327 Shares 4424 views

Najczęstsze błędy składniowe

Każdy wie, że niektórzy ludzie są obdarzone tak zwane „wrodzona umiejętność czytania i pisania”, a oni z powodzeniem uniknąć błędów gramatycznych. Podczas gdy inni muszą pamiętać zestaw reguł w celu poprawy ich pisania. Jednak błędy składniowe, których przykłady często można zobaczyć nawet w gazetach lub na głos spikerów telewizyjnych, równie często akceptowane zarówno tych i innych.


Można to wytłumaczyć faktem, że reguły składniowe są najtrudniejsze do zrozumienia. Dlatego też trzeba pamiętać. Poniżej przedstawiamy najczęstsze błędy składniowe. A może to pomoże Ci uniknąć ich w przyszłości.

Najczęściej pojawiają się błędy składniowe z koordynacją i zarządzaniem standardami zaniechania. Należą do nich złego wyboru case zarządzane mowy i nadużycia przyimków ( „płacić za podróże,” zamiast „zapłacić do podróży”, „śmiać się z dowcipu” zamiast „śmiać się z dowcipu”, itd.). Jak często występują błędy składniowe w zdaniach z budową „ci, którzy …”, na przykład: „Ci, którzy znają zasady, napisać go poprawnie” (to prawda: „Ci, którzy znają zasady, zapisz go w prawo”). Oto pierwszy czasownik odnosi się do słowa „który”, a drugi – do wyrazu „tych”, który tworzy zamieszanie.

Częste i składniowe błędy w zgadzając imiesłowowy frazę z głównym słowo (na przykład: „na stole, przywieziony z Włoch” – prawo do bycia „importowane”), jak również wprowadzania do obrotu innych częściach zdania ( „Widziałem napisany list do przyjaciela” zamiast „widziałem list napisany przez kogoś innego”).

Użycie wyrażeń słownych imiesłów są najczęstsze błędy składniowe związane z osobą przeprowadzającą działania. Na przykład: „przechodząc przez sklep, oczy prowadził znak” zamiast „przechodząc przez sklep, widziałem znak.” Action zwroty słowne bierny zawsze odnosi się do tej samej osoby jako jeden wyrażoną przez orzecznika.

Błędy składniowe w zastosowaniu jednorodnych członków , w niektórych przypadkach można przypisać semantyczny. Należą do nich kombinacji różnorodnych pojęć ( „zimny stół lub zielony”), należący do wykonania, które jest niezgodne z głównych słów ( „Był otoczony opieki i pomocy” – nie może być stosowany do surround).

Błędy składniowe w konstrukcji złożonych zdań związane z przesunięciem uwagę z jednej strony na drugą i w niemożności utrzymania pełnej struktury w głowicy. Obejmują one wykorzystanie kilku z tego samego rodzaju zatok rzędu ( „Widziałem list, który został napisany przez mojego znajomego, który mieszka w Hiszpanii”). Można tego uniknąć poprzez wprowadzenie imiesłowowy frazę ( „Widziałem list napisany przez mojego znajomego, który mieszka w Hiszpanii”).

Przeanalizowaliśmy główne rodzaje błędów składniowych i można powiedzieć, że większość z nich zostały dopuszczone ze względu na pominięcie powiązań między różnymi częściami zdania. Aby zapobiec ich na tyle, by zwracać uwagę na wszystkie projekty i ich koordynacji ze sobą. Trzeba też pamiętać, najczęstsze błędy składniowe w przyszłości móc je rozpoznać. Jeśli zastosujemy się do tych zasad, nawet najbardziej złożone projekty nie będą mogli umieścić w ślepy zaułek.