może zorganizować wykonanie określonej sekcji, ogród lub terenów rekreacyjnych. Często z powodu takich urządzeń tworzonych przez oświetlenie dróg i ścieżek dla pieszych. Projektanci mają urządzenia kropki tak, że oświetlenie było linią równoległą do chodnika. Ziemia światła LED do oświetlenia ulicznego są korzystne, że praktycznie nie zajmują zbyt wiele miejsca, ale oferują dość znaczący wpływ operacyjnej. Instalacja urządzenia nie wymaga wiele wysiłku. Dołączona lampa kotwica ziemia dostarczany zestaw łączników, które są zamocowane do urządzenia na bazie metalu.

Światła uliczne LED z bateriami słonecznymi

W tym przypadku uznane za nowatorskie podejście do systemów oświetleniowych. Schemat podłączenia zasilania energią słoneczną pozwala nie tylko oszczędzać energię, ale nie zapewnia pracę bez oświetlenia. Jednak realizacja takich pomysłów powinny być zagwarantowane minimum odbierania światła słonecznego, które następnie gromadzi konwertery i przechodzi bezpośrednio do lamp w postaci prądu elektrycznego. Jednocześnie można używać świateł LED do oświetlenia ulicznego, niezależnie od konstrukcji i wymagań technologicznych. W kontekście stabilnego światła dziennego, użytkownik może liczyć na autonomiczne oświetlenie w nocy. Oznacza to, że gdy światło słoneczne baterie magazyn energii, a wieczorem system może nawet automatycznie włączyć lampy robocze.

wniosek

Przełączanie źródeł LED, a jednocześnie nie powszechne. Można to wytłumaczyć faktem, że takie urządzenia są droższe niż odpowiedniki halogenu, a bardziej znanych lamp żarowych. Z drugiej strony, oświetlenie uliczne LED, których cena wynosi około 1-1,5 tys. RUB. podczas długotrwałej pracy jest kilka razy bardziej opłacalne niż w przypadku konwencjonalnych systemów. A jeśli w warunkach domowego użytku w pomieszczeniach, różnica ta nie jest tak oczywiste, a następnie za pomocą potężnych reflektorów oświetlających autostrady i stadiony, zapisywanie parametrów będzie widoczna. Ponadto, na rzecz diod jest przypisana i rozwój inteligentnych systemów sterowania, które optymalizują tryby pracy urządzeń zgodnie z wymaganiami użytkownika.