607 Shares 7823 views

Damaszek stal – historia i produkcja

Produkcja stali damasceńskiej jest bardzo pracochłonny i długotrwały proces, który wymaga dużego doświadczenia i wiedzy kowala. Technologia ta jest zapewniana przez tworzenie wysokiej jakości produktów kosztem optymalnego naprzemiennie warstw o różnych parametrach. Jako mięknienia podłoża od warstwy o wysokiej zawartości zastosowanego węgla ze stali niskowęglowej. Ze względu na to połączenie Damaszku stali jest szczególnie ostre i twardość.

Historia wystąpienia

Ostrza rozpoczęła adamaszek, nigdy produkowane w dużych ilościach. Oni są zawsze obecne w jednym egzemplarzu, i charakteryzuje się unikalną strukturę, która nie ma porównania. stali damasceńskiej, a dziś – to przede wszystkim niezwykła jakość i pomysłowość mistrza. Nazwa pochodzi od stopu mieście Damaszku, znajduje się w Syrii, który był głównym ośrodkiem szerokiej gamy rzemiosła na Bliskim Wschodzie. Jednakże, istnieje również pogląd wynalezienia tego stopu w Indiach. Po raz pierwszy Europejczycy widział produktów ze stali Damaszku, ponieważ stop nazywa się „stal Damaszek”, w którym stosowany jest w chwili obecnej. Proces technologiczny jest bardzo trudne, a tajemnica jego produkcji jest bardzo starannie strzeżone. To wyjaśnia bardzo wysoki koszt broni, wykonany ze stopu Damaszku. Ze względu na charakter produktu, można zdefiniować mistrza, który on wyprodukowany. Każdy kowal swój charakterystyczny styl i „pisanie” z tajemnic obróbki cieplnej.

Proces tworzenia

Damascus produkcji stali, który jest prawidłowy wybór gatunków stali, znajomość składu chemicznego leczenia wysokiej jakości, charakteryzujące się niezwykły wzór ostrza. Grupa stali damasceńskiej są rafinowane i spawanie stali Damaszku. Tajny jest dokładnie połączona płyty preform o różnej zawartości węgla. Zapasy są połączone ze sobą za pomocą spawania i kucia. Proces ten może być powtarzany wiele razy. Rezultatem jest kombinacja stopów żelaza i zalety wysokiej węgla stali. Ze stali nierdzewnej, z których wykonane są płytki ogrzewano do podrobienia, po czym przedmiot obrabiany intensywnie prokovyvayutsya do podrobienia.
Zatem, wyższa wytrzymałość stopu. Ponadto forma wstępna unfetters płytkę tnie się, a następnie umieszcza się w piecu. Proces ten można powtarzać kilkadziesiąt razy. Niektóre noże wykroje mogą mieć maksymalnie 500 warstw stali. Aby uzyskać charakterystyczny wzór na ostrza obrabianego przedmiotu wytrawia.

mozaika Damaszek

Ostatnio, mozaika Damaszek ma wielką popularnością. Stal damascus wykonane w sposób różniący się od kucia, że wzór występ prowadzi się w uprzednio przez wprowadzenie profilu metalowego i kontrastu w obrębie obrabianego przedmiotu. Po części są połączone za pomocą kucia przedmiotu obrabianego jest utworzona w opakowaniu kompozytowym. Przemysłowa produkcja stali damasceńskiej wykorzystuje te same zasady jak autora Damaszku.