223 Shares 9011 views

Portret Petera 1. Nikitin, Portret Peter 1. Historyczne Portret Piotra 1

Osobowość Piotra 1 po prawej stronie jest jednym z dominujących miejsce w historii państwa rosyjskiego. I to nie było to, że ten człowiek założył imperium jako takie, ale fakt, że w okresie panowania Piotra rosyjski miał zupełnie nowy wektor rozwoju. Napisane tysiące książek historycznych i biograficznych, tworząc portret Piotra 1, ale wyraźnie opisać działania tej osoby, historycy, naukowcy nie mogą do dnia dzisiejszego. Niektóre z nich ubóstwiać pierwszego cesarza rosyjskiego, opisując swoje innowacje w systemie publicznym i polityce zagranicznej. Inni, przeciwnie, stara się pokazać mu tyrana i despoty, odnosząc się do nadmiernej surowości i okrucieństwa wobec swych poddanych. Ale portret Piotra 1 obrazu, który znajduje się poniżej, przedstawia mężczyznę motywację i wykształconych.


Krytykowane pierwszego cesarza i źle przemyślane innowacje celem, według historyków, likwidacja wszystkich rosyjski, zastępując zachodnich wartości. Jednak oboje zdecydowanie zgadzają się co do jednego: to był bardzo kontrowersyjny, góry i wielka postać w historii państwa rosyjskiego.

Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni

Jeśli uważnie badać historyczną portret Piotra 1, stworzony przez autorów niezliczonych dzieł, możemy dojść do prostego wniosku: taka tożsamość na dużą skalę nie może być oceniana jednostronnie. Ścisłe rozgraniczenie typu „black and white” tutaj są nie do przyjęcia. Oprócz krytyki, lub odwrotnie, pochwała należy jasno zrozumieć, w czym istniejących przepisów i praktyk. I to, co wydaje się czasem dzika i przerażająca dla naszych współczesnych, był zwykłym powszechne dla różnych warstw ludności Rosji początku XVIII wieku.

Portret Petra Velikogo nie mogą korzystać z nowoczesnych wartości moralnych. Takie podejście byłoby „płaskie” i emocjonalne. Zranił trzeźwą ocenę rzeczywistości historycznej państwa moskiewskiego, a potem Cesarstwa Rosyjskiego z XVIII wieku.

Dlatego też, po prostu trzeba spróbować skupić się obiektywnie na neutralnym biografii pierwszego cesarza rosyjskiego i wszystko, co z nim związane. Po tym wszystkim, osoby takie mają tendencję do pozostawiania swoje piętno nie tylko w polityce i ustroju.

Edukacja – fundament dla przyszłej tożsamości

Petr Alekseevich Romanov urodził się 30 maja 1672 roku. Jak również wszystkich potomstwa królewskiego, przyszły cesarz wyłącznie domu kształcone. A trzeba przyznać, że nawet jak na dzisiejsze standardy, to było dość dobre. Opiekunowie pokazał chłopcu większą skłonność do języków obcych i nauki. Innymi słowy, przyszły cesarz od dzieciństwa łączy aspiracji ludzkich i technicznych. Mimo preferencji wciąż dał praktyczne nauki.

Najmłodszy syn cara Aleksieja Michajłowicza od i Natalii Naryszkin, mały Peter, wzrosła znacznie zwinny i silny dziecko. Oprócz jego zamiłowaniem do nauki, on szczęśliwie wszedł przy ogrodzeniach, walczył szlachetne rówieśników z kręgu i przeprowadzić inne figle charakterystyczne dla tego wieku.

Craft – zajęcie godne królów

Specjalna niespodzianka ze wszystkich, bez wyjątku, biografowie zawsze była pasją syna królewskiego rzemiosła zwykłych robotników, do których wyraził zainteresowanie nawet w młodym wieku. Żaden z historycznego portretu Piotra 1 jest kompletna bez opisu jak mógł spędzić wiele godzin oglądając dzieło tokarce lub przyjemności oddychaniu gorących oparów pałac Forge.

Zainteresowanie syna królewskiego nie pozostają niezauważone. specjalne rzemieślników zostały przydzielone, który zaczął uczyć się podstaw Piotra najłatwiejszych rzemiosła: toczenie biznesu i kucie. Konieczne jest, aby wziąć pod uwagę, że nie iść kosztem harmonogramem szkolenia rdzeń młodego dziedzica. Nauki ścisłe, nauki języków obcych, podstaw nauk wojskowych nie został odwołany. Od wczesnego dzieciństwa, przyszły cesarz otrzymał wielostronnej i jakości kształcenia (w przeciwieństwie do niektórych zachodnich historyków, że Rosja domu wychowanych w tamtych latach różniły jednostronność i brak profesjonalizmu).

Jednakże, „prostak” cesarza nie można nazwać, patrząc, jak artysta napisał portret Antropov Piotra 1: regalia królewskie, postawa i oczy mówią wielkiego i potężnego człowieka. I chociaż w tym czasie obraz cesarza był martwy od prawie 50 lat, autor przedstawiono bardzo niezawodny.

Koronacja i powiązanie

Portret polityczny Piotra 1, powinny zacząć pisać od 1682 roku. Po bezpotomnej śmierci cara Fiodora Alekseevich młodego Romanov został wyniesiony na tron. Została ona jednak z pominięciem jego starszy brat Ivan, niż nie udało się skorzystać z Miloslavskys partyjnych (krewni starsza siostra Petra – Sofia) dla organizacji przewrotu pałacowego. Miloslavsky powodzeniem używany Królewski emocje, a wskutek klanu Naryshkin, który należał do matki Piotra, został niemal całkowicie zniszczony. „Starszy” Król został powołany Ivan i Sophia został regentem-władca.

Streletsky bunt i wręcz brutalne morderstwo bardzo poważnie wpłynął na osobowość Piotra Wielkiego. Wielu historyków skojarzyć go z tych wydarzeń dalej, nie zawsze zrównoważony, król działa.

Sophia, stając się wyłącznym mistrzyni kraju, praktycznie wygnany król w małej Przemienienia – mały dziedzictwo podmiejskich nieruchomości. To tutaj, że Piotr zebrane szlachetne Youngs blisko środowiska, stworzył słynne „półki rozrywki.” edukacja wojskowy miał ten formularz, oficerów i żołnierzy armii i słuchać tej dyscypliny. Peter, oczywiście, był naczelnym. Dla rozrywki młodego króla zbudowano fortecę „zabawny”, który, szlifując swoje umiejętności „bojowe”, szturm armii zabawny. Jednak mało kto wtedy wiedział, że to chłopcy grać w tę dziecka biegają drewniane pistolety i miecze, zaznaczyć początek znanego i potężnego strażnika Piotra.

Żadne portret Piotra 1 jest kompletna bez wzmianki Aleksandra Menshikova. Poznali się w tym samym miejscu, w Przemienienia. Syn pana młodego w kolejnych latach stał się prawą ręką cesarza i jeden z najpotężniejszych ludzi w imperium.

Miloslavskys coup

Osłabienie i ból w „starszym” cara Iwana regent Sophia stale zmuszony myśleć o pełnej autokracji w kraju. Otoczony przez szlachtę silnego Miloslavskys klanu, władca był w pełnym przekonaniem, że będzie mógł uzurpować władzę. Jednak na drodze do tronu był Piotr. On został namaszczony przez Boga i prawowitego króla.

W sierpniu 1689 Sophie zdecydował o zamachu stanu, którego celem było wyeliminowanie Piotr i przejął tron. Jednak wierni ludzie ostrzegają młodego króla, a on musiał opuścić Przemienienia ukryty w klasztorze Trinity-Sergiusz. Klasztor nie został wybrany przypadkowo. Grubości ściany, rowów i tunele pokonania bariery do wędrówek Streltsov Sofi. Atakiem na wszystkich zasad nauk wojskowych w Sofii miał ani czasu, ani środków. Ponadto, komenda elitarne części muszkieter szczerze zawahał się, nie wiedząc, po której stronie do wyboru.

Kto należał do decyzji o wycofaniu go w Trinity-Sergiusz? To nie wspominając o historyczną portret Piotra 1. W skrócie, to miejsce okazało się śmiertelne dla Sofii i bardzo dobre dla króla. Nobles obsługiwane Peter. oddziały bojowe piechoty i kawalerii arystokratyczny „zabawny” i prawdziwi muszkieterowie otoczony Moskwa. Sophia został skazany i uwięziony w klasztorze, a wszyscy współpracownicy Miloslavskys klanu zostali rozstrzelani lub zesłani.

Po śmierci cara Iwana Piotra stał się wyłącznym właścicielem tronu moskiewskiego. Być może, że opisane wydarzenia skłoniły go do poważnej reorganizacji całego rosyjskiego stylu życia. Rzeczywiście, przedstawiciele „starych dobrych czasów” w obliczu łuczników i Miloslavskys ciągle starają się fizycznie usunąć młodego cesarza, zainspirowało go z podświadomego strachu przed tym, jak współcześni twierdził, że farba psychologiczny portret Piotra 1, odbiło się na jego twarzy i prowadzonej pod prysznicem prawie aż do śmierci. Nawet malarzy zauważy i ponownie niezwykle silny, ale jednocześnie bardzo zmęczona twarz króla. Wykonawca Nikitin, Portret Piotra 1, co jest zaskakujące w swej prostocie i braku cesarskiego akcesoriów, po prostu dał tej silnej woli i mocny, ale głęboko szczerą osobą. Jednak krytycy są skłonni do „take away” chwały Nikitin, powołując się na niezwykłe początku stylu rysowania wieku.

Okno do Europy – niemiecki przedmieście

Na tle tych wydarzeń wydaje się całkiem naturalne pragnienie młodego króla do wszystkiego Europejczyka. Trudno nie zauważyć roli Kukui – niemieckiej Kolonii, który kochał odwiedzić cesarza. Sympatyczni Niemców i ich staranny sposób życia radykalnie inny od tego, co widział Piotra w pozostałej części tej samej Moskwie. Ale, oczywiście, nie w domach schludne. Cesarz był wypełniony przez sposób życia tego małego kawałka Europy.

Wielu historyków uważa, że ta wizyta Kukui część tworzą historyczny portret Piotra 1. W skrócie, przyszłe pro-zachodnie poglądy. Nie powinniśmy zapominać o randki, zavedonnyh króla niemieckiego rezerwacji. Tam spotkał emerytowanego oficera szwajcarskiego Frantsem Lefortom, który stał się głównym doradcą wojskowym i uroczej Anna Mons – przyszłe ulubiony pierwszego cesarza. Obie z tych mężczyzn odegrało ważną rolę w historii Rosji.

Dostęp do morza – zadaniem strategicznym

Peter coraz bardziej zainteresowani we flocie. Specjalnie wynajętych mistrzów holenderskich i angielskich uczyć go sztuczek i trików statków budowlanych. Później, kiedy rosyjska flaga trafi mnogopushechnye pancerniki i fregaty, Peter nie tylko raz lub dwa razy jest przydatna znajomość niuansów stoczniowym. Wszystkie wady i małżeństwo w budowie, określił siebie. Nic dziwnego, że nazwano King-stolarz. 1 Peter naprawdę można zbudować statek od dziobu do rufy z rękami.

Jednak w czasie swojej młodości Moskwa miała tylko jedno wyjście na morze – w mieście Archangielsk. europejskie statki, oczywiście, udał się do portu, ale geograficznie miejsce było bardzo niefortunne dla poważnych powiązań handlowych (ze względu na długie i kosztowne wysyłki towarów do Rosji). Ten pomysł był wizyty, oczywiście nie tylko Poroszenko. Aby uzyskać dostęp do morza i jego poprzednicy walczyli, najczęściej bezskutecznie.

Piotr postanowił kontynuować kampanie Azowskiego. Zwłaszcza, który rozpoczął się w 1686 roku kontynuował wojnę z Turcją. Armia, który uczył w sposób Europejskiej, był już potężną siłą. kilka kampanie wojskowe doszło do miasta Morza Azowskiego. Ale tylko mógł sukces. Jednak zwycięstwo przyszło w cenie. Niewielki, ale zbudowany w tym czasie z najnowszymi twierdzy inżynierii twierdził wielu rosyjskich życie.

Chociaż fakt złowienia Azowskiego w Europie postrzegany był dość sceptyczny (ze względu na szkodowości), był to pierwszy prawdziwy strategicznym zwycięstwem młodego króla. A co najważniejsze – Rosja w końcu uzyskała dostęp do morza.

Wielka Wojna Północna

Pomimo szczerego sceptycyzmu polityków europejskich, Peter 1 zaczyna myśleć o Bałtyku. Rządząca elita była w tym czasie poważnie zaniepokojony rosnącymi ambicjami innego młodego stratega – króla szwedzkiego Karola XII. Jest to częściowo, dlaczego Europejczycy poparli cara Moskwy w jego dążeniu, aby dostać kawałek ziem nadbałtyckich przybrzeżnych, aby otworzyć tam stocznie i porty. Wydawało się, że mają dwa lub trzy porty rosyjskie możliwe jest włączanie i nieuchronna wojna na Bałtyku poważnie osłabić Szwecji, która, choć słabego rosyjskiego wygranej, ale poważnie ugrzęznąć w kontynentalnej dzikiej Moskwy.

Tak rozpoczęła się długa wojna północna. Trwało to od 1700 do 1721 roku i zakończył się niespodziewanym klęsce wojsk szwedzkich pod Połtawą, a także zatwierdzenia obecności rosyjskiej na Morzu Bałtyckim.

reformator

Oczywiście, bez poważnych zmian gospodarczych i politycznych w Rosji Piotra 1 nie przeciąć słynnym „oknem do Europy”. Reformatorzy dosłownie wszystko istotnym sposobem Moskwy. Jeśli mówimy o wojsku, że jego formacja otrzymał go w czasie wojny północnej. Peter znalazł środki na jego modernizację i organizacji europejskiego modelu. A jeśli na początku walk Szwedzi mieli do czynienia z niezorganizowanych, często słabo uzbrojonych i przeszkolonych jednostek pod koniec wojny było to już silna armia europejska, w stanie wygrać.

Ale nie tylko osobowość Piotra Wielkiego, ma niezwykły talent dowódcy pozwolił mu wygrać wielkie zwycięstwo. Profesjonalizm jego najbliższych generałów i ascetów – to temat na długie i konstruktywnych rozmów. Na bohaterstwie prostego rosyjskiego żołnierza składającego się cała legenda. Oczywiście, żadna armia nie może wygrać bez poważnego tyłu. Że ambicje militarne pobudziło gospodarkę starej Rosji, i przyniósł go do innego poziomu całkowicie. Po tym wszystkim, stare tradycje były w stanie w pełni zaspokoić potrzeby rosnącej armii i marynarki. Prawie każdy portret życia Petera 1 przedstawia swoją zbroję wojskową lub akcesoriów wojskowych. Artyści hołd cesarzowi zasłużył.

Ani jedna armia

Portret Piotra 1, nie będzie kompletna, jeśli ograniczymy się tylko do zwycięstw gospodarczych i wojskowych. Cesarz powinien hołd opracowania i wdrożenia w zakresie reform zarządzania. Przede wszystkim instytucja Senatu i deski zamiast przestarzałych i działa na zasadzie kasty bojar Dumy i zamówień.

Zaprojektowany przez Piotra „Tabela Rang” zrodził powstawaniu tzw mobilności społecznej. Innymi słowy, karta Zgłoś dał możliwość otrzymania dobro i szlachetność wyłącznie na kompetencjach. Dokonano zmian i dyplomacja. Zamiast starych futer i kapeluszy Highborn bojarów, którzy reprezentowali Rosję, dyplomaci z ambasady były już na poziomie europejskim.

Opis Peter 1 portret byłby niepełny, gdybyśmy o tym mówić tylko w samych superlatywach. Warto zauważyć, że ogólny wzrost geopolitycznej Rosji, życie zwykłych ludzi nie zmieniła się znacznie w kraju, aw niektórych przypadkach (na przykład obowiązkowa służba wojskowa) stała się gorsza. Życie jest proste poddany był wart mniej niż życie konia. Było to szczególnie widoczne w „globalnej” budowach Piotra. Tysiące ludzi zginęło budując piękne miasto w Europie – Sankt Petersburg. Nikt nie myślał o zmarłych, a przy budowie Kanału Ładoga … I wielu młodych ludzi nie stać żołnierze umierają pod funkcjonariuszy laski, wprowadzenie dyscypliny w jednostkach wojskowych.

To jest dla kompletnego lekceważenia ludzkiego życia pierwszego cesarza i krytykować, przypisując mu bezsensownej przemocy i ogromną liczbę nieuzasadnionych ofiar. Ponadto mamy do czynienia wszędzie z jego uderzających faktów nieludzkich działań Piotra 1.

W obronie tego człowieka można powiedzieć tylko jedno. Pierwszy cesarz Rosji nigdy nie zdystansował się od swoich ludzi na tych odcinkach, które pozwalały się do kolejnych władców. Rdzeń tysiąc razy wróg mógł go rozerwać. Dziesiątki razy Petr Alekseevich Romanov może po prostu utopić w statkach niedoskonałych. I podczas światowych projektów budowlanych, spał w tych samych barakach z chorymi budowniczych, ryzykując złapać dolegliwości, z których w tym czasie nie były narkotyki.

Oczywiście, strzeżone przez pociski wroga Cesarza lepsze niż zwykły żołnierz, był traktowany z dobrymi lekarzami, a nie narażone na śmierć z powodu grypy miał znacznie więcej niż zwykły chłop. Jednak niech nam zakończyć opis portretu Piotra 1 pamięci przyczyną jego śmierci. Cesarz zmarł na zapalenie płuc, który jest odbierany, oszczędzając zimnej wody odprowadzanej z Coast Guard prosty żołnierz Newy. Faktem jest, że nie jest tak zauważalna w porównaniu z aktami jego życia, ale mówi dużo. Jest mało prawdopodobne, że ktoś z nowoczesnym „wysoki i potężny” jest zdolny do takiego czynu …