202 Shares 4978 views

Heroes of the Storm: przegląd, postacie, recenzje, wymagania systemowe

Nowością z Blizzard był projekt Heroes of the Storm. Przegląd gry pokazuje, że podobieństwo do sensacyjnej DOTA, zarówno pierwszego, jak i drugiego. Jednak to nie był pierwotnie stworzony, co widzi dzisiejszy gracz. Początkowo była tylko jedna karta. Dopiero wtedy projekt powstał, przekształcając się w niezależną grę w gatunku MOBA, która może przyciągnąć tysiące użytkowników.


Cele gry

Jaki jest cel Bohaterów Burzy? Przegląd wersji beta wskazuje standardowe zadania, które gracze napotykają w innych MOBA. Konieczne jest zniszczenie głównego budynku wroga – cytadeli. Jednak gracze często zapominają o tym celu, dotyczą tylko faktu, że walczą z bohaterami przeciwnika.

W sumie gra może mieć dwa zespoły z maksymalnie 5 osób. Konieczne jest dotarcie na wyznaczone drogi do głównego budynku wroga i zniszczenie go. Oczywiście, nie należy też pozwolić na podobną sytuację z jej twierdzą.

Asystentami głównych bohaterów są pełzanie, których akcje są ustalone, programowane przez programistów, tzn. Nie można ich zmienić. Idą drogą do cytadeli wroga. Jeśli chodzi o atak, pełzanie jest gotowe do walki z pierwszym celem, które spotkają w drodze. Często uważane przeciwnicy to te same postacie wroga.

Rozgrywka

Nie mniej interesujące w grze Heroes of the Storm przeglądu gameplay. W rzeczywistości nie różni się on od zwykłych graczy Doty, więc doświadczeni gracze mogą łatwo poruszać się w środowisku HOTS.

Jest mapa z dedykowanymi drogami, w lesie można spotkać neutralne stworzenia, zabijać, zdobywać pieniądze i doświadczenie. Ponadto, mogą zostać wyeliminowane z pełzania, pojawiają się ze stałą częstotliwością utworów.

Pistolety i konstrukcje ochronne są również obecne, są one automatycznie kontrolowane. Oznacza to, że gracz powinien postępować tylko według jego charakteru. Oczywiście warto lepiej zwracać uwagę na cały zespół podczas bitew, a także, jeśli to możliwe, patrzeć na bohaterów wroga, przewidując ich działania.

Po tym, jak postać umiera, gracz musi chwilę poczekać, aż pojawi się ponownie. Zwykle w tym czasie drużyna wroga ma dużo czasu, więc co sekundę musisz monitorować grę. W rzeczywistości nauka gry nie jest tak trudna. W tym procesie dużo trudniej jest osiągnąć mistrzostwo.

Mapy i ich funkcje

Inną cechą gry Heroes of the Storm – mapy. Każdy z nich jest wyjątkowy. Istnieją podobne funkcje, polegające na głównym celu, zespołach i tak dalej. Są jednak różnice. Powinny być rozważone bardziej szczegółowo:

 1. Przeklęta pustka. Na tej mapie w chaotycznym porządku są małe czaszki, które trzeba zebrać. Kiedy jeden zespół zbiera trzy takie prezenty, może wyrządzić przekleństwo przeciwnikowi, zmniejszając jego stan zdrowia i walka.
 2. Zatoka Blackridge. Tutaj musisz zbierać monety, im szybciej, tym lepiej. Po otrzymaniu odpowiedniej ilości zespołu, będzie mógł wystrzelić wrogie pistolety.
 3. The Dragon's Edge. Jako bonus po ukończeniu zadania mapowego jeden z bohaterów zespołu zmienia się w smoka. Lepiej użyć go do złomowania pistoletów i czyszczenia torów, w indywidualnych bitwach można wygrać bez niego.
 4. Ogród strachu. Na tej mapie, po zmroku pojawiają się potwory, które naturalnie znikają w ciągu dnia. Gracze otrzymają ziarno do zabijania. Gdy gromadzą odpowiednią ilość, potężny potwór przejdzie pod ich kontrolą. Może być stosowany do czyszczenia torów, rozbiórki konstrukcji ochronnych.

Deweloperzy nie zatrzymują się na stworzonych mapach, projektują więcej. Prawdopodobnie wkrótce gracze będą mogli zadowolić się nowym zadaniem.

Przewodniki dla początkujących

Ostatnio gry w stylu MOBA stały się dość popularne, więc zaawansowani gracze nie będą mieć problemów z Bohaterami Burzy. Przewodniki pomogą rozwiązać niektóre subtelności. Jeśli gracz planuje wejść do świata HOTS, a jednocześnie pokazać swoje umiejętności, warto zapoznać się z nimi.

Odbieranie doświadczenia, bohater poprawia, a wraz z nim cały zespół. Gdy poziom wzrasta, wzrasta charakterystyka podstawowych umiejętności, zdobywa talenty, które mogą być później użyte w walkach z Bohaterami Storma. Najważniejsze są przewodniki dotyczące wyboru bohaterskiej zdolności. Wyglądają na poziomie 10, a wiele zależy od podjętych decyzji. Na tym etapie gracz decyduje o klasie, do jakiej powinien należeć jego bohater i jak powinien być pompowany.

W trakcie ciekawych walk i walk nie powinniśmy zapominać o głównym celu gry. Ma zniszczyć twierdzę przeciwnika. Jednak w przeciwieństwie do innych podobnych projektów, mapy różnią się znacznie od siebie. Każdy z nich jest wyjątkowy, wszędzie jest zadanie, po czym szanse zespołu wzrastają.

Znaki

Jaka jest wyjątkowość gry Heroes of the Storm? Postacie są wybierane z różnych innych wszechświatów, do których Blizzard jest bezpośrednio związany. Tutaj gracze spotkają bohaterów z World of Warcraft, Warcraft, Lost Vikings, Starcraft i Diablo. To dziwny wybór, ponieważ te znaki nie pasują do siebie nawet w stylu. Ale deweloperzy nadal potrafili "wypełnić" je w grze harmonijnie.

Bohaterowie bohaterów Storma podzieleni są na 4 typy:

 1. Wojownik lub zbiornik. Te bohaterki muszą wziąć na siebie główne obrażenia, ukryć innych graczy.
 2. Morderca . Standard życia i ochrony tego charakteru jest minimalny, ale może pochwalić się wysokim poziomem szkody. Taki myśliwiec nie może zostać zaatakowany na czole, musi zawsze przykrywać zbiornik.
 3. Specjalista . Jego głównym zadaniem jest zniszczenie budynków wroga. W bitwach korzyści tego charakteru będą małe, ale dla zespołu jest bardzo przydatne.
 4. Asystent . Najczęstszy typ, nie tylko w MOBA. Jej celem jest wzmocnienie zdolności sojuszników, uzdrawianie ich w razie potrzeby, a także eliminowanie cech wroga.

Zwykle jeden z graczy wybiera konkretnego bohatera dla siebie. To pozwala mu osiągnąć perfekcję i zawsze przynosi korzyści sojusznikom.

Gra zespołowa

Byłoby zbędne podkreślenie faktu, że gra Heroes of the Storm jest projektem zespołu wyłącznie. Na ile każdy bohater będzie grał razem, wynik zależy. W przeciwieństwie do przykładu z "DotA", niemożliwe jest utrwalenie pompowania konkretnego charakteru, który następnie pociągnie cały zespół. Co więcej, pompowanie pojedynczego bohatera jest ograniczone do minimum. Faktem jest, że wszystko tutaj jest pieniądze, zasoby, a nawet doświadczenie. Dlatego wszyscy gracze tego samego zespołu będą na równych prawach.

Indywidualne pompy nie są w Heroes of the Storm, bohaterowie, na przykład, którzy zdecydowali się na trochę pieniędzy i doświadczenia w lasach, zabijając neutralne stworzenia, przyniesie korzyści całemu zespołowi. To, co otrzymają w takich bitwach, dzieli się jednakowo. Zatem istoty neutralne wydają się tracić na znaczeniu, ale są nadal obecne na mapach.

Ponieważ programiści koncentrują się na zespole, a sklepy i sloty do różnych ubrań i zestawów bojowych nie są, czas spędzony na oddzielnej grze jest zminimalizowany. Jeśli w innych MOBA jedna bitwa może trwać do jednej godziny, wszystko kończy się po 20-30 minutach.

Unikalne cechy gry

Dlaczego gracze rzeczywiście angażowali się w grę Heroes of the Storm? Przegląd pokazuje, że pochłonął podobne funkcje z innymi projektami MOBA, które są znane i przyjemne dla graczy. Są jednak różnice. Powinny być rozważone bardziej szczegółowo:

 1. Szeroki system talentów. Każdy gracz może wybrać, jaka zdolność pompowania. Na przykład w "DotA" wystarczy jedynie zadowolić talenty, które deweloperzy dokonali.
 2. Mapy są nie tylko wyjątkowe, ale również obozy, które można uchwycić. Więc zespół będzie w stanie wzmocnić swoje wojska.
 3. Różne strategie. Inne gry MOBA nie mogą pochwalić się tym. Tu możesz natychmiast zaatakować jedną linię, aby szybko dostać się do twierdzy przeciwnika, skupiać się na pompowaniu zespołu, wypełnij zadanie mapy lub zbierz siły z neutralnych stworzeń.

Tak więc gra bohaterów burzy, choć podobna do podobnych projektów, ale ma wiele różnic. Najwyraźniej przyciągnęło wielu użytkowników naraz.

Wymagania systemowe

Najbardziej oczekiwaną grą roku wychodzącego, oczywiście, były Heroes of the Storm. Wymagania, co dziwne, nie są tak duże, jak się spodziewano. Aby wejść do tego wszechświata, potrzebujesz:

 • Windows od XP i wyżej (z wyjątkiem 10).
 • Pamięć operacyjna od 2 GB.
 • Karta graficzna (odpowiednia i wbudowana).
 • Połączenie szerokopasmowe z Internetem.
 • Urządzenia pomocnicze, takie jak klawiatura i mysz.

Dzięki temu można uruchomić grę na komputerze, który jest słaby według nowoczesnych standardów, a jedynie zminimalizować efekty w ustawieniach.

Wnioski

Na zakończenie muszę powiedzieć, że Bohaterowie Storma – bezpłatna gra, którą można pobrać na oficjalnej stronie internetowej. Oczywiście są również płatne produkty, które zwiększają cechy każdego konta. Ale można je kupić zupełnie bezpłatnie, jeśli dajesz czas gry każdego dnia.

Kolejną zaletą jest to, że zwycięstwa graczy, którzy zmodernizowali swoje postacie na prawdziwe pieniądze, dadzą im mniej doświadczenia, ponieważ walczą z słabszymi przeciwnikami. Dlatego gracz sam decyduje, czy powinien kupić coś, czy lepiej kupić podczas bitew.