288 Shares 2432 views

Wyłącznik oleju. Rodzaje wyłączników olej


Aby zautomatyzować działanie sprzętu, który jest zasilany przez energię elektryczną, wykorzystując specjalne wyłączniki oleju.

Przełącznik olej – urządzenie, które dokonuje aktywacji lub dezaktywacji poszczególnych obwodów w systemie elektrycznym, w normalnym trybie pracy lub w sytuacji zagrożenia, ręcznie lub za pomocą automatycznego systemu polecenia. Takie urządzenie jest wykorzystywane w organizacji wielu łańcuchach dostaw.

Klasyfikacja sprzęt

Aby zapewnić stabilne działanie urządzenia elektrycznego może być wykorzystane następujące rodzaje połączeń oleju:

 • System o wysokiej pojemności i oleju w nim – zbiorników.
 • Za pomocą elementów dielektrycznych i niewielką ilość oleju – niskie oleju.

Przełącznik olej system ma specjalne urządzenie do łuków utworzonych podczas łańcuchowej rozszczepiania gaśniczy. Zasada działania urządzeń łukowych takiego sprzętu jest podzielony na następujące grupy:

 • Korzystanie zmuszony podmuchu powietrza środowiska pracy. Takie urządzenie posiada specjalny mechanizm hydrauliczny do sprężania i dostarczanie paliwa do miejsca zerwania łańcucha.
 • hartowanie w oleju magnetyczny prowadzona jest za pomocą elektromagnesów specjalne elementy, które wytwarzają pole, które porusza się łuk w wąskich kanałach pęknięć utworzonych przez obwód.
 • avtodutem przełącznik olej. Schemat przełącznik oleju tego rodzaju przewiduje szczególne komórki w systemie, co prowadzi do uwolnienia energii z łuku utworzonego dla przepływu oleju i gazu w zbiorniku.

Typ systemu tank

Martwe Breakers Tank schematy są bardzo popularne ze względu na prostotę konstrukcji. Oleju składa się z przełącznika i wejście styku łukowego systemu, który jest umieszczony w zbiorniku z olejem. W przypadku korzystania z urządzenia w systemie wszystkie trzy styki z napięciem 3-20 kW (fazy) mogą być umieszczone w jednym zbiorniku, do zwiększenia indeksu fazy napięcia 35 kV, musi znajdować się w oddzielnym zbiorniku. W dwóch przypadkach może być używany do automatycznego lub zdalnego systemu sterowania, jednak w przypadku pierwszego przykładu można skorzystać z trybu manualnego, a drugi wymaga ponownego uruchomienia maszyny.

Na odnobakovogo typu, gdy wszystkie trzy warstwy są w tym samym pojemniku z stosowany olej działa płyn przewodzący styk izolowane od siebie i od korpusu zbiornika, które mają być uziemione. Olej, a ponadto służy do zgaszenia łuku utworzonego i izolację faz zasilających od siebie w czasie sieci złamania.

Zasada działania przełączników odnobakovyh

Po wyzwoleniu układu następuje pierwszy kontakt komorę łukową luka. Na rozwierne z sieci o napięciu łuku, który rozkłada się w oleju w wyniku działania wysokiej temperatury. Pod wpływem łuku na tworzenie się pęcherzyków gazu występuje olej, który będzie sam łuk. Utworzony bańki 70% wodoru, i ten gaz będzie dostarczany pod ciśnieniem w tym stanie. Ekspozycja na wodór i sztucznie generowane ciśnienie powoduje deionalizatsii łuku powstającego podczas rozwierne. W podobny sposób prowadzi przełącznika obiegu oleju.

Zasada działania tego przełącznika trehbakovogo

Przełącznik Trehbakovy ma nieco inną zasadę działania, ze względu na korzystanie z sieci wysokiego napięcia. Przełącznik oleju, który stosuje się w sieciach z napięcia powyżej 35 kV, w komorze gaszenia łuku posiada specjalny mechanizm tworzenia parą. Używany system przerywacz może składać się z kilku trybów pracy. Pozwalają one zwiększyć prędkość rozerwania podczas hodowli kontaktowego.

W celu zabezpieczenia tego procesu, elementy przenoszące energię elektryczną są umieszczone w specjalnym zbiorniku oleju, przy wykorzystaniu oddzielnego zbiornika dla każdej fazy. Również różne napędy wyłączników obwodu oleju, pozwalając złożyć płynu roboczego w wybranym kierunku. System ma specjalnego elementu do kontroli rozmiaru łuku, który jest przedstawiony za pomocą bocznika. Po awarii łuku utworzonego przez prąd jest odcięty całkowicie.

Zalety systemu

System gaszenia łuku tego typu posiada szereg funkcji, dzięki którym jest on używany w wielu łańcuchach dostaw. Zalety systemu to:

 • Wysoka efektywność przerwania obwodu, który umożliwia korzystanie z takich urządzeń w sieciach wysokiego napięcia.
 • Prostota konstrukcji sprawia, że jest solidny i utrzymaniu. Remont wyłączników olejowych powinny być wykonywane wyłącznie przez profesjonalistów, jak taki sprzęt jest odpowiedzialny za wykonanie ważnego zespołu automatycznego systemu sterowania lub operatora. Określa on również jakość stosunkowo niski koszt tego typu urządzeń.

Wady systemu

Pomimo rosnącej popularności tego systemu gaszenia łuku elektrycznego, który jest tworzony przez zerwanie kontaktów, ma pewne wady:

 • Korzystanie z dużej ilości oleju, aby zapewnić niezawodną realizację zadań.
 • Duży rozmiar absorber wybuch wiąże się z koniecznością wykorzystania oleju w dużych ilościach.
 • Zagrożenie pożarowe. Ze względu na fakt, że podczas tworzenia temperatury łuku wzrasta ropy. Jeśli ilość płynu roboczego jest mniejsza od zalecanego poziomu, możliwe jest, aby gotować i ogień.

typ niskiej olej sprzętu

Przełącznik olej VMP niskiej oleju, lub innymi słowy, niezależnie od płynu roboczego w celu zapewnienia izolacji elementów instalacji od siebie, ma specjalnych elementów wykonanych z materiałów dielektrycznych. W tym przypadku olej jest stosowany tylko do tworzenia gazu. Każdy z elementów w systemie, w którym układ jest oddzielony od urządzenia komory łukowej. Wykorzystuje ona specjalny system napędowy, który stanowi przekrój dmuchania.

Ze względu na małe ilości oleju, w czasie stanu wyłączenia styków są umieszczone powyżej poziomu oleju, używanego w komorze, co zwiększa niezawodność ciągłości elektrycznej. Ze względu na zanieczyszczenie środowiska może w końcu stracić swoje podstawowe właściwości dielektryczne. Ponadto, podczas tworzenia takiego systemu, projektanci wzięli pod uwagę fakt, że w czasie, produkty rozkładu nie są tworzone. Dla nich, szczególnie tworzy separatory oleju.

Zalety i wady systemu

wyłączniki Olej tego typu są często wykorzystywane w celu zapewnienia niezawodnej sieci przerwy w obwodach zasilających małej długości i pojemności. Jego zalety są następujące:

 • Używając niewielkiej ilości oleju.
 • Stosunkowo małe wymiary i ciężar konstrukcji, co zwiększa jego zakresu.

Te pozytywne cechy mogą korzystać z systemu sieciowego luki w regeneracji przedsiębiorstw elektroenergetycznych, biurach i innych budynkach przemysłowych, gdzie istnieje sieć wysokiego napięcia.

Do wad zaliczyć:

 • Aby zapewnić wiarygodność konieczności ciągłego monitorowania poziomu oleju, w razie potrzeby.
 • Wysoki koszt urządzenia związanego ze stosowaniem drogich materiałów dielektrycznych w procesie produkcyjnym.

Układ typu olej jest wybrany w zależności od charakterystyk układu zasilania, w którym są one stosowane.