250 Shares 5185 views

Powieści "Portret" (Gogol). Podsumowanie i analiza produktu

Nikolay Vasilevich Gogol – słynny pisarz, którego praca jest bardzo niejednoznaczny. Skłonny do mistycyzmu, autor jest w stanie dokonać w swoich pracach pewna swada, która jest przechowywana i nie pozostawia nikogo obojętnym. Co jest wytworem jego odbiorze, wszędzie czuć niedopowiedziane, niedokończone, tajemnicza. Między wierszami, zawsze można przeczytać coś, co oddaje głębię maestro duszy.


Na przykład, produkt, który jest przesiąknięty fatalizm, strach przed nieznanym i nieziemskich sił – jest „Portret” (Gogol). Synopsis nim można przekazać tylko główne punkty historii. Ale tylko w pełnej wersji będą mogli zanurzyć się w świecie iluzji, w świecie pięknym stylu i nastroju, że Nikolai chciał przekazać.

"Portret" (Gogol). streszczenie

Praca zaczyna się od opisu losem młodego i utalentowanego artysty. On nie ma pieniędzy, aby zapłacić za mieszkania, nie ma pieniędzy na jedzenie, a nawet świece. Więc on siedzi bez pracy przez całą noc, zazdroszcząc ci, którzy mają i rozkazy, a popularność. Jednak w ostatniej pieniądze kupił portret Azji z niezwykle żywe oczy. A potem z tego powodu jest on prawie wariuje. Chartkov wszędzie widzi te oczy: widzą karykatury go obudzić, Marzą o nim każdej nocy, patrzą prosto w jego duszy. Ale z obrazem nagle spada rachunek tysiąca dukatów. W życiu tego artysty wydaje się być coraz lepiej.

Powieści „Portret” (Gogol), której streszczenie jest w stanie zainteresować czytelnika i zachęcić do czytania w pełnej wersji, mówi nam o przyszłości Chartkov. On – popularnych artystów, ale stają się chciwi, ale jego talent jest rozkładany w czasie. Zazdroszczę bohater zaczyna skupować wielkich dzieł innych malarzy, co spędzają swój majątek. Jednak obrazy brutalnie zniszczone w końcu, a postać umiera, opowiadania pamiętając o wszystkich tych oczu Azji.

Praca „Portret” (Gogol), której streszczenie jest trudne do opisania w kilku zdaniach, kontynuuje wyjaśnienia wszystkich tej tajemniczej historii. Po śmierci chiński Chartkov portret z fachowo malowane oczy przypada na aukcji Petersburgu. Tam znajdzie mężczyznę, którego ojciec i malowane. Okazuje się, że pokazuje lichwiarza, który wszystko pożyczone pieniądze. Jednak środki te nie przyniosły powodzenia każdemu – wszyscy, którzy pochodzą z funduszy azjatycka Kolomna, zmarł w męczarniach, oszaleli.

Nadal podsumowaniu. Portret Gogola zwany obraz ducha ciemności, i dobył go artysta jest lichwiarz. Jednak w trakcie prac autora pokonuje bolesne uczucie, że nie chce, aby kontynuować pisanie. Chińczyk pyta dokończyć portret, aby pozostać „żywy” po śmierci, ale umrzeć nie widząc tę pracę. Autor chce go spalić, ale daje na prośbę znajomego. Następnie portret zaczyna mieć negatywny wpływ na każdy z jego posiadacza. Dlatego narrator patrzy na zdjęcie, aby powstrzymać falę zła, ale tajemniczo znika.

"Portret" (Gogol). Analiza historii

Ta historia – głęboka praca filozoficzna, która dotyczy przedmiotu wpływem sił nadprzyrodzonych w życiu ludzi. Nad losem władzy nie tylko ludzi, ale także innych okoliczności, inni ludzie, a nawet mistycyzmu. Wierzcie lub nie – to zależy od każdego czytelnika do. Czytając pracę, po prostu chcą cieszyć się ciekawą fabułę i melodyjny język jej twórcy.