204 Shares 9485 views

Środki przeciwbólowe w GV: lista autoryzowanych agentów

Wszelkie środki przeciwbólowe w GW mają wpływ nie tylko na matkę, ale także dziecka. Istnieją jednak sytuacje, w których bez nich po prostu nie może zrobić. W tym artykule będziemy wyjaśniać, jakie leki można wziąć karmiącej matki.


Mogę przeciwbólowego w GW?

To pytanie zadaje sobie prawie każda kobieta karmiąca piersią.

Niektóre kontynuować karmienie piersią do trzech lat dziecięcych, a ktoś nawet dłużej. To jest po prostu niemożliwe, aby przez tak długi okres czasu jest absolutnie nic złego. Wielu stara się przetrwać w trosce o zdrowie dziecka, co nie zawsze jest bezpieczne. W związku z tym, w niektórych przypadkach, tabletki przeciwbólowe w GW są niezbędne. Nie wszystkie leki mają szkodliwy wpływ. Ale każdy z nich wchłaniane w mleku i mieć pewność, aby dostać się do kruchego ciała dziecka. Jest to o wiele łatwiejsze, gdy mleko nie jest już jedynym pokarmem dla dziecka. Po sześciu miesiącach w diecie dziecka aktywnie wprowadzać pokarmy stałe, a ponieważ niektóre karmienie mogą być zastąpione przez mieszaniny lub wyraźnej mleka z góry, przed podjęciem tabletek. Ale co, jeśli dziecko urodziło się w ostatnim czasie? W związku z tym, oczywiście, lepiej jest, aby skonsultować się z lekarzem. Jednak znajduje się lista zasobów, pojedyncza aplikacja, która nie spowoduje większych szkód. Dzięki temu dowiesz dalej.

Ból zęba

Być może najbardziej nieznośny ból można nazwać ząb. Młoda mama raz biec do lekarza. Istnieją sytuacje, że po prostu nikt na utrzymanie dziecka, więc musimy rozwiązać problem siebie ze środkami przeciwbólowymi. Zanim zdecydujesz się wziąć jakiegokolwiek leku należy zapoznać się z instrukcją. Jest możliwe, że wybrane narzędzie jest bezwzględnie przeciwwskazane w okresie karmienia piersią. Leki, które pomagają złagodzić ból w zębie jest „Ibuprofen”. Poza tym, on jest dobry lek przeciwgorączkowy.

Każdy pierwszej pomocy młoda matka ma środki temperatury dla dziecka. Najczęstszym jest syrop „Nurofen”. Jest to dokonywane na podstawie „ibuprofen”, tylko dostosowane do dawki dziecka. Karmiącej matki mogą pić leku. Ale to tylko na jakiś czas usunie ból. W niedalekiej przyszłości powinno być rozwiązany kampanii do dentysty. Jakie środki przeciwbólowe w GW nadal można wziąć z bólem zęba? Bo nie można przypisać, na przykład, „Ketorol”. On jest praktycznie nieszkodliwe. Jednak lek ten nie powinien stać się regułą.

Co jeśli w recepcji w znieczuleniu stomatologicznym należy zrobić? Po zabiegu, a zwłaszcza usuwania, jest praktycznie niemożliwe, aby utrzymać bez znieczulenia miejscowego. Następnie lekarz zasugeruje mama nie kauteryzacji. GV pozwala na stosowanie „lidokainy” lub bardziej nowoczesne „ultrakain”. Zwykle dawka leku jest tak mała, że nie zaszkodzi dziecku.

ból głowy

Jest to kolejny wspólny dolegliwość, która może wyprzedzić kobieta karmienia piersią. Po urodzeniu, ciało budzi się do życia, a system hormonalny jest zrekonstruowany w ciąży w okresie karmienia. Może to powodować okresowe bóle głowy. Lepiej, oczywiście, próbować zrobić bez leków. Spróbuj chodzić częściej z dzieckiem na świeżym powietrzu. Jeśli to możliwe, spać więcej, pozostawiając dziecko do papieża. Wtedy, być może, że ból zniknie. Ale jeśli wszystko inne zawiedzie, a ból głowy przechodzi w rozdzierający ból głowy, lek nie może się obejść. Najpierw spróbujmy „nie-silosy”. To wolno pić w czasie ciąży, ponieważ skład tabletek na bazie ziół. Taka sytuacja może powstać, gdy ból w głowie spowodowane przez skurcz naczyń krwionośnych. W tym przypadku, „No-spa” – najlepszym pomocnikiem. Jest uważany za jeden z najbardziej skutecznych przeciwskurczowe. Ponadto, lek ten pomaga z bólem brzucha.

lista

Ból może być zupełnie inne pochodzenie i naturę. W niektórych przypadkach może to być tolerowane, ale czasami nie jest to możliwe. W takich sytuacjach trzeba znać listę, która mówi, co lek przeciwbólowy może być w GW.

 • "Paracetamol". W skrajnych przypadkach, jego odbiór jest włączony. Będzie usunąć najsilniejsze skurcze, pomoże złagodzić ten stan.
 • "Ibuprofen". Jak wspomniano powyżej, lek pomaga uporać się z wielkim bólem. Jeśli to z powodu wysokiej temperatury, że „ibuprofen” będzie ją obniżyć.
 • "Ketanov". Ma wyraźne działanie przeciwbólowe.
 • "Drotaverinum". Jest to tańsze analogiem znanego „no-spa.” Takie leki są często stosowane jako środki przeciwbólowe (HS) na miesiąc. Będą usunąć skurcz od ścian macicy, zrelaksować się, a choroba nie ma.

Środki przeciwbólowe maści w GW

Co zrobić, jeśli po ciąży nie poszły ból pleców? W takim przypadku ewentualnie połykania tabletek. Można użyć maści, które nie są przeciwwskazane w okresie karmienia piersią. Są to „Dolobene” lub „Fastum”. Żele te pomagają rozładować napięcie w plecach, w leczeniu bólu mięśni. Kiedy żylaki i inne problemy żyły mogą być wykorzystane „trokserutyny” lub „troksevazin”. postanawia, że krwiak, pozytywny wpływ na żyły, usuwania zakrzepów.

Odbieranie skuteczny środek bóle mięśni i stawów, zatytułowany „Diklofenak” jest bardzo niepożądane. Jest to bardzo silny lek, który jest natychmiast wchłaniany do mleka.

Jeżeli dziecko urodziło się przez cesarskie cięcie, mumia przez jakiś czas może być mylące ból w bliźnie. Jest pożądane, by smarować wszystkie żele. Najważniejsze – to dobrze umyte, żeby nie zaczął ropiejące. A ból wkrótce zdać sobie jak tylko górne warstwy nabłonka będzie rosnąć razem.

Lista przedmiotów zakazanych

Istnieją pewne leki, które są w żadnym wypadku nie mogą być stosowane jako środki przeciwbólowe w GW. Należą do nich:

 • "Tempalgin". Wiele z nich jest przyzwyczajony do picia te tabletki na ból różnego pochodzenia. Jednak w swoim składzie zawiera analgin, która jest ściśle przeciwwskazane w okresie karmienia piersią.
 • "Pentalgin". To nie mogą być wykorzystywane do tego samego powodu, jak opisano powyżej. Wszystkie leki, w których występuje element analgin, nie można zaakceptować. Ma negatywny wpływ na układ nerwowy dziecka jest prowokatorem alergia.
 • "Tsitramon". Jest często zaczerpnięte z głowy. Ale GW – w każdym przypadku. Wpływa na narządy wewnętrzne, szczególnie wątrobę.
 • „Fenobarbital” i podobne leki będą niebezpieczne nie tylko dla dziecka, ale dla matki. Należy pić według zleceń ścisłym lekarskich.

Nazwy tych masy narkotyków. Każdy producent może nazwać ten sam lek w różnych sposobów. Z tego powodu konieczne jest zapoznanie się z instrukcją, aby wiedzieć, główny składnik aktywny. A co najważniejsze – nie brać tych leków na własną rękę. Pamiętaj, aby skontaktować się z lekarzem, jeśli masz uporczywy ból, który należy uniknąć tylko silne środki.

zalecenia

Jeśli biorąc bólu nie da się uniknąć, to leki te należy przyjmować z dużą ostrożnością. Oto kilka prostych wskazówek:

 • Nie należy przyjmować pigułki że poradził dziewczynę, siostrę, matkę, i tak dalej, na tej podstawie, że brali narkotyki, i nic złego się nie stało. Jeśli ktoś kogo znasz jest pozytywnym doświadczeniem dla niebezpiecznych narkotyków, to nie znaczy, że „blow over”. Zdrowe dziecko nie jest warte ryzyka.
 • Natychmiast skontaktować się z lekarzem, zwłaszcza jeśli mówimy o bólu zęba. zapalenie nerwów nie goi, bez znieczulenia.
 • Nie nadużywaj pigułki na wznowienie miesiączki. Taki ból jest całkiem możliwe, aby tolerować. Starają się iść dalej. Na początku może się to wydawać niemożliwe, ale wkrótce poczujesz ulgę.
 • W przypadku, gdy nie jesteśmy pewni, jak niebezpieczne dla dziecka zostały podjęte lek, to lepiej wyrazić jej mleko i pominąć piersi, która zawiera produkty rozpadu narkotyków.

wniosek

Wszystkie środki znieczulające w GW jakoś mieć negatywny wpływ na dziecko podczas karmienia piersią. Niektóre środki w większym stopniu, z drugiej – mniej. Również istnieją leki, których działanie nie zostało zweryfikowane poprzez karmienie piersią. Przyjdź do tej sprawy poważnie i należy pamiętać, że tylko lekarz może pomóc pozbyć się nieznośnego bólu.