398 Shares 3473 views

Wydra domu: warunki przetrzymywania

Wydra już dawno zostały uznane jako punkt odniesienia siły. Odzież wykonana z niego, znacznie lepsze pod względem noszenia innych popularnych futra: tylko nieznacznie – niedźwiedź, dwukrotnie – wilk, cztery razy – łasica i wiewiórki, pięć razy – fox, sześć razy – szynszyle. Ale w porównaniu z futra królika, liczba ta wzrasta do 20 razy.


Naukowcy uważają, że hodowla tych zwierząt na skalę przemysłową – to tylko kwestia czasu. W Instytucie Badawczym hodowli i polowania są prowadzone bardzo udanych eksperymentów w hodowli tych zwierząt, które potwierdzają, że wydra jest doskonale zaaklimatyzować w klatkach. Dzieci urodzone w niewoli, nie jest to absolutnie boją się ludzi, chętnych do pozwalają się pet i zadrapania za uchem.

Wydry – to smukłością zwierząt, z elastycznego uproszczone. Nogi są krótkie, wyraziły webbed palców. Ogon jest szeroki na dnie, długie i silne. Najbliżsi krewni tych drapieżników są wydry morskie. Chociaż wydry na świecie są powszechne, ich liczba zmniejsza się tak szybko, że zwierzęta wprowadzone w Czerwonej Księdze.

cechy zewnętrzne

dorosłych długości ciała zwierząt w zakresie od 55 do 95 cm (w tym ogona .. – od 25 do 45 cm). Kobiety są nieco mniejsze od samców. Waga wydry – 6-10 kg. Zwierzęta te są doskonale opanowali sposób wodno-lądowe życia. Ich grube futro jest wodoodporny z powodu gęstej puszystej sierści.

Brzuch zwierzęcia malowane w srebrny kolor światła, a głowy, tylnej i zewnętrznej części palców – do ciemno brązowego. Wydra (z wyjątkiem beskogotnoy) jest praktycznie pozbawiona warstwy tłuszczu, ale dlatego, że ich futerko jest jedyną ucieczką od hipotermii. Uszy i oczy mają specjalne zawory, które chronią je przed wodą. Zwierzę jest zanurzona w wodzie przez 3-4 minuty, a w tym czasie pokonuje 300 metrów.

Wydry są bardzo czyste zwierzęta – one wyposażyć się toalety w pewnej odległości od otworu i wody (na wybrzeżu). Jest to często wykorzystywane przez myśliwych, ustawianie pułapek blisko toalety zwierząt. Interesujące jest to, że między sobą wydry komunikują się za pomocą sygnałów dźwiękowych, wśród których naukowcy wyróżniliśmy 12 różnych dźwięków.

Te drapieżniki mają dobry słuch, doskonały zmysł węchu i wzroku, a zarówno na lądzie jak i pod wodą. Normalnej temperaturze ciała – 37 stopni. Co ciekawe, impuls wydry może zmieniać się w zależności od tego, gdzie zwierzę się znajduje. Podwodny spowalnia do 60 uderzeń na minutę, dzięki czemu zwierzę uratować tlen i na ziemi może osiągnąć 300 uderzeń. W warunkach naturalnych, wydry Live 10 lat w niewoli – do 15.

siedlisko

W przyrodzie wydra rozprzestrzenia się dosyć szeroko – to wszystko Eurazji (za wyjątkiem Półwyspu Arabskiego, regionach polarnych i Afryki Północnej). Ten drapieżnik z rodziny Cunha woli żyć w lesie brzegu jeziora, rzeki, zbierając obfite raki, ryby i małych gryzoni, kierunkowy.

wydry zimowe mieszkają w pobliżu otwartej wodzie lub na mróz kaskady. Zwierzęta wyposażyć swoje domy w nadmorskich porośnięte roślinami, podmytuyu wody lub zaśmiecone stare rozcięcia banków. Wejście do nory jest zwykle ukryty pod wodą. Zwierzę nigdy nie wychodzi z nim na plaży – to jest zobowiązany do odpłynąć przynajmniej kilka metrów.

Udar mózgu jest żywa komórka, która nie jest zalany wód źródlanych. Jego dno jest wyłożone z suchych liści i trawy. Od tej głównej sali kanały wentylacyjne iść do powierzchni, raczej wąskie, tak aby wróg nie mógł z nich skorzystać. Wydry często zbudować tylne drzwi prowadzące na suchym lądzie. Jeśli obszar posiada dobrą bazę paszy, wydry wystarczający odcinek długości wybrzeża długo nie więcej niż sześć km długości i około stu metrów szerokości. Gdy brakuje paszy lub całkowicie zamarznięta rzeka wydra idzie w poszukiwaniu lepszego miejsca, łamiąc 20 km dziennie.

Podstawą diety jest wydry ryb i całkiem małe. Więc zwierzę wypełnia zapotrzebowanie organizmu na witaminy i składniki mineralne ze względu na zieloną masę, która znajduje się w jelitach, a ryba jest zwykle około 13% jego masy. Gdy do domu wydra staje się większy lub wypatroszone, ona może czuć się źle jako paszy staje się ospały i nieaktywne.

styl życia

Wydra – drapieżnik, który poluje na ryby, podczas gdy w zasadzce. Siada, trzymając na skale lub korzeni i nagle rzucił się na płynął obok ryb. Jesienią, kiedy młody dorasta, wydry zorganizować ten napędzany polowanie, prowadząc rybę na mieliźnie i nie niszcząc go zbiorowo. Zdarzenia te biorą udział, nawet mężczyźni, którzy w ciągu dnia są zwykle znajdują się na stronie rodziny.

Zwyczajne wydra zwykle prowadzi dość skryty tryb życia. Na polowanie ona wychodzi na zmierzchu. Tylko w miejscach, gdzie nikt nie martwi się, może to być aktywne w ciągu dnia.

Jak zachować wydra w domu?

Dziś wielu miłośników zwierząt nie chcą godzić się na zachowaniu psów, kotów, ryb lub chomika. Wiele eksperymentują (a czasem całkiem bezskutecznie) z dość rzadkich zwierząt. Że w wyniku takich eksperymentów i zwierząt, a właściciel był zadowolony, muszę zacząć się uczyć więcej o przyszłości zwierzaka, należy skonsultować się z lekarzem weterynarii, aby dowiedzieć się, czy możliwe jest zawartość każdego zwierzęcia w niewoli.

Wydra w mieszkaniu

Na przykład, jak wydra zwierzę nie jest w pełni przystosowany do życia w mieszkaniu. To płyn, bogaci i mający ostry zapach śmieci. To prawda, że właściciele twierdzą, że wydra domu łatwo przyzwyczaja się do uczczenia ich potrzeby w skrzynce wypełnionej piaskiem, ale to nie rozwiązuje problemu nagłego i bardzo uporczywego zapachu.

Wydry w lokalu: budowa domu dla swojego zwierzaka

Najlepszym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą mieć wydra – wiejski dom z przestronnym wolierze na dziedzińcu. Nie należy również zapominać, że wydra – zwierzę wodno-lądowe, kto potrzebuje basen do pływania, a druga jest o wiele łatwiej zorganizować w wolierze.

Uważa się, że optymalną wielkość komory do wydry się 8 x 16 m. Ściany i podłogi są wykonane z metalowej siatki, która jest powszechnie stosowana w rolnictwie futra. Na styku ścian wzmocnionych naroży siatki z metalu. Dół siatki około 15 cm i jest wypełniona łóżku żwiru rzecznego piasku.

Basen i Nora

Zawartość wydry w domu nie może być bez metr głębokości basen, dwa metry długości i szerokości metra. Naturalnie, dajemy minimalne wymiary. Stosunek lądzie i wodzie – 2: 1. Obok basenu jest konieczne, aby umieścić pole wypełnione dobrym materiałem pochłaniającym (suchy piasek, trociny drzew liściastych, torf). To pole wydry domu suszone jego futro. Wielkość pojemnika powinna być większa niż wielkość leżenia dla zwierząt.

Oprócz basenu, wydra w domu musi być sztuczna nora. Eksperci uważają, że najlepszy projekt powinien składać się z dwóch komór. Ogólnie rzecz biorąc, jest to wejście skoku komora i wąskie tapicerowane gąbką skok w żywej komórce. Gąbka wraz z minimalnych wymiarów zwierzęta mogły obracać wycisnąć nadmiar wilgoci z sierści. Żyjąc aparat powinien wynosić co najmniej 50 x 40 x 30 cm, co sprawia, że komfortowy pobyt w jej kobiecych szczeniąt. korytarz kamery wielkość może być bardziej skromne, o długości około 30 cm.

Gniazda dachowe muszą podnieść, aby ułatwić posprzątać. Jednocześnie musi być dostatecznie ważkie Otter domu nie mógł ruszyć go. To dość czyste zwierzęta, więc czyszczenie gniazdo jest zredukowana do zmiany surowego siana, która jest wyłożona gniazd podłogowych, suche. Aby utrzymać ciepło w domu, ściany są zazwyczaj wbudowane podwójne i wypełnione trocinami między nimi.

karmienie

Dziś to nie jest trudne, aby wybrać odpowiedni pokarm dla takiego niezwykłego zwierzaka. dom wydra z przyjemnością zjada dieta gotowy do norek konsystencji pasty. Można odebrać żywność, która składa się z 50-80% małych ryb i uzupełnionego oleju, mleka, mięsa drobiowego, jaj myszy.

Ponadto należy zapewnić dzienne wydry multiwitaminy z fosforu i wapnia, glukonian wapnia (kreda). Dzienna posuwu dla dorosłego zwierzęcia – 0,8-1 kg.