516 Shares 7002 views

Skalary. Kompatybilność z innymi gatunkami ryb

Akwarium anioł ryba jest dość spokojna. Odróżnić je bardzo prosto między innymi mieszkańcami domu mini-staw. Ze względu na podłużnych żeber (Anal i grzbietową) mają płaski korpus o kształcie trójkątnym. Lekkie wagi ozdobione poprzecznymi ciemnymi paskami – to główne cechy skalarów. Zgodność tych ryb z innych gatunków zależy głównie od objętości zbiornika, a liczba roślin w nich zawartych. Nie może być ograniczany, potrzebują dużo miejsca.

Skalary. Kompatybilny z różnymi gatunkami ryb

Należy zauważyć, że w okresie tarła, te zwierzęta wodne są bardzo kłótliwy i nieśmiała. Jednak mogą one łatwo być w tym samym akwarium z innymi gatunkami nieagresywnych. Najlepszym ich sąsiadów może stać antsitrusy, Corydoras, duże neony, glony, tetras. Dyskiem nawet pomóc utrzymać je z przejedzenia. Skalary, którego zgodność powinny być brane pod uwagę przy wypełnianiu domu staw, nie dogadać z pielęgnic, teleskapami, płazów, tetraodonami, płaszczki. Nie jest zalecane, aby utrzymać je razem z agresywnymi gatunkami ryb, na przykład takich jak sumatrzański haczyka. Skalary, który jest kompatybilny z innymi typami w dużej mierze zależy od objętości zbiornika, zajmują pewien obszar i nie pozwalają na to dane na inne ryby. Doskonale współistnieć osoby w tym samym wieku i koloru. Młode zwierzęta, podsazhenny akwarium do starszych pokoleń, i wszystkie mogą być pozostawione bez jedzenia.

Skalary. typy

Dziś wiemy, że wiele osobników tego gatunku, w przeciwieństwie do innego i oryginalnego koloru:

– marmur, który jest urządzony z wagą udarów i czarnymi plamami;

– złota – ich ciało ma złoty kolor z różowym odcieniem;

– zebroobraznye Skalary mają dużą liczbę pionowych czarnych pasów ;

– Pętla wyposażony falowanie długich żeber w trakcie jazdy;

– woal;

– czarny (rybie ma aksamitną kolor czarny);

– pantery;

– dwa tonu;

– niebieski;

– albinosów;

– czekolada;

– dymny;

– mramorno- złoto.

Skalary. hodowla

Dojrzałość seksualna tego gatunku osiąga się przez dziesięć do dwunastu miesięcy. W tym wieku, zaczynają tworzyć pary. Zobacz je bardzo łatwo. Typowo męski i żeński pływać ciągle do siebie. Do stymulowania procesu propagacji, temperatura w zbiorniku jest zalecane, aby zwiększyć do 27 – 29 ° C. Dzienna dieta ryb, oprócz suche, powinny zawierać zamrożone „na żywo” paszy. Trzy lub cztery razy w tygodniu, trzeba zmieniać wodę. Podczas tarła, samica składa jaja. Aby je nawozić, samiec jest zawsze blisko. Proces ten może być kontynuowane aż do trzech godzin. Po zalecane nawożenie delikatnie przenieść jaja w przygotowanym otsadnik. Woda w nim powinna być zmieniona i dezynfekcji ozhednevno specjalne środki. Optymalna temperatura wynosi – 27 °. Obok akwarium należy umieścić lampę z przyćmionym światłem. Zmarłych jajka biały kolor powinien być okresowo usuwany z dołu za pomocą strzykawki. Ważne jest, aby upewnić się, że nieletni nie zboczyć w rogach akwarium. Siódmego dnia narybku zacząć karmić. Od tego czasu poziom wody powinien zostać podniesiony, ale również umieścić mały filtr i roślin pływających. Kilka tygodni młodych mogą być produkowane w dużym akwarium.