430 Shares 6687 views

Nosov, "Live Hat". Opowiadania dla dzieci

Opowiadania dla dzieci „Ogórek”, „Mishkin owsianki”, „Dreamers”, „Live Hat” Nosov Nikołaj Nikołajewicz znany, być może, dla każdego dziecka. Oni stale włączone do wykazu książek zalecanych do czytania w przedszkolu i szkole podstawowej. Krótkie, zabawne, niezapomniane sceny, wzięte z życia, jest bardzo popularny wśród młodych czytelników i słuchaczy.


Jak zostać pisarzem Nikolay Nosov

„Życie Kapelusz” i innych dzieł pisarza urodziły się po narodzinach jego dziecka w rodzinie. Dziecko, jak wszystkie dzieci, trzeba opowiadać. Ale Nikołaj Nikołajewicz bardziej lubią wymyślać zabawne historie – więc wpadł na pomysł, aby spróbować swoich sił w karierze pisarza. Pierwsze prace, w tym opowiadaniu „Live Hat” Nosov napisał w 1938 roku, w tym samym roku zostały one wydrukowane w publikacjach dla dzieci, głównie w popularnej wówczas czasopiśmie „murziłka”. Wkrótce się zebrać wystarczająco dużo, ale wojna uniemożliwiła wyjście kolekcji. W rezultacie, pierwsza książka pojawiła się dopiero w 1945 roku i od razu przyciąga uwagę czytelników. Od tego czasu, w ciągu kilku dziesięcioleci, Nikolai Nosov jest jednym z najbardziej znanych i ukochanych dzieci młodszych iw średnim wieku-pisarzy.

Podsumowanie historia

"Living Hat" Nosov rozpoczęła całkiem normalnie. Dwóch chłopców siedzi przy stole i spokojnie wyciągnąć. W pobliżu, w klatce piersiowej, grając kociaka. Nagle postacie usłyszeć coś opadł na podłogę. Okazało się, że skrzynia kapelusz spadł. Zbyt częste, ale nagle zaczęła się poruszać, co powoduje lęk u dzieci. Zrozumieli, że sam obiekt nieożywiony nie może się poruszać. Ale czapka bez widocznego powodu zaczął poruszać się po sali. Chłopiec, który przyszedł odwiedzić kogoś nawet chciał uciec od strachu domu. Ale ciekawość wzięła górę, a bohaterowie postanowili dowiedzieć się, co się rzeczywiście dzieje. Zaczęli rzucać swój kapelusz w ziemniakach i nagle usłyszał meow. Grafika Nosov „Live Hat” kończy się radośnie przyjaciele obawiają sprawcy okazało się być nieszkodliwe kotek.

Cechy historia i styl

Co jest zdobywanie więcej niż jedno pokolenie młodych czytelników Mikołaj Mikołajewicz książki? Aby odpowiedzieć na pytanie, rozważmy jako przykład historię „Live Hat”. Nosov wybiera do działki bardzo realne i zrozumiałe dla każdego dziecka sytuację, ale sprawia, że trochę tajemnicy. Czytelnik, w przeciwieństwie do bohaterów, którzy znają się od początku, który siedzi pod maską. Ponieważ działa świetnie techniki kompozytorskiej, który wykorzystuje Nosov. „Living Hat” – humorystyczna opowieść, jak się dobrze bawić oglądając jak zupełnie nieuzasadniony strach bardziej obezwładniony bohaterów. Dodatkowo, fabuła w historii rozwija się szybko: Vladimir Vadim i natychmiast reagować na to, co się dzieje i wymyślić plan działania. Jeśli na początku starają się po prostu uciec – człowiek jest naturalną reakcją, gdy napotykają nieznane i przerażające, że wtedy zaczną budować wersję tego, co się dzieje. W pewnym momencie, chłopcy są nawet zaczynają się bronić i kij narciarski słup, ale zawsze gotów ujawnić tajemnicę kapelusza. Jedyną postacią, która naprawdę wywołuje sympatię czytelnika – Leci poławiane kot Vaska, który stał się zarówno sprawcą i ofiarą incydentu.

Blisko dzieci i słownictwa, które jest używane w pracy Nosov. „Życie hat” – opowieść, w stosownych przypadkach przy użyciu wyrażenia „coś trafił”, „drżenie ze strachu”, „rzucił”. Są one najlepiej pomóc nam zrozumieć stan głównych postaci, które pojawiły się w komicznej sytuacji.

Wartość edukacyjna historii

Pomimo pozornej prostoty i znikomości tej sytuacji z prac dzieci mogą nauczyć się kilku lekcji. Po pierwsze, główne postacie – śmiały, aktywnych chłopców. Przezwyciężenie strachu spowodowanego przez fantazje, zaczęli szukać logicznego wyjaśnienia, co widział. Na przykład, postanowili, że ktoś po prostu ściąga czapkę nad liny. Ważne jest również, że chłopcy razem postanowił dotrzeć do prawdy, i chciał uruchomić domu Vovk przebywał razem z przyjacielem. Wzajemna pomoc, odwaga, bystry pomoże znaleźć wyjście z każdej sytuacji, podkreśla Nosov.

„Kapelusz Życie” – opowieść o tym, co i wspaniały czas do dzieciństwa, kiedy można być szczery i bezpośredni.

Recenzje historii

Wielu dorosłych, po raz pierwszy zapoznać się z pracą jako dziecko, przeczytaj go do swoich synów, córek i wnuków. A wynik jest prawie zawsze przewidywalne: faceci są tak uzależnieni, że zaczną się śmiać niekontrolowanie. Na przykład, co się stało z synów M. Prilezhaeva że wszyscy nie mogli się osiedlać w dół, aby dowiedzieć się o przygodach bohaterów. Iwanow przypomniał po raz pierwszy usłyszałem historię czteroletniego dziecka. Praca jest więc pożądane mu, że wkrótce znał go na pamięć. Ale najważniejsze, że można zidentyfikować w obu kondygnacji – zaznajomienie się z kapelusza „żywe” budzi w młodych czytelników chęć poznania innych opowieści pisarza. I to jest wprowadzenie do literatury.

Tłumaczenie i adaptacja filmowa

Nikołaj Nikołajewicz Works interesujący nie tylko dla rosyjskich dzieci, ale także dla dzieci z innych krajów. W białoruskiej historii „Live Hat” pojawiła się już w 1938 roku. Następnie została ona wykonana jego tłumaczenie na język estoński, polski, niemiecki, angielski, hiszpański, francuski, fiński, irlandzkim i nawet Madagaskaru. Nawiasem mówiąc, według jednego z międzynarodowych magazynów i trzecim miejscu wśród rosyjskich pisarzy często tłumaczone na inne języki, to trwa Nosov.

„Kapelusz Życie” – historia, która jest idealna do inscenizacji. W 1972 roku został nakręcony na jego fabuła filmu, stał się zajęć A. Surikov.