607 Shares 2789 views

Dziecko mocno się poci – przyczyny

Pocenie się jest fizjologiczną normą, zarówno dorosłych, jak i dzieci. Powstawanie gruczołów potowych zaczyna się na 5 tygodni i trwa aż do piątego roku życia. W tym okresie dziecko mocno się poci, nawet bardziej niż dorośli. Ale nie zawsze, zjawisko to jest uważane za normalne.


Norma ciężkie pocenie

Po pierwsze, rozważmy naturalne fizjologiczne przyczyny, które prowadzą do zwiększonego oddzielania potu. Można je podzielić na następujące rodzaje:

  • temperatura powietrza – pocenie się w lecie wzrosła kilkukrotnie, kosztem rodziców może stale monitorować mokro dziecka. Jest to normalne, ponieważ ciało jest chronione przed przegrzaniem. Jeśli to możliwe, letnie dziecko jest lepiej nosić cienkie, lekkie ubrania, które pozwalają na przepływ powietrza swobodnie. Dziecko mocno się poci i duszno mieszkanie podczas pracy nagrzewnicy lub na ulicy jest bardzo gorąco. Najbardziej optymalna temperatura dla dzieci jest uważany za znak 18-20ºS.

  • Aktywne gry – trudne dla dzieci, aby usiedzieć w jednym miejscu, mają tendencję do biegać i skakać. Z tego nagrzewa się, co prowadzi do zwiększonego pocenia się.

  • Duży ciężar dziecka – tłuszcz i duże dzieci są trudne wysiłek fizyczny. W tym przypadku organ aktywnego wydzielania potu. Warto zauważyć, że te dzieci i męczą się dużo szybciej.

  • Frustracja, emocje – gdy dziecko mocno się poci po lub przed upływem określonego zdarzenia (na przykład, idąc do szkoły po raz pierwszy), to mówi o nadmiernej ekscytacji. Oczywiście, to nie dzieje się ze wszystkimi dziećmi, ale zbyt emocjonalny i wrażliwy dziecko musi „pot” przed ważnym wydarzeniem.

  • Niskiej jakości pościel i ubrania – niektóre tkaniny, z którego wykonany nocne ubrania lub pościel, nie przegap powietrze, zwiększając tym samym pocenie się podczas snu.

  • Heredity – charakterystyki gruczołów potowych są dziedziczne, łącznie pocenie może być spowodowane genetycznie.

  • Zmiany hormonalne – typowe dla nastolatków pocenie przez okres dojrzewania. Odnosi się to bardziej do chłopców, ale również u dziewcząt nie jest niczym niezwykłym.

choroba

Czasami dziecko mocno się poci ze względu na obecność różnych chorób. Pierwszy z nich to zwykłe przeziębienie. Powoduje to poważne pocenie, w szczególności ze wzrostem temperatury ciała. Po pełne odzyskanie dziecka spada, a poziom pocenia.

Obniżoną odporność, a w wyniku tego często przeziębienia – jest to jeszcze jeden powód, dla mocnego potu. W tym przypadku konieczne jest dokonanie przeglądu dieta dziecka obejmuje żywności jak najwięcej warzyw i owoców, a także skonsultować się z lekarzem w celu witamin.

Istnieją również bardziej poważne choroby, w którym dziecko mocno się poci – nerek i niewydolność serca, cukrzyca, astma. Ale znalezienie dziecka na pocie czoła, nie panikuj. Jeśli są choroby przewlekłe i poważne formy, oprócz pocenie się, będzie to przeszkadzać ból, że staną się płaczliwy i rozdrażniony. Jeśli dziecko jest bardzo aktywne, je dobrze i śpi na czas wyznaczony, przyczyny pocenia trzeba spojrzeć na fizjologii.