879 Shares 1068 views

WBO ocena: Najnowsze zmiany w dużych ciężarów

WBO (World Boxing Organization) – jedna z czterech głównych organizacji w boksie zawodowym świecie, założona w 1988 roku. WBO ocena jest miarodajnym wskaźnikiem sukcesu sportowców i bardziej widocznym miejscu w to obiecują walki pieniądze i szansę chwycić mistrzowski pas. W niedalekiej przyszłości, widzowie zobaczą kilka ciekawych konfrontacji, która może oznaczać zmiany dokonane w rankingu WBO. Ciężki, ciężki i lekki – trzy dywizje zostały omówione poniżej.


Tabela WBO dużej gramaturze Champion

Wladimir Kliczko hegemonia w najwyższej kategorii wagowej nie będzie na pierwszym roku, jednak perspektywy dla każdej zmiany na horyzoncie nie mogą być śledzone. Do tej pory sytuacja z kolejnym przeciwnikiem ukraińskiego już dozwolone – będą niepokonany mistrz brytyjski Tayson Fyuri. Pomimo głośnych wypowiedzi 26-letniej perspektywy z kraju Albionu, szanse tej walce apset katastrofalnie niskie. Na rzecz prospekcie mówi, że jego młodość i odwaga w ringu, jednak, że to może nie wystarczyć do walki z tak zdyscyplinowany i zręczny bokser, Vladimir. Zdolność do utrzymania mistrz wroga na odległość może być decydującym czynnikiem przemawiającym na korzyść Ukraińców. Przypomnijmy, że ten mecz odbędzie się 24 października 2015 roku w Niemczech, w Dusseldorfie.

Oczekiwanych walk w wadze ciężkiej

Jako jeden z tytułów Vladimira Kliczko, czyli pas według WBC, został zwrócony do amerykańskich menedżerów w domu (nawet jeśli w sądzie), pewne zmiany w kategorii wagowej jeszcze obserwowany.

Obecny mistrz w tej wersji, Deontey Uaylder, prawdopodobnie konieczne aby spotkać się z rosyjskim heavyweight Aleksandrom Povetkinym, który jest na pierwszej linii WBC rankingów. Zwycięzca tej konfrontacji może okazać się kolejnym przeciwnikiem Vladimir, dlaczego WBO ocenione bokserów w wadze ciężkiej może zmienić już w przyszłym roku.

Ranking WBO: pierwsza waga ciężka

Tzw cruiser, który według wielu ekspertów, jest zdać kategorie wagowe, zaplanowano kilka daleko poprzez walkę. Już w sierpniu, pod numerem 14, jednej z aren Newark będą walczyć między aktualnym mistrzem Niemiec Marco Huck i niepokonany polski rywal Kshishtofom Glovatskim (WBO Ocena – 1). To ciekawe, że ta walka będzie debiut dla Niemców, jeśli chodzi o miejsce – po raz pierwszy będzie musiał wykazać swoje umiejętności w Stanach Zjednoczonych. Polski bokser, nawiasem mówiąc, nie jest również opuścić swoje mury i jest znany tylko przez ich występów w domu. Jednak w ciągu ostatnich 7 lat pracy zawodowej Krzysztof zdobył 24 zwycięstw (15 przez KO), natomiast nie doznał porażki jednego, który jest inspirująca wynik, nawet jeśli nie będziemy rozważać najwyższej cnoty polskiej opozycji. Eksperci przewidują dość ciekawą i zróżnicowaną opozycji.

Stanowisko ukraińskiego perspektywa Aleksandra Usika

Niepokonany młody bokser z Ukrainy zajmuje 3 miejsce w tabeli, jeśli weźmiemy pod uwagę rating WBO. Waga ciężka dla Aleksandra jest „native” – jest w tej kategorii, spędził większość walk w amatorów. Od Toni Belyu, który wynosi 2 linię rankingu, nie chciał walczyć z Głowackiego, anteny mogą być oferowane okazję spotkać się ze zwycięzcą zbliżającej mistrzowskiej konfrontacji. W każdym razie, sytuacja Ukraińców stają się silniejsze, więc taka szansa może być poddawany Aleksandra do końca tego roku. Należy pamiętać, że następnym przeciwnikiem młodego wagi ciężkiej jest już znany – to będzie rodzimy RPA Dzhonni Myuller.

WBO wagi półciężkiej rankingi

Sytuacja w tej kategorii wagowej nie może nie zadowolić odbiorców krajowych, biorąc pod uwagę, że mistrz pod wersji WBO, WBA i IBF jest rosyjski bokser Sergey Kovalev.
„Crusher” niedawno obronił swoje tytuły, wygrał miażdżące zwycięstwo nad byłym mistrzem kanadyjskiego Jean Pascal, który nie jest coś, co Globe przeciwnik. Walka ta była piątym na wykresie skutecznych obronnych w tytule, z uwagi na rankingi WBO. Sergey wygrał tę konfrontację przyszłość: 10. runda sędziego postanowił przerwać walkę.

Kolejnym przeciwnikiem będzie algierski Prospect Kovalev Najib Mohammedi, który Rosjanie spotkają się w najbliższej przyszłości – 25 lipca. Warto zauważyć, że to zdarzenie nie nastąpi Sergei domu, jak iw Stanach Zjednoczonych na arenie Mandalay Bay w Las Vegas. Od nadchodzącej bitwie nie należy spodziewać się żadnych intrygi – algierski bokser przybywających do tej walki rangi w beznadziejnej słabszego. Choć fortuna – stary wybredny, więc nikt nie może przewidzieć wynik walki na 100%.

Oczekiwany konfrontacji w wadze półciężkiej

Oczywiście, to nie jest temat dla rywala Rosjanie marzą wyrafinowany publicznej bokserski. Jak łatwo Kovalev pokonać poprzednich przeciwników Pascal i Hopkins, mówi o wyjątkowej pozycji dominującej „Crusher” w tej chwili. Jedynym intrygujące konfrontacja, które można założyć w dającej się przewidzieć przyszłości, powinny być traktowane jako bout zjednoczenie z Adonis Stevenson, który ma tylko jedną stratę na swoim koncie. Jednak dokładna strategia że wybrany zespół zarządzający kanadyjski, sprawia, że ta możliwość dość iluzoryczne. Siła Stevenson nie została jeszcze poddana poważnej próbie, a nie fakt, że weryfikacja takich snów coachingu kadry Adonis. Mimo to walka z Siergiejem może zakończyć skrajną stronniczość dla Kanadyjczyków.