470 Shares 1995 views

Jeden – bóg Wikingów i jego firma

Każdy naród ma swoją własną kulturę, religię i filozofię. Tak długo, jak chrześcijaństwo na Zachodzie nie stał się dominującą religią kraju czcili siły natury i różnych stworzeń. Szczególne zainteresowanie stanowią bogów starożytnych Wikingów, ludzie, którzy zaszczepić strach w populacji miast przybrzeżnych. Wszakże dłużej praktykowana pogaństwo, niż mieszkańcy innych krajów europejskich.


Specjalny system wszechświata

Bogowie Wikingów, których lista jest bardzo imponująca, pochodzą od boga Heimdal. Miał trzech synów, którzy urodziła trzy grupy społeczne: niewolników (potomkowie Trelew) żołnierze (potomkowie) i Jarl jednoosiowe (potomkowie Karola). Odważny Norsemen lub Wikingowie, jak się je nazywa w Rosji, uważany za przodka swego był Jarl, jego syn Kona (królowie). Dlatego feat broni uznano szlachetny, tak, że są one przeznaczone do zrobienia. Skandynawowie wierzyli, że bogowie żyli w fantastycznej lokalizacji – Mitgarde, który został otoczony Utgardu. W tej części wszechświata żyliśmy różnymi potworami, karły i olbrzymy. Z tymi siłami zła bogów prowadził stałą walkę. W pewnych porach największej bitwy jest zacząć, w której wszyscy giną. Ale wtedy świat będzie znowu odrodzić i stać się bardziej czysty raj.

Bogowie badacze mórz

Zgodnie z oczekiwaniami z pogaństwa, każdy bóg miał swoją własną funkcję i zakres, który jest odpowiedzialny. Wyglądali jak zwykłych ludzi, tylko miał trafienie. Tuż poniżej bogów w hierarchii Wikingów były Walkirie – wojowniczy dziewice, które zostały przyznane Żołnierz zwycięstwa na rozkaz bogów lub chwalebnej śmierci na polu bitwy. Mamy czczony jako Norn, który obrócił nić ludzkiego losu i określone, co byłoby jego życie.

Sami bogowie, zgodnie z „Eddy”, podzielony na dwie rodziny: Wanowie – patronów rolnictwa i płodności, a asy – grupa dominująca, podobnie jak olimpijczyków starożytnej Hellady. Wcześniej byli wrogami, ale potem pogodził. Oto imiona bogów wikingów (główny):

 • One – bóstwem o ostrym temperamencie, niepohamowana i nieprzewidywalny, ale to bardzo mądry człowiek, jego nazwa jest prawie nigdy nie wspomniano, to nie jest napisane w runy;
 • Thor – bóg piorunów i błyskawic;
 • Freyr – bóg płodności;
 • Balder;
 • Loki;
 • słyszał;
 • Vali;
 • Heimdall;
 • Ullr;
 • Braga;
 • njord;
 • Tyr;
 • Vidar;
 • Frigg – żona Odyna;
 • Idun – bogini młodości, opiekun odmładzających jabłek czystego złota;
 • Freja – bogini miłości;
 • Sif – Żona Thora.

Jeden – bóg Wikingów

Jest to główny bóg, który był uważany za najbardziej silny i potężny. Miał tylko jedno oko. Według legendy, najwyższy bóg Wikingów poświęcił drugie oko pić ze źródła mądrości. Wiosna, znajduje się na drzewie świata Yggdrasil, strzegących olbrzymich Mimir, którzy domagali się płaci. Od giganta później zabity, ale jego głowa i nadal pomagać dobrą radą.

Bóg usiadł na osiem nogami koni Sleipnir i trzymał włócznię w ręku. Służył jeden dwa kruki, które doprowadziły go prowadzić z całego świata. Jego dom był Valhalla gdzie Walkirie przyniósł dusze zmarłych wojowników (było zaszczytem i limit snów Viking). W tym momencie dusza żołnierzy wyszkolonych i zabawa czeka na wielkiej walce ze złem.

Thor God of Thunder

Bardzo zaszczycony był jeden. Bóg Viking Thor – drugi najważniejszy. Jest on synem Odyna i nakazał pogodę i żniwa, deszcze i burze, grzmoty i błyskawice. Jeśli element jest mocno szaleje, kapłani kazano poświęcić Torę. Jego postać była idealna: uważa on wszystko od zrozumienie był spokojny i niezawodne. Ale w tym samym czasie, co posiadał wielką siłę fizyczną, z którym walczył ze złem (tj gigantów Mandgardskim Serpent). Thor sobie ogromny młot i pojechał wozie zaprzężonym w kozły. To zawieszenie w postaci god ramion noszone na szyi jako talizman (jako krzyż piersiowego). Imię Boga jest wymieniony w kamieniach runicznych w wielu sagach nazwanych wiele obiektów geograficznych na jego cześć.

Freyr, dając szczęście

Jeden rządzi światem. Viking boga Freyr był również bardzo zaszczycony, ponieważ sądzono, że daje ludziom radość i spokój. Jego posąg z ogromnym penisem ofierze podczas wesela. Ponadto, był uważany za przodka Ynglings, rodziny królewskiej. Niestety, słynny pomnik został zniszczony przez biskupa Egina podczas chrystianizacji Europy Północnej. Ale aż dotarliśmy małą figurkę boga z brązu. Bóg siostra Freya.

zdradziecki Loki

To kontrowersyjny bóg sprytu i podstępne. Jego dzieci były wilk Fenrir i wąż Midgard. Loki był inicjatorem, podżegał przeciw siebie bogów i ludzi, spiskowanie, oszukiwanie, więc niby uosobienie zła. Jednak został doceniony za ostry dowcip, niesamowite piękno i możliwości zmiany ich wyglądu. A jednak bogowie są często określane niego, jeśli to było konieczne, aby znaleźć wyjście z trudnej sytuacji.

Kult wielkich bogów

Skandynawowie – ludzie specjalne, żyjący w trudnych warunkach. Nie budować trwałe domy sami nie prowadzą siedzący tryb życia. Być może dlatego, że nie zostawili świątyń i innych miejsc kultu. Jednak jeden (bóg Wikingów), Thor, Freya i inne bóstwa miały miejsce kultu. To było sanktuarium na otwartym powietrzu, w otoczeniu kamiennych nasypów i rzadkich grobów. Najważniejszym ośrodkiem religijnym Normanów był Uppsala, gdzie był złocony relikwiarz. Jest otoczony przez świętego gaju, gdzie drzewa wisiał ofiary bogom – ciał ludzi i zwierząt. Kronikarz Adam Bremensky w swojej pracy (około 1075) opisuje tę świątynię. Według niego, były trzy olbrzymie posągi. Jeden z nich przedstawiał Frey, z drugiej – jest trzecią – Tora. Regularnie, co dziewięć lat, Uppsala osób zebrało się, aby oddać hołd bogom, aby pamiętać o zmarłych przodków, którzy czcili nie mniej niż bogów.