789 Shares 6395 views

Colon Hydroterapia: Jaka jest procedura w domu. Colon hydroterapia – Co to jest?

Jednym z najbardziej skutecznych metod oczyszczenia jelit rozpoznany hydroterapii. Co to jest, to jest łatwe do zrozumienia. Procedura ta jest nazywana również oczyszczenia jelita silnika.


Opis procesu

Held hydroterapia za pomocą specjalnej aparatury. Pacjent kładzie się na plecach lub na boku i poprosił, aby odpocząć. Aby aktywować jelita do lekarza lub pielęgniarki mogą mieć lekki masaż brzucha.

Pacjentowi wstrzykuje się przewód, przez który dostaje się do jelita wody, sól lub infuzji roślinne. Urządzenie posiada szczególną konstrukcję, przy czym cała ciecz pochodząca z osoby przechodzi bezpośrednio na kontenerze. W takim przypadku, osoba może zobaczyć zawartość swoich jelitach, ale bez nieprzyjemnych zapachów nie czuję.

Podczas sesji z pacjentem przez cały czas jest ekspertem, który monitoruje z przebiegu wodnych. Co się stało z tobą, może to być szczegółowo wyjaśnione. Będzie ona również śledzić stan zdrowia i ciśnienia w jamie brzusznej.

Przeciętna sesja trwa około 30 minut. Dla kompletnego oczyszczenia jelit lekarze zalecają, aby zrobić od 3 do 10 zabiegów. W każdym z nich napełnia się około 20 litrów wody.

Funkcje procedury

Podczas Urządzenie czyszczące, nawet jeśli określona ilość wody, ciecz nie przedostała się do jelita cienkiego. Jednak sam proces gidrokolonoskopii podczas którego przelewa się na przemian ciepły, a następnie schłodzić rozwiązanie, może powodować naturalne oczyszczanie działu. polega również na wątrobę i nerki.

Powinien on być przygotowany, że po zabiegu jest trochę niewygodne. Niektórzy ludzie są chorzy, inni dostrzegają słabość wielu skarżą niepokoju w obszarze jelitowym po ukończonej elektrowni wodnych. Co to jest, nie martw się. Zazwyczaj dobrze jest szybko przywrócone. Normalizują stan może pijąc ciepłą herbatę, lub umieścić poduszki na brzuchu.

wskazania do

Wygląd, zdrowie, stopień aktywności ludzkiej zależy od pracy jego jelitach. Przekąski, niesystematyczne jedzenie, jeść smażonych i tłustych, stres prowadzi do tego, że jest zatkany. skumulowana to produkty rozpadu, toksyn, to jest proces fermentacji. Wszystkich kał może ważyć 25 kg. W tym przypadku, oni zatruwają krew. Pogorszenie zmniejszenie wydajności, letarg wskazują, że organizm jest toksyczny procesu. Tak więc, nie wymaga czyszczenia.

Lekarze alokować liczbę wskazań, w których pożądane jest, aby Hydrokolonoterapia. Należą do nich:

– naruszenie jelita: regularne zaparcia lub biegunki;

– nadwaga, otyłość;

– zatrucie jelit;

– zakłóceń układu immunologicznego, prowadzi do częstych infekcji układu oddechowego, różnego nieuzasadnionym skóry;

– dyskineza jelita grubego (naruszenia jego funkcji motorycznych i sygnał);

– zatrucie (chemicznych, alkoholu, leków);

– zły zapach ciała;

– wzdęcia i gazu;

– zapalną chorobą, zapalenie pochwy, nadżerek u kobiet, gruczolak prostaty u mężczyzn.

Znacząco złagodzić stan pomaga hydroterapii. Jak jest procedura, to lepiej, aby dowiedzieć się centrum medyczne, w którym masz zamiar to zrobić. Choć zasady jego realizacji są wszędzie takie same.

szkolenie

Jeśli zdecydujesz się oczyścić jelita, a następnie trzeba będzie dowiedzieć się, co trzeba najpierw zrobić. Właściwe przygotowanie jest kluczem do zapewnienia, że procedura odbędzie się bez żadnych incydentów, a dostaniesz największe korzyści z niego.

Na trzy dni przed gidrokolonoskopii niezbędne do porzucenia spożycie tłuszczów zwierzęcych. Ponadto zabronione pieczenia z otrębami, kapusty, świeże warzywa i owoce, rośliny strączkowe, chleb żytni, różnych napojów i alkoholu.

Spożycia płatki zbożowe wytwarza się korzystnie w wodzie. To może być ryż, kasza gryczana, płatki owsiane, proso. Można łowić w małych ilościach i mięsa drobiowego bez tłuszczu. Będzie przydatny parze buraki. Fermentowanych produktów mlecznych zaleca jogurt, jogurt domowej roboty bez dodatków, herbaty ziołowe, soki bez cukru.

Pożądane jest również rozpocząć przyjmowanie środków węglowy „Espumizan” aktywowane na 2 dni przed zostanie wykonany do hydro. Jak to proces oczyszczania, można zrozumieć bardzo szybko. Przed sesją musi wynosić co najmniej 4 godziny bez jedzenia.

Przeciwwskazania

W niektórych sytuacjach nie zaleca czyszczenie jelit. Przeciwwskazania obejmują następujące problemy:

– komplikuje anemii;

– problemy układu sercowo-naczyniowego;

– ciąża;

– zaburzenia czynności nerek;

– obecność przepukliny;

– pogorszenie hemoroidów;

– polipy w każdym z jelit;

– nowotwory złośliwe;

– wewnątrz jam krwawienia;

– uszkodzenia ściany jelita;

– nasilenie zapalenia okrężnicy;

– procesy adhezyjne ;

– odzyskiwanie po zabiegu.

W takich przypadkach lekarze nie zalecają zrobić procedurę, takich jak hydroterapia jelita grubego. Szkoda z jego realizacji mogą być większe niż potencjalne korzyści.

oczekiwany wpływ

Jeśli myślisz o oczyszczeniu jelita grubego, to powinniście wiedzieć, że w większości przypadków trzeba wielu zabiegów. Ale poza tym, to ważne jest, aby zmienić żywności, zwiększyć swoją aktywność fizyczną i starają się zmienić sposób myślenia. Wszystko to razem będzie utrzymywać efekt oczyszczania jelit.

Procedura hydrokolonoterapii pomaga normalizować proces trawienia, poprawę stanu skóry, rozwijać działanie jelit i usunąć wszystkie objawy zatrucia.

Główne zalety wywołania procedury są następujące:

– normalizację stolca, i proces formowania kału ulepszonej ruchliwości;

– przywrócenie przepływu krwi do narządów w otrzewnej – masa zastoju w pogarszała jelita tego procesu;

– zmniejszenie masy ciała;

– poprawa odporności – wynika to z faktu, że połączenie przywraca układ limfatyczny i śluzówki jelit.

procedury krajowe

Wbrew powszechnemu przekonaniu, nie można wydać Hydrokolonoterapia tylko w specjalistycznej klinice. Zabieg można wykonać w domu, chociaż jego technologia będzie się znacząco różnić.

Jeśli nie chcesz zaufać specjalistom ciała lub przeraża Cię ilość cieczy, stosowanych podczas oczyszczania sprzętu, a następnie można zatrzymać się na inne opcje. Colon hydroterapia w domu powinny być wykonane dopiero po rozmowie z lekarzem.

Kalibracja odbywa się w następujący sposób. Czczo człowiek powinien pić około 2 litrów wody. Należy solone (przepływ 3 h. L. całej objętości cieczy) i ogrzewano do 40 ° C, Roztwór ten mycia jelita zamiast wchłaniania do błony śluzowej. Aby zwiększyć działanie przeczyszczające mogą pić siarczanem magnezu.

Ten dom jest nazywany także hydroterapia jelita grubego poprzez oczyszczanie jelit. Na jego realizację, pożądane jest, aby wybrać dzień, że nie będzie musiał przejść, a nie będzie miał żadnych problemów. Pitnej wody powinna być w małych porcjach. Natychmiast można wlać 2 szklanki, a następnie po drugim.

Słona woda posiada silne działanie przeczyszczające. O wpływie procedury będą zeznawać, że gdy stolec wychodzi czystą wodę. Procedura ta jest wykonywana 3-5 razy w odstępach 1-2 tygodni.

konieczne uzupełnienie

Aby pomóc przenieść słonej wody z układu pokarmowego, istnieją konkretne ćwiczenia. Wskazane jest, aby nauczyć się je realizować z góry, tak aby nie być rozproszony przez badania techniką wykonania podczas czyszczenia.

  1. Aby otworzyć odźwiernika i dwunastnicy muszą być wypełnione dokładnie w górę. Między nogi powinna wynosić około 30 cm. Palce musiał dorzucić, a następnie skręcić w dłonie i unieś je nad nim do sufitu. Z zamkiem na dłoniach powinny być wykonywane przez 4 pochylenia w każdym kierunku.
  2. Następnym krokiem jest, aby utrzymywać wodę dostał się do jelita cienkiego. Sytuacja się nie zmienia, tylko prawa ręka jest prostowane przed nim, a po lewej jest wygięta tak, aby kciukiem i palcem wskazującym może dotknąć obojczyk. Dlatego konieczne jest, aby skręcić w prawo i podjąć wygiętą rękę jak najwięcej plecach. Wyglądają lepiej poprawkę na palcach ramienia. Powtórz 4 razy dla każdej z nich.
  3. W celu utrzymania wody przeszedł przez jelito cienkie, lepiej jest się położyć i zrobić zamienia ciało tak, że z kolei obejrzałeś pięty stóp.
  4. Pomóc przenieść płynu w jelicie grubym może być tak: trzeba kucać, stopy powinny być między 30 cm Po tym, podejmują lewej pięty, lewe kolano musi być obniżony do ziemi w pobliżu środkowej części prawej nogi .. Ręce powinny być powiązane z zamku w prawym kolanie. Skręć w prawo, prawa stopa powinna spocząć na kolanie w żołądku. Dla każdej z nóg należy powtórzyć ćwiczenie 4 razy.
  5. Ostatnim etapem jest wzrost na palcach i ostre obniżenie pełnego stóp przez 15 sekund.

Colon hydroterapia w domu powinny być wykonane w następujący sposób: pić wodę – zrobić wszystkie ćwiczenia – udał się oczyścić.

ograniczenia wiekowe

Zgodnie z ogólnie ustalonych zasad postępowania powinien odbyć się nie wcześniej niż 16 lat. Ale są wyjątkowe przypadki, w których trzy lata i dzieci mogą być polecane hydroterapii. Co się stało, kochanie lepiej zapobiegać wcześniej, ale nie straszyć go szczegóły. Wystarczy powiedzieć lekarz czyści trochę brzuch.

Przypisać proces alergicznej dzieci z przewlekłym zapaleniem błony śluzowej żołądka, dysbacteriosis i dyskinezę dróg żółciowych. Jeśli masz problemy z defekacji nie jest wymagana taka radykalna metoda. Wystarczy, aby zwykły lewatywę.

Odchudzanie

Większość ludzi Hydrokolonoterapia w celach leczniczych. Ale są tacy, którzy chcą go używać, aby schudnąć. Jest to realne. W zależności od ciężaru początkowego i poziom żużla organizmu może stracić od 2 do 12 kg na tylko jednej sesji.

Ponadto procedura pozwala nadal schudnąć dalej. Usuwa toksyny nagromadzone w jelitach, oczyszcza jego ściany. Wszystko to poprawia perystaltykę jelit i wpływa na tempo metabolizmu. Oczywiście, mam nadzieję, że po zabiegu tłuszcz będzie się rozwiązać, to nie jest konieczne. Ale proces utraty wagi otrzyma potężny impuls.

Ponadto, jelito wodna może zmniejszyć objętość żołądka i zwiększa sygnał przedniej ściany jamy brzusznej. Ponadto, jest to push to upewnić się, że zasilanie do ponownego rozpatrzenia.

koniecznych zmian

Ważne jest, aby pamiętać, że do ustalenia wyniku wykonywanych procedur, można tylko zmienić swój styl życia. Aby to zrobić, należy zapoznać się z zasadami oddzielnej żywności. Tylko ona jest w stanie zapobiec wystąpieniu fermentacji w jelitach.

Pożądane, aby wyeliminować tłustych potraw, pieczenie, ograniczyć korzystanie z roślin strączkowych, kapusty i innych pokarmów, które powodują wzdęcia. Wielu powie, że odrzucenie tych produktów nie przyniesie dyskomfort. Samo ciało zmienia swoje preferencje. Z wspaniałych ludzi gusto zacząć jeść owoce, świeże warzywa, pić herbatki ziołowe i ziołowe bez cukru.

Pożądane jest również, aby wydać na leki, mające na celu przywrócenie mikroflory. Może to być, na przykład, probiotyczne „Symbiter” preparat farmaceutyczny „albo” Lineks innych analogów.