623 Shares 9812 views

Wybór konsumenta: ważne decyzje

Seminaria, które omawiają najlepsze strategie reklamowe, popularne jak nigdy dotąd. Fakt, że dzisiejsze ponad nasyconych rynkach krajów rozwiniętych. I można sprzedać produkt tylko raz, wybierając ją spośród wielu podobnych. Dlatego bardzo trudno jest wprowadzić na rynek nowy produkt, trudno jest dotrzeć do obszaru, gdzie wielu producentów już kręci. Jednakże, jeśli potrzeba, właściciele firmy są brane za książkę, która opisuje wybór konsumentów. Lub zatrudnić tych, którzy czytają tę książkę w liceum. Tak, więcej na temat możliwości wyboru dla konsumentów.

Teoretyczna budowy należy do mikroekonomii. A biorąc pod uwagę, jak skontaktować się preferencje w wyborze towarów i usług oraz całkowitych kosztów zużycia różnych towarów. W ogóle, połączenie pomiędzy indywidualnymi preferencjami, pieniądze przeznaczane na konsumpcję i krzywa popytu jest postrzegany w gospodarce od dawna i jest zainteresowanie ekonomistów dziesięcioleci. Teoria wyboru konsumenta bada, jak konsumenci starają się osiągnąć równowagę między preferencjami i kosztów poprzez maksymalizację wykorzystania nabytych towarów. Potrzeby są nieograniczone, ale nie zawsze są ograniczenia budżetowe, więc nawet najbardziej niepraktyczne kupujący stara się kupić coś, co będzie dla niego najbardziej przydatne przy minimalnych kosztach.

Preferencje – jest pragnieniem każdego człowieka do spożywania towarów lub usług, które są rzeczywiście manifestują się jako wybór żywych opcji, w zależności od dochodów (posiadanie bogactwa). Ważne jest również czas wyznaczony przez konsumenta do korzystania z towarów i usług. Wybór konsumenta i jego cechy znajdują się na granicy badań mikroekonomii i psychologii konsumpcji.

Naukowcy wykorzystują modele i wykresy przewidzieć popularność produktu. Dane te są zazwyczaj stosowane ze sprzedaży niektórych towarów w tej samej klasie. Naukowcy zakładają, że konsument będzie dążyć do optymalnego wykorzystania zasobów w ich budżecie. Co zmienne są wykorzystywane w tych obliczeniach? Cena za sztukę, cena bardzo podobnych produktów i bogactwo konsumenta.

Jak cena rośnie, konsumenci coraz częściej zwracają się do innych, tańszych alternatyw. I to jest jasne od codziennej logiki, nawet osoby, która nie studiować ekonomię. Po tym wszystkim, jeśli dana osoba nie może sobie pozwolić na jeden egzemplarz towaru, konsument wybór będzie skierowany bardziej tani odpowiednik. Jest to tak zwany efekt substytucji. Ale jeśli wzrostem dochodów, to zwiększa się popyt na towary w ogóle, w tej sytuacji, konsumenci będą wyglądać lepiej, choć drogich towarów. Więc pojawia się efekt dochodowy.

Oczywiście, teoria wyboru konsumenta ma wady. Chodzi o to, że z pewnych założeń podejmowania błędnych obliczeń. Na przykład, omawiana teoria zakłada, że każdy zdaje sobie sprawę z ich preferencjami cały czas, jeśli jest on zobowiązany do dokonania zakupu. Również niedokładne, że jeśli te dwa produkty są identyczne, a konsument jest świadomy ich jako absolutnie równi, że w rzeczywistości nie jest to prawdą. Uważa się również automatycznie, jeżeli pierwsza pozycja woleliby drugi, a drugi – trzeci, pierwszy element raczej wybierać niż trzeci. Jak widzimy, analiza ekonomiczna klient widzi jako logicznego i precyzyjnego urządzenia. Ale są też inne czynniki wpływające na wybór konsumentów.

Bardzo interesujące są argumenty ekonomistów o wyborze między konsumpcji i wypoczynku. Zużycie musi zarabiać, to jest praca. Wypoczynek obejmuje odmowę pracy i niewtajemniczonych ich ogólnie ograniczony czas pracy. Następnie każda osoba codziennie dokonywania wyboru, a wybór ten jest zazwyczaj trudne. Takie zastosowanie teorii jest interesująca, jasne, a ludzie daleko od gospodarki.