123 Shares 6298 views

Jak kupić ziemię od państwa, zgodnie z prawem

Jak kupić ziemię od państwa? Kwestia ta jest przedmiotem zainteresowania wielu ludzi. Po tym wszystkim, nieruchomości nie są zbędne. A jeśli obywatel jest ciągle w takiej czy innej strony lub żyć na nim, można spróbować kupić ziemię. Taka możliwość jest w populacji odbywa. Tylko ta procedura nie jest tak prosta. Aby go zrealizować, konieczne jest zgodne z ogromnej liczby przepisów. Jak rozpocząć okup? Co należy zwracać uwagę?


Kiedy kupić ziemię

Jak kupić ziemię od państwa? Przed przystąpieniem do podjęcia zdecydowanych działań, konieczne jest, aby wiedzieć z warunków transakcji. Nie zawsze ma sensu, aby dokonać zakupu gruntów w kraju. Zaleca się wcielić pomysł w praktyce:

 1. Kiedy obywatel już skorzystała z prawa prywatyzacji mieszkań i spuścizny otrzymał dom lub domek. W tym przypadku jedynym sposobem uzyskania własności ziemi jest jego wykup przez państwo.
 2. Aby rozwinąć dom lub ogród, który już należy do obywatela. Jeśli zdecydowano się rozwinąć już istniejącą powierzchnię obudowy lub budynku, wskazane jest wykupienie gruntów, które będą znajdować się pod obiektem.
 3. Wszakże jeśli ktoś ma chęć na budowę nowego domu, należy zwrócić uwagę na zakup ziemi od państwa. Ważnym punktem jest fakt, stosowany już prawo do prywatyzacji.

Ot tak, na zasadzie „zrób to”, aby dokonać wykupu gruntów nie jest zalecane. Po tym wszystkim, proces ten jest problematyczny. A to wymaga szkolenia obywateli. A jeśli wykupione grunty zostaną opuszczone, to może być po prostu usunięte. Witryna powróci do potęgi kraju.

Kto kupić

Zakup ziemi od państwa – to proces bardzo czasochłonny. Gdzie się udać, którzy chcą zawrzeć umowę? Tutaj mieszkańcy pod warunkiem mały wybór. W tej chwili, sprzedaż majątku państwowego (grunty), które działają:

 • samorządy – w odniesieniu do terytoriów, na mocy lokalnych społeczności;
 • administracja – w przypadku gruntów publicznych, które znajdują się w poszczególnych regionach podmiotów Federacji Rosyjskiej;
 • Krymska Rada Ministrów – na obszarach położonych na Krymie.

W praktyce najczęściej jest ona skierowana do administracji lokalnej. Tu jest zakup ziemi od państwa. Ale ta procedura jest przeprowadzana? Co ma być przeniesiona do przyszłego właściciela na drodze do uzyskania ziemi?

czas leczenia

Pierwszą rzeczą, że ludzie oczekują – jest to poważny czasochłonne. Zwłaszcza jeśli chodzi o nabywanie gruntów przez administrację. Dlatego nie powinniśmy myśleć, że wszystko zmieni się szybko. Czasami proces ten może przeciągnąć się na kilka lat.

Dlatego też, jeśli jest długoterminowa dzierżawa ziemi od państwa, jest to możliwe z wyprzedzeniem, aby myśleć o okup. Przygotowanie dokumentów, badanie wszystkich niuansów procesu – wszystko to jest okazją wyprzedzeniem.

Średnio na zakup ziemi od państwa trwa około sześciu miesięcy. I to pod warunkiem, że kupujący nie przyznała żadnych błędów w zbiorach wszystkich niezbędnych dokumentów. Nie myśl, że wykup nastąpi w ciągu ostatniego miesiąca lub dwóch. Tak szybko przetłumaczyć pomysłów w życie nie będzie działać.

aplikacja

Jak kupić ziemię od państwa? Pierwszą rzeczą, którą musisz zdecydować, co władza iść z dokumentami. Mówi się, że najczęściej chodzi o lokalną administrację. W jego przykładzie omówione część procesu wykup.

Pierwszym krokiem jest wdrożenie idei – jest napisanie aplikacji na zakup ziemi. Will to trzeba zobaczyć miejsca przeznaczenia. Muszą zostać zgłoszone przez specjalne zamówienie z wyprzedzeniem o swojej decyzji.

Aby oświadczenie zostało wykonane, musi złożyć obowiązkową informację o obiekcie nieruchomości w nim. Są to następujące dane:

 • zakupiony dokładnie część adresową;
 • Celem zakupu i dalszego użytkowania gruntów;
 • put (powierzchnia i wymiary).

Oświadczenie wskazuje również na obywatela, który zgodził się zaliczki. To jest początek nabywania gruntów przez państwo. Ale jedna aplikacja nie jest wystarczające. Dla niego jest to wymagane, aby zrobić mały komplet dokumentów. Co to jest?

Dokumenty do aplikacji

Na szczęście, na tym etapie nie ma poważny formalności. Dokumenty, które są dołączone do wniosku o zakup gruntów obejmują:

 1. Karta identyfikacyjna obywatela. W takim przypadku zaleca się przedstawienie paszportu. Wskazane jest, aby stosować go wraz z kopią.
 2. Certyfikaty potwierdzające prawo do korzystania z gruntów. Na przykład, umowa dzierżawy gruntów.
 3. Jeśli witryna ma wbudowany lub w domu, muszą być obywatelem świadectwa własności. Zaświadczenie z Unified Państwowego Rejestru będzie również działać.

To wszystko. Wskazane jest, aby kopie wszystkich powyższych papierów wartościowych, a następnie wraz z oryginałem dołączyć je do wniosku. Jak kupić ziemię od państwa? Zgłoszenie dotyczy także opakowania do podawania dokumentów jest składany.

oczekiwanie

Kolejny krok – czeka na odpowiedź ze strony władz lokalnych. W tym okresie, jest potrzebne jakiekolwiek dokumenty z publiczności. Studia Administracja oświadczenie pozostawił część potencjalnego właściciela, a następnie wyprowadza lub ich zatwierdzania transakcji lub zaprzecza procedurę. Czekaj na odpowiedź będzie miał około miesiąca, czasem więcej. Jest to najbardziej czasochłonny proces.

Jak kupić ziemię od państwa? Obywatel musi być zatwierdzona przez administrację transakcji. Istnieje kilka powodów, dla których pozwolenie nie jest podane:

 • brak jakichkolwiek dokumentów z aplikacji;
 • niedokładne informacje o obszarze w załączonych dokumentach;
 • Odmowa złożenia zaliczki;
 • przeszkody w obszarze transferu do własności prywatnej, zgodnie z Kodeksem Land.

Uniknąć możliwej usterki. Pierwsze trzy pozycje wymagają dogłębnej analizy dokumentów, które są dołączone do wniosku. Jednak w celu uniknięcia ostatecznych przyczyn odmowy zakupu ziemi od państwa, zaleca się, aby zapytać wcześniej czy możliwe jest, aby przetłumaczyć ten pomysł w życie, zgodnie z Kodeksem Ziemi.

Warto zauważyć, że nawet w przypadku braku powyższych zakłóceń mogą być odrzucone na zakup ziemi. Na przykład, jeżeli:

 • Ziemia już w prywatnej własności;
 • teren objęty moratorium;
 • tam jest zakaz budowy budynków mieszkalnych na terenie.

W takich okolicznościach, aby odkupić ziemia nie będzie działać. Niepowodzenie odwołania nie może być – jest to całkowicie uzasadnione. Jeśli administracja pozwoliła zrealizować, można przystąpić do kolejnego etapu działania.

Zawarcie umowy

Główne problemy tył. Praktyka pokazuje, że większość trudności powstają właśnie w uzyskaniu zgody na ofertę. Gdy jest ona dostępna, z potencjalnym nabywcą zostaje zawarta umowa. Ale nie jest to umowa, która potwierdza sprzedaż nieruchomości. Mówimy o porozumieniu w sprawie wypłaty zaliczki.

Jak wziąć ziemię od państwa i umieścić go w prywatnej własności? Jak tylko zgody na nabycie jest zawarcie umowy o wypłatę zaliczki. Następnie narażone informacje potrzebne do przesyłania pewnej ilości z uwagi na podaniu.

Jest to obowiązkowa procedura. Zazwyczaj umowa zawiera informacje na temat sposobu zapłaty. Określa on również, że płatność jest wliczone w całkowity koszt nabycia nieruchomości. Jest to rodzaj opłaty wstępnej, która pozwala płacić jakieś dodatkowe operacje niezbędne do czynienia z państwem. Nabywca powinien zapoznać się z proponowanymi przepisami, a następnie umieścić swój podpis na końcu dokumentu.

Należy zwrócić uwagę na fakt, że konkretna kwota zaliczki jest również wskazany w umowie. Charakterystyczną cechą jest kalkulacja płatności. Jest to ustawione w góry w wolnym rozmiarze. Ale dzisiaj nie jest to regułą, które wskazuje na fakt, że zaliczka nie może przekroczyć 20% wartości nabywanej ziemi. Ile jest ziemia? Stan dla każdej części ich ceny. Chcą wiedzieć z wyprzedzeniem. Ale można użyć procedury wyceny nieruchomości. Proces ten jest niemal zawsze realizowane.

część kwalifikacje

Kupić ziemię od państwa, jak to możliwe. Ale ta procedura wymaga starannego przygotowania. Gdy kupujący podpisał umowę na realizację zaliczki i przeniesiono środki w wysokości ustalonej kosztem lokalnych władz, zaproszonych na rzeczoznawcę. To sprawia, że inspekcję witryny, a następnie wyrok wartości nieruchomości.

Działania w ramach oceny prowadzone są wyspecjalizowane organizacje. Są oni zapraszani przez państwo (w tym przypadku – administracji miasta). Usługi nie są świadczone bezpłatnie. Wypłata ewaluatorów odbywa się kosztem wcześniej przetłumaczonego płatności nabywcy dół.

Po dokonaniu oceny decyzji nieruchomości zatwierdzającej projekt i realizację ziemi. Procedura jest niemal kompletna. Jesteś tylko kilka prostych kroków, które pomogą zrozumieć, jak nabywanie ziemi od państwa do własności prywatnej.

Geodezji i geodezji

Często okazuje się, że nieruchomość nie jest tzw katastralny paszport. W tym przypadku, przyszły nabywca powinien przeprowadzić geodezyjne, geodezyjnego i dostać plan strony. Zaangażowany w tych procedur właściwych organizacji. Jako rzeczoznawcy pracy, usługi nie są darmowe.

Wystarczy wziąć pod uwagę, że usługi geodezyjne i pomiarowe nie opłacone przez nabywcę wprowadzonego przez zaliczki. Wszystkie koszty tych procedur odbywać kosztem obywatela, który postanowił dowiedzieć się, jak dostać się z ziemi państwowej do prywatnej własności, a także dokonać zakupu serwisu.

Administracja jest wymagana tylko w ciągu miesiąca dokonania katastralny paszport. Dokładniej, w celu ustalenia położenia części, a obiekt na nim, zgodnie z geodezyjnym geodezji i do góry.

Zakup i sprzedaż

Jak kupić ziemię od państwa? Po zakończeniu powyższych czynności, nabywca może sprawić, że podawanie przedmiotu zamówienia RF sprzedaży. To precyzuje dokładnych danych na temat nieruchomości, które są kupowane przez człowieka. Jest to obowiązkowe, aby zostać opublikowane tutaj dokładnej wartości gruntu.

Procedura zawarcia umowy z rządem nie różni się od transakcji z podmiotem prywatnym. Przedstawiciel administracji i nabywcy są wysyłane z dokumentów identyfikacyjnych oraz umowy sprzedaży nieruchomości do notariusza. Konieczne jest, aby wziąć papier, który potwierdzi, że mówimy o konkretnym podłożu. Tutaj zachować następujące dokumenty:

 • plan katastralny miejscu (jeśli dotyczy);
 • Świadectwo wyceny gruntów;
 • Plan geodezyjnych;
 • dokumentów geodezyjnych;
 • Baza referencyjna pomocą konkretnej osoby site (Kupujący);
 • system płatności prowizji od wpłaty zaliczki.

Dalsze badania notarialne kupna-sprzedaży elementów umowy pod kątem zgodności z ustalonymi standardami. Pomimo faktu, że mówimy o zakupie nieruchomości w stanie, jest to konieczne, procedura. Jeśli okaże się, że gdzieś błąd, konieczne jest skorygowanie umowy, a następnie ponownie przyjść do notariusza.

Jeśli żadne roszczenia, strony podpisują umowę, notariusz poświadcza zawarcia transakcji. Należy zwrócić uwagę na fakt, że umowa została podpisana w dwóch egzemplarzach. Jednym z nich jest kupujący, z drugiej – przedstawiciel administracji gminy. Jest to warunek wstępny, którego nie można pominąć. W przeciwnym razie umowa będzie nieważna.

Po umowa sprzedaży zawarta pomiędzy stronami, nabywca musi przelać pieniądze za grunty kosztem administracji miasta. Dokument płatności uratować. Często płatność dokonywana jest od razu w momencie podpisania umowy. Jeżeli zapłata w gotówce, konieczne jest, aby wziąć pokwitowanie od urzędnika państwowego w celu uzyskania gotówki. Najlepiej jest realizować pomysły bezpośrednio przez notariusza. Wszystkie dokumenty rozliczeniowe są zapisywane w oryginale. Bez nich, transakcja zostanie uznana za nieważną. Dokładniej, administracja będzie mógł żądać zapłaty na koncie.

nieruchomość

Teraz jest jasne, w jaki sposób kupić ziemię na własność kraju. Przy odpowiednim treningu, proces ten nie spowoduje żadnych problemów do kupującego. Po umowa sprzedaży zostanie podpisana, jak również środki dotrą do odbiorcy powinien zakończyć rejestrację własności. Jest to wymagany krok. Bez niego cała procedura zakupu nie ma sensu. Jak kupić ziemię od państwa?

Konieczne jest, aby zebrać pewne dokumenty, które podlegają rejestracji lub ewidencyjnej Kameralnej Rosreestr. Można również stosować do MFC do rejestracji praw do własności gruntów. Nabywca zostanie poproszony o:

 • dokumenty potwierdzające prawo do korzystania z gruntu;
 • pokwitowanie wpłaty sprzedaż z administracją;
 • Tożsamość licencja skarżącego;
 • Oświadczenie zostało wydane z informacjami na temat nieruchomości;
 • katastralny paszportu;
 • decyzja administracji sprzedać witrynę.

Z powyższej listy dokumentów jest dostępne dla świadectwa własności zakupionej ziemi od państwa. Po zastosowaniu obywatel otrzymuje pokwitowanie, podając datę otrzymania dokumentów na nabytej nieruchomości. Średni czas oczekiwania wynosi 30 dni od zeznań. Teraz, zamiast dokumentu wydanego przez wyciąg z Unified Państwowego Rejestru wieczystego działania. Służy ona jako potwierdzenie praw własności obywatela jednym punkcie lub innego.

To wszystko. Teraz jest jasne, ile ziemi w kraju, a także w jaki sposób wykupić gruntów w kraju. Prawowity właściciel obywatela jest uważany jedynie po otrzymaniu oświadczenia, potwierdzające prawo do prywatnej własności ziemi. Prawidłowe przygotowanie procesu i zmontowane pakiet dokumentów dla znacznie ułatwić transakcję.

Często administracja nie przeczę społeczeństwu w projektowaniu majątku państwowego jako prywatnej własności. Po tej procedurze, nabywca będzie musiał zapłacić rocznie do kasy Państwowego podatku gruntowego. Są to dodatkowe środki w budżecie. Jak zdobyć ziemię od państwa i umieścić ją w nieruchomości przez wykluczenie? To wystarczy, aby uzyskać pozwolenie na administrację slelku. Najważniejsze – aby mieć pieniądze na produktach odpowiednich płatności.