224 Shares 9438 views

Novodvinsk twierdza: fotografia, jak dostać się

W północnej części naszego kraju nie ma twierdza typu bastion, z wyjątkiem jednego budynku. Jest częściowo zachowały się do dzisiaj. To Novodvinsk twierdza. Dla tych, którzy nie wierzą, że istnieje strzelanie z map satelitarnych okolicy. Konstrukcja z nich nie może być brane pod uwagę. Kamienie ruin widział wiele wydarzeń historycznych, bitew i chwalebnych zwycięstw. Aby dowiedzieć się więcej o twierdzy Novodvinsk, konieczne jest, aby przyjść na objeździe. Jak dostać się do pomnika historii, że reprezentuje, i to wygląda teraz – o tym później.

Przegląd

Novodvinsk twierdza w mieście Archangielsk został zbudowany w okresie panowania Piotra I. Przez długi czas służył jako źródło dumy rosyjskich żołnierzy. Żołnierze zagranicznych doświadczył przed swoim strachem. Doszło do ciężkich walk. Na zdjęciu widać, że dzisiaj struktura jest częściowo zachowane.

Na brzegu rzeki Malaya Dvinka Piotra I kazał wybudować fortecę. To był 1700. Ten król decyzji było ze względu na fakt, że był on dobrze wie, że istnieje tylko jedno miasto, z którego Szwedzi mogą zaatakować ziemię rosyjską. Jest głównym miastem portowym z Archangielska.

Oto pierwsza stocznia i stworzył Admiralicji położono. Według cesarza, Novodvinsk twierdza musiała być całkowicie nie do zdobycia. Był to strategiczny punkt wroga odstraszania.

Novodvinsk twierdza z początku XVIII wieku, o czym świadczą badania w swojej historii i archeologii, może posiadać na chwilę ponad 1000 żołnierzy.

bastion budowa

Zdjęcia Novodvinsk twierdza przedstawione poniżej, został zaprojektowany i zbudowany przez architekta G. Rezy. Wybrał najlepsze miejsce dla prac budowlanych na. Lynskey Priluk. Wiosną 1701 roku rozpoczęto budowę bastion został uruchomiony.

Proces poruszały się szybko. Miniony miesiąc został przygotowany pod budowę bazy. W czerwcu tego samego roku fundamentem budynku położono przez pracowników. wojska szwedzkie starał się zapobiec, podejmowali próby do ataku na port. Ale armia rosyjska wyciągnął tutaj dużą liczbę pistoletów.

Od Orlets na budowę bastion zbudowany na barki z drewna dostarczone do białego kamienia. Pomoc w prowadzeniu procesu i lokalnych klasztorów. W 1702 roku, król osobiście nadzorował budowę.

Prawie wszystkie prace zostały zakończone do 1705 roku. Potem były mury obronne, wieże strażnicze. Postanowieniem Piotra twierdza została podjęta 108 pistoletów. A dla 1711 został w końcu wszystkie struktury obronne i fortyfikacje. W 1731 roku zamek został ogłoszony rosyjskich struktur obronnych.

Wyjątkowość Twierdzy Novodvinsk

W przyszłości, twierdza serwowane w pełni swój cel. Była to pierwsza konstrukcja tego typu w północnej części Rosji. Novodvinsk Fortress (Archangielsk) odzwierciedla w swoich cech holenderskim stylu. Przed nią jak bastiony w tej części kraju, to nigdy nie było.

Takie struktury znajdują się w krajach takich jak Holandia, Ameryce, a także w byłych koloniach tych krajów. Oni mają swoje charakterystyczne cechy. Te same cechy mają budynki Arkhangelsk.

Twierdza wykonana w kształcie kwadratu. Posiada 4 bastiony. Ta flaga, morze, Grave Rogatochny i budynki wojskowe. Należy również zauważyć, że długość ściany w tym czasie 300 m, a wysokość – 5 m. Grubość wzbogacenia osiągnięty w różnych miejscach 2,5-3,5 m każda ostoją się od siebie na odległość. 120 m.

Urządzenie wewnątrz bastionu

Novodvinsk twierdza XVIII, historia i archeologia którym zainteresowane naukowcy do tej pory, miał swoją specyficzną strukturę wewnętrzną. Osiągając twierdzy Novodvinsk w Archangielsku, podróżny mógł dostać się do środka przez trzy bramy: Dźwiny, lato, Ravelin. Wcześniej były pomysłowo urządzone.

Opuścić zamek i to było możliwe przez tunele w razie potrzeby. Było około 10, ale dziś są one skutecznie niewiele pozostało.

Wojskowy mieszka w budynkach na terenie czasu. Baraki były budowane w pobliżu Dvinskikh i bram lotu. Nie było bastionem a kościół św Piotra i Pawła. Jej poświęcił jeszcze w budowie w 1702 roku. Tak, że wszystkie zasady i kanony czasu Novodvinsk twierdzy został powołany Piotr i Paweł. Na cześć imieniu Kościoła. Ale sami ludzie nazwali to bastion Novodvinskaya. Po pewnym czasie, a sam kościół zaczął być nazywany również.

Zewnętrzna strona twierdzy

Poza szeroką twierdzy został wykopany dół. Napełnił wodą. Jego szerokość była w czasie 28-30 metrów. To była dobra obrona, która miała Novodvinsk twierdzę. Jak dostać się do środka tego ufortyfikowanych budynków? To skomplikowane. Dlatego wróg boi się rosyjskich żołnierzy, wewnątrz tych murów.

Wysokość i kontreskarpnyh ściany eskarpnyh Fosa kamienia osiągnął 3 m. Są one również zostały wyłożone płytami z białego wapienia, są mocowane na zszywki metalowe. Z rzeki oddzielono ścian wykopu w ciągu 4 metrów wysokości. Były one kontynuacją nabrzeża i kamienia zwanego grodzy.

Brama znajdowała się na północy z nich, przez którą woda płynęła do rowu. To było wzmocnienie wody wyposażone ukryte ścieżki i zrobił palisadę. Tutaj znajdował się wał Glacis.

Novodvinsk oblężeniu w czasach wojny krymskiej

W latach wojny krymskiej (1854-1856 gg.) Był ostatnim oblężenie twierdzy Novodvinsk. To był ostatni raz był używany zgodnie z jego przeznaczeniem. W styczniu 1863, bastion został pozbawiony statusu strategicznego w związku z rozwiązaniem marynarki w mieście.

Novodvinsk Fortress (Archangielsk) zostało wydane w 1864 roku, miasto w diecezji. Postanowiono zorganizować szkołę dla kobiet. Jednak z takim przedsięwzięciem wkrótce porzucone. Decyzja ta była spowodowana rozpoczęciem budowy linii kolejowej między Wołogdy i Archangielska. znaczna ilość kamienia potrzebne do wyposażenia stacji. W związku z tym, duchowieństwo sprzedał część murów twierdzy dla potrzeb budowy.

Raz majestatyczny zamek został przekształcony w banalnego materiału budowlanego.

Dalsze losy twierdzy

W 1898 roku, ocena stanu murów twierdzy została dokonana. Archangielsk namiestnik zakazał sprzedaży budynków w postaci materiałów budowlanych. Więc historia pomnika przeżył, mimo że był w tym czasie mocno uszkodzony.

Na początku 20 wieku historycy zespół archeologów, konserwatorów i badacze zaczęli aktywnie pracy przedstawiono pomnik. W 1913 roku, po tym jak prace prowadzone przez nich, forteca została uwzględniona na liście rosyjskich zabytków.

W przedwojennych latach nastąpił dzieci kolonią. Zawierała młodocianych przestępców. W czasie II wojny światowej powstała tam produkcję pojazdów wodno-bojowych. Praca wykonywana byłych więźniów z kolonii dzieci.

W 1990 roku grupa naukowców rozpoczęła się przeprowadzić tam pracować na odbudowę ruin niegdyś wspaniałej i inspirujących twierdzy.

Jak dostać się do twierdzy Novodvinsk?

Na 19 km od miasta jest twierdza Novodvinsk (Archangielsk). Jak dostać się do miejsca, w którym się teraz znajduje ruin znanych przewodników. Po pierwsze, trzeba dostać się na wyspę Brevnik. Z Archangielska tutaj przewozu pasażerów tylko przez wodę. W zależności od punktu przecięcia będzie musiał przejść od 5 do 12 km drogą lądową przez małe wioski. Z Brevnika do Linsky Priluk można dojechać małym mostem.

Można tu dostać i zwiedzanie. W tym przypadku będziemy musieli poczekać do grupy wpisuje. Przybliżony koszt wynosi około 1000 rubli. Wynika to z ceną w autobusie za przeprawę promem, który jest dość drogie.

Niezależnie dotrzeć Twierdza Novodvinsk jest trudne, ale możliwe. W przypadku transportu wody, to jazdy lub magistrali (przebiega bardzo rzadkie). Można nawet spróbować chodzić. Ale długa droga, więc jest to dość uciążliwe.

To wygląda jak twierdza dzisiaj?

Novodvinsk twierdza na której wycieczki są stosunkowo rzadkie, teraz wygląda jak malowniczej ruinę. Jej ściany są pod ochroną państwa. Małe prace konserwatorskie przeprowadzone w celu konstrukcji nie upadł całkowicie.

W tej chwili tylko przywrócony Rogatochny bastion i przednią ścianę elewacji. Jest taras widokowy, puk drewna. Położyła billboardy z planami bitew odbyła się tutaj.

Obecnie dom komendanta, gdzie zespół konserwatorów żyje. Należy uważać, aby przesunąć wał, jak jest prawdopodobne załamanie. Teraz tutaj były te zniszczone konstrukcje jak w domu oficera beczce prochu. Wcześniej za fosy została grzebania żołnierzy.

Konserwatorzy stworzyli mały skansen, który jest mała płytka ze wskazaniem istotnych wydarzeń dla życia bastionu.

Novodvinsk twierdza jest cennym zabytkiem. Ludzie przychodzą tu z całej Rosji. Oczywiście, nie jest to ogromny, wspaniały pałac, ale ma własną wyjątkowość. Po budowa nigdy nie została odbudowana przez trzysta lat. Dotknąć historii z przeszłości mogą łatwo być w tym dawnej baszty.