520 Shares 2449 views

Resuscytacja krążeniowo-oddechowa u dzieci i.

Umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy mogą być przydatne do osoby w dowolnym miejscu: na wakacjach, na zewnątrz, a czasami w domu. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do dzieci, ponieważ biorą w usta wszystkim, matka wystarczająco, aby odciągnąć od kilku sekund do niebezpiecznego przedmiotu był w drogach oddechowych dziecka. Dlatego, aby wiedzieć, co reanimacji sercowo-płucnej, a także być w stanie wykonać to dla wszystkich.


Cała sekwencja działań opiera się na trzech punktach:

  • Odbudowa dróg przejścia
  • przywrócić oddech
  • Przywrócenie przepływu krwi

Jak uwolnić się z dróg oddechowych?

Jeśli dziecko jest przytomny, ale nie może mówić, oddychać, czy płakać, a następnie, w jego linia posiadać obcy obiekt.

Aby usunąć go za pomocą odbioru Geymliha:

  • Bardzo małe dziecko może być na kolanach, twarzą w dół, a pat na plecach.
  • Jeśli nie pomoże, trzeba stanąć za ofiary, objąć go na wysokości pasa, odwołują swoje ręce na poziomie procesu mieczykowatego (dolna krawędź mostka). W tym przypadku, jedna ręka zaciśnięta, a pozostałe okładki. Musimy zrobić więcej, pewni szarpnięć w górę i do wewnątrz. Najczęściej jest to na tyle, że dziecko zaczęło oddychać.
  • Szlam lub wymiocin palec jest usuwane z jamy ustnej, która jest nawinięta lub chusteczki.

Zaburzenia oddychania u dzieci mogą być związane z obrzęk naczynioruchowy, gdy śluzowych pęcznieje krtani na skutek reakcji alergicznych, w tym przypadku dodatkowe objawy mogą być wysypka na ciele. Rodzice, których dzieci mają skłonność do takich reakcji, w apteczce zawsze istnieje alergia leki, jak i prednizon, który podaje się domięśniowo w celu awaryjnego.

W każdym razie, trzeba wezwać karetkę. Jeśli jest więcej osób, a następnie zrobić to od razu, ale jeśli nie – to po próbach dwóch minut, aby przywrócić oddech.

Jak przywrócić oddech i krążenie?

Resuscytacja krążeniowo-oddechowa u dzieci różni się nieco od tej technologii, który odbywa się dla dorosłych.

Najpierw zatrzymać krwawienie, jeśli nie jest raną. Tylko wtedy może działać. wdychanie powietrza trzeba wyrzucić z powrotem do tyłu głowę, umieścić pod rolki szyi tkaniny, a jego podbródek pogłębiany. Pochylony nad dzieckiem musi zrozumieć, że oddycha się na własną rękę, czy nie. Jeśli nie ma żadnych oznak życia, musimy resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Konieczne jest, aby położyć poszkodowanego na coś twardego i upewnij się, że zadowalający dróg oddechowych pacjenta. W tym celu, nosa ściśnięty ujścia wdychanym powietrzu dwukrotnie. Jeśli drogi są wolne, a następnie klatki piersiowej wzrośnie. Aby go obejrzeć, musisz zatrzymać się u stóp osoby dotkniętej.

Resuscytacja krążeniowo-oddechowa jest ratowanie życia, tj. E. przywrócenie krążenia krwi i oddychania.

Jeśli klatka piersiowa nie rośnie, musimy po raz kolejny powtórzyć powitalny Geymliha, a jeśli jest dostarczane powietrze, będzie ona nadal w tego algorytmu:

  • Złóż mu dwa oddechy „usta-usta”, trzymając nos, z przerwą, która jest potrzebna do wylotu powietrza na zewnątrz. W bardzo małych dzieci powietrze jest wdychane bezpośrednio do jamy ustnej i nosa. Odbiór i wylot powietrza musi być wolna.
  • Obok znajduje się na bok, położył rękę na mostku i wykonać 30 uciśnięć podstawę dłoni. Palce, dotykając piersi nie powinny. Jeśli dziecko jest na tyle mały, aby naciśnięcie z indeksem i środkowych palców. Ściska piersi powinno nie więcej niż 2,5 cm Speed -. 100 ruchów na minutę.
  • Następnie powtórz dwa oddechy ponownie „usta-usta”.

Resuscytacji krążeniowo – jest naprzemiennie uciśnięć i oddychania w stosunku 15: 2. Zdarzenia należy powtarzać aż do pogotowia lub dopóki dziecko nie złoży oznak życia.

Lekarz powinien ocenić sytuację, więc trzeba pamiętać, kiedy został uruchomiony, aby pomóc.

Resuscytacji krążeniowo – jest skutecznym sposobem, aby uratować człowieka, jeśli zaczniesz go na czas.