290 Shares 9140 views

Przemieszczenie kręgów szyjnych

Kręgosłup jest ważną częścią ludzkiego ciała. To przyczynia się do utrzymywania ciała w pozycji pionowej. Ze względu na kręgosłup wszystkie narządy wewnętrzne znajdują się w niektórych miejscach dla nich. Jako ruchomy układów, zapewnia jego stabilność. Na przemieszczenie jednego kręgu jest tylko jeden milimetr istnieje ryzyko, że przepisy odpowiednich władz i występowanie poważnych chorób. Poważne uszkodzenia mogą doprowadzić do zakończenia nieprawidłowe działanie organizmu, w niektórych przypadkach do utraty poszczególnych narządów. Kręgosłup jest bardzo wrażliwe części ciała. Jest kilka innych miejscach narażonych na negatywne wpływy wewnętrzne i zewnętrzne. Jednym z najczęstszych urazów jest zwichnięcie szyjne.


Górna przednia część jest ruchoma. Używanie mobilności kręgosłupa szyjnego, osoba może wykonać rozszerzenie lub gięcia tam i z powrotem, z boku na zginanie, okrągłe i obrotowych (obrotowe) ruchów. Ten grzbiet jest w stanie połączyć właściwości zarówno ruchomej (możliwość popełnienia powyższe ruchy) i stabilne właściwości (możliwość wykonania pewnych proporcjach). Stabilność zapewnia ochronę przed bólem i odkształcenia przy obciążeniach fizjologicznych (pod względem mobilności).

W niektórych przypadkach wykryto zaburzenia mobilności (niestabilność) kręgów szyjnych. Do przyczyn powodujących niestabilność patologicznych, w tym uraz, dysplazję dysków kręgowych, bóle krzyża. Powodem może być też interwencja chirurgiczna.

Przesunięcie szyjki macicy kręgi vvyzyvat zwężenie kanału kręgowego, który powoduje zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych oraz rozwoju różnych chorób neurologicznych. Szczególne przypadki towarzyszą funkcji kończyny górnej.

Zdiagnozowano skręcenie karku, używając metod klinicznych. Należą MRI, TK, RTG. Należy zauważyć, że badania przeprowadzone podczas ruchu (zgięcie, przedłużenie) w odcinku szyjnym kręgosłupa. W ten sposób możliwe jest ustalenie dokładnej diagnozy.

zwichnięcie szyjne. objawy

Pierwszym objawem jest ból i dyskomfort. Z reguły są one okresowe w przyrodzie. Ponieważ przemieszczenie kręgów szyjnych powodują zwężenie kanału kręgowego, jest ściskanie rdzenia kręgowego korzeni. W efekcie pacjent odczuwa ból, co może zwiększyć po treningu.

Ból powoduje stałe napięcie mięśni, co jest konieczne, aby utrzymać głowę w „bezbolesny”, a najbardziej wygodnej pozycji. W konsekwencji przepracowany mięśni w swoim krwioobiegu i zmniejszona zdolność do wytrzymywania normalne (zwykle) obciążenie.

W przypadku pacjentów, u których zdiagnozowano skręcenie karku, leczenie powinno być zindywidualizowane. Biorąc pod uwagę całą powagę diagnozy i prawdopodobieństwo poważnych konsekwencji, potrzebujesz pomocy eksperta. Ponadto, proces obróbki wymaga wielokrotnego kontrolę przywrócenia funkcji rdzenia. W wyznaczeniu konkretnej terapii uwzględnia stopień przemieszczenia i towarzyszących zaburzeń klinicznych.

Co do zasady, mianowany metodę konserwatywne. Polega ona na masaż leczniczy, refleksologia, fizjoterapia, fizykoterapia. Być może wizyta u kręgarza. Ciężkie przypadki wymagają operacji, której celem jest wzmocnienie i stabilizację kręgosłupa przy użyciu systemów specjalnych.