379 Shares 3279 views

Kolumnowych jabłonie: przycinanie i pielęgnacja, zdjęcia

Dobór odmian jabłek w ogrodzie – to jest bardzo odpowiedzialna. Dbać o sadzonki mają od kilku lat przed pierwszym zbiorem. Dlatego też, jeśli wybrana odmiana nie spełnia wymagań, w wyniku oczekiwania na wielkie rozczarowanie. Technika Rolnicza stale wyhodować nowe jabłonie, tak ze tylko hodowca musi monitorować rynek i nabyć rośliny w skontrolowanych gospodarstw. Ostatni punkt jest bardzo ważny.

Kolumnowych jabłonie szybko rozprzestrzeniła się w ogrodnictwie krajowym. Wyobraźnia letni mieszkaniec właśnie uderzył możliwość uzyskania około pięć kwintali owoców stu. Ponadto, niezaprzeczalną zaletą formularz kolumnowy jest krótki i zwarty. Dzisiaj chcemy rozważać więcej opieki takich lądowań.

intensywny wzrost

Jest to zarówno plus i minus, który cechuje kolumnowych jabłoni. Przycinanie i opieki nad nimi muszą być zgodne. Ten rodzaj intensywnego wzrostu i wczesnego pojawienia awaryjnego. Często zdarza się, że sadzonki posadzone na wiosnę, lato jest już zaczynają kwitnąć. Ta sytuacja jest stresująca dla samej rośliny, ponieważ nie miała czasu, aby przyzwyczaić się do nowego miejsca i tworzą system korzeniowy.

Dlatego, aby nie stracić roślinę i nie zerwać pąków, trzeba starannie przygotować grunt dla niego, w szczególności gleby. Tylko w przypadku dokonywania prawidłowego żywienia mogą normalnie rosnąć i rozwijać kolumnowe jabłonie. Na pierwszy rzut oka złożoność przycinanie i opieki nad nimi nie jest, ale ma kilka pułapek. Porozmawiajmy o tym bardziej szczegółowo.

Główne rodzaje

W 1964 roku, najpierw w celu uzyskania kolumnowe jabłonie. Przycinanie i opiekuńczy dla tego nowego typu były wtedy jeszcze nie opanowali, ale rok po roku przepisy uległy poprawie, wraz z pojawieniem się nowych odmian. To opracowała dwa rodzaje „słupów” do tej pory. Każdy z nich ma dalszy podział, ale później w tej sprawie.

Pierwszy typ – jest rzeczywiście odmian kolumnowych. Szczepione na podkładkach karłowatych nich. Po drugie – typowym, nowoczesnym jabłonie charakteryzują się wysoką wydajność i jakość owoców i przeszczepiano na podkładkach superkarlikovye kształtu i typu kolumny.

Kwitną przez 2-3 lat życia, a niektóre okazy od przedszkola, ma ten sam wiek. Czyli jabłka nie trzeba było długo czekać. Jednak życie tego ogrodu jest bardzo krótki, każde drzewo szczęśliwy ogrodnik od 5 do 10 lat. Kiedy rośnie konieczność spełnienia określonych wymogów, w przeciwnym razie pojawi się zwykłe jabłko ma na swojej stronie, i z powrotem do kolumny to nie zmieni.

Wybór roślin

Poza faktem, że istnieją odmiany karzeł, pół-karła i energiczne, oni z kolei są podzielone na gatunki. Letnie odmiany różnią się na początku kwitnienia, owoce mogą być usunięte w sierpniu. Najbardziej popularne są Medoc i prezydent. Drzewa są bardzo kompaktowe i nadaje się do uprawy w małym ogrodzie.

Odmiany jesienne są najbardziej popularne. Owoce dojrzewają we wrześniu i październiku, są duże, słodkie i dobrze tolerowane mrozy. To Vasyugan Jean i Tytania.

Wreszcie, najnowsze, odmiany zimowe – Arbat, Bolero, kantor. Bardzo owocne, bez wsparcia bagażniku może nawet złamać. Jabłka zachować dobrze przez cały sezon zimowy.

Cechy lądowania

Rzeczywiście, to wszystko zaczyna się od momentu kiedy wprowadzą do domu kolumnowy drzew jabłoni. Przycinanie i konserwacja powinny być przeprowadzane już od pierwszego dnia. Jeśli jest tam pochowany przeszczepu, potomek będzie właścicielem korzeni podczas sadzenia. Należy zwrócić szczególną uwagę na to, ponieważ szyi korzeniowej w żadnym klonów podkładek. W tym przypadku oczekiwany rezultat – on energiczne, non-przeszczepionego jabłoń.

odmian kolumnowych jest małych rozmiarów i niezwykle płodny. Brak hormonu wzrostu, który jest produkowany w korzeniach, prowadzi do superkarlikovosti. Jednak ten punkt ma wadę.

Dzięki tej szczególnej pąków kwiatowych są zawarte w dużych ilościach, w tym na głównego pnia. Kolumna boczne gałęzie nie jest wymagane, wystarczy, że istnieje silna przewód centralny. Rezultatem jest główną zaletą korzystają kolumnowych jabłoni. Sadzenie i pielęgnacja (ogród zdjęcie poniżej) znacznie ułatwione. Odległość pomiędzy drzew jest zmniejszona do 0,5 m. Dzięki takiej gęstości zwiększa produktywność.

utorować drogę

Jest to bardzo ważne, ponieważ bez nawóz jakość nie rosną jabłonie kolumnowe. Sadzenie i pielęgnacja (zdjęcie pokazuje ogrodnika prawdziwy sen, przyciąć drzewa, obwieszone owocami) muszą spełniać określone wymagania. Dobrych zbiorów, można uzyskać tylko wtedy, gdy zakład zapewni wszystko, co jest niezbędne do jego rozwoju.

Otwór sadzenia powinny być przygotowane z wyprzedzeniem. Optymalny rozmiar 90 * 90 cm, lecz jest akceptowalne, a 50 * 50. Jednak ważne jest, że korzenie zostały umieszczone swobodnie. Konieczne jest, aby nawóz. Ten superfosfat (100 g) i potasu (50 g). Pamiętaj, aby dobrze wymieszać z ich ziemi, a następnie uszczelniony. Następnym krokiem jest posadzeniu drzew jabłoni. Teraz trzeba podlewać obficie. Jeśli się otwór w substancji organicznej, to jest konieczne, w celu oddzielenia go od warstwy gleby korzeniowej.

Zapewniamy warunki do prawidłowego rozwoju

Innym ważnym punktem, który pozwala rozwijać kolumnowego jabłonie. Pielęgnacja na wiosnę jest wysokiej jakości żywienia. Ważne jest, aby woda z sadzonek 3-4 razy gnojowicy. Koncentracja 01:10. Odpowiednie fermentacji obornik, ale musi być rozcieńczony więcej, około 1:30.

Następnym razem – jest to rodzaj polewa sadzonkę w okresie letnim. Fakt, że osobliwe kolumnowy jabłko przewlekły wzrost. Aby przyspieszyć proces dojrzewania końcowego pączka dwie trzecie niezbędnych w celu usunięcia płytki z najlepszych czterech liści. Odbywa się to na początku sierpnia.

Co jeszcze trzeba wiedzieć, co chce się rozwijać kolumnowe jabłonie. Sadzenie i pielęgnacja (klasa dzisiaj wydają się bardziej obiecujące) przyniesie pożądany efekt tylko wtedy, gdy przetrwanie koniuszka zarodku. Jest to słaby punkt. Jest skłonny do zamrożenia. W razie jej śmierci generowane bardziej energicznie rośnie pionowe pędy. Można je zostawić i pozwolić roślin, tworząc dwie kolumny.

przycinanie

Dziś chcemy zaoferować ogrodnik ogólne Instrukcja jak hodować kolumnowe jabłonie. Sadzenie i pielęgnacja, przycinanie i kultywowanie najlepszych odmian – wszyscy z tej ważnej informacji, które w rezultacie pomogą kształtować ogród marzeń. Mówiliśmy już trochę o pracy na wiosnę, a teraz idziemy dalej. Głównym sekret uprawy tych unikalnych drzew owocowych jest, że im bardziej tniemy, tym bardziej rośnie pozostałą część. Więc nie żal lądowanie jest konieczne, ale ważne jest, aby wiedzieć, kiedy i jakie mogą być usunięte.

Przycinanie gałęzi na 2/3 i pozostawiając cztery pąki, otrzymasz 3-4 silne ucieczki. W tym przypadku, jeśli użytkownik zdecyduje się „żal” roślinę i usunąć ½ oddziałów, wynik jest średnią z 5 pędów otrastet. W związku z powyższym, jeśli tylko usunąć wierzchołkową bud następnie rośnie kilkanaście słabe gałązki.

Istnieją pewne cechy, które powinien wiedzieć Chłop. Najbliższy oddział do pnia, tym bardziej rośnie w porównaniu z odrzuconych pędów. Dlatego, środkowy przewód nie należy ciąć, nie jest konieczne, aby uzyskać od niego rozgałęzienia. Z należytą starannością roczny wzrost o 10-15 cm.

Przez cały sezon

Po raz pierwszy na wiosnę jabłoni kolumnowych są cięte. Sadzenie i konserwacji, mnożenie tych odmian produkcyjnych różnią się nieco od silnej i muszą być uwzględnione. Jeszcze przed przeplyw sokow boczne gałęzie są skrócone do dwóch kubków. Ze względu na nich drzewo staje na ciepły sezon dwa silne ucieczki. W drugim roku ten, który jest bliżej do poziomu, w lewo i pionowa ponownie skrócić do dwóch kubków. Na ziemi będzie owocowania, a druga daje dwa dobre ucieczki. W następnym roku, gałązka, która dała jabłka, cięcie, a pozostałe dwa to samo, co w ubiegłym roku.

Czasami aktywność wysokie drzewo wzrost prowadzi do tego, że pąki kwiatowe są określone w bagażniku, boczne pędy kiełkować. W tym przypadku drzewo staje się interesującym aspektem Ved, jak szczotki do mycia naczyń. A kiedy żniwa dojrzewa, owoc wiszący na pniu. Nawiasem mówiąc, wszyscy ogrodnicy powiedzieć, jak wygodne kolumnowych jabłonie. Pielęgnacja i przycinanie odbywa się jesienią, w stosownych przypadkach, jeśli widzisz, że w sezonie letnim nie mają czasu, aby śledzić drzewo.

posypanie

Nie tak łatwo dorastać na swojej stronie kolumnowy jabłoni. Sadzenie i pielęgnacja, przycinanie, wszystko musi być zrobione w odpowiednim czasie, w przeciwnym razie nie będzie widać rezultaty. Uprawy tych odmian – tak intensywne technologii. Bez stałej obecności w ogrodzie ich wzrostu i owocowania niemożliwe.

Ważne jest, aby pamiętać, że wymagają dużej ilości składników odżywczych. Więc trzeba zrobić kompleksowe nawozy pod jabłoni kolumnowych rocznie. Pielęgnacja upadek polega na tworzeniu podstawowej pierścień. Wprowadził nową humus, a następnie delikatnie poluzować gruntów i ściółka. Teraz drzewo nie jest już wymaga intensywnego nawadniania jak podczas sezonu letniego.

racjonowanie żniwa

Pomimo dobrego jedzenia i warunkach tak dużej liczby jajników nie może sobie pozwolić nawet duże drzewo rośnie, nie wspominając miniaturową roślinę. W pierwszym roku po posadzeniu kwiatów vyschipnut najlepiej, zwłaszcza jeśli to było zrobione na wiosnę. W drugim roku prowadzony jako sadzonki. Jeśli jest on dobrze przyzwyczajeni, to będzie można zostawić kilka jabłek. Na trzecim roku, korzystają z pierwszego zbioru.

Ale wycena jest przeprowadzana bardzo indywidualnie. Zobacz, jak drzewo rośnie, co owoce są tworzone, a na tej podstawie planu działań na następny rok. Jeśli zauważysz, że owoce stają się mniejsze, to trzeba zmniejszyć ilość jajników. Odbywa się to w następujący sposób. Podczas kwitnienia, owoc każdego linku po lewej 2 bukiet. Wszystko inne podroby. Początkowo patrząc na liczbę kolorów, dwukrotnie następnych zbiorów. Kiedy Bud – pół bukiety czyste. Teraz musimy poczekać, aż jabłka nie będzie wielkości wiśni. Teraz pozostały tylko 2 jajnika w pęczkach. dając im rosnąć do rozmiarów orzecha, po raz kolejny rozcieńczać. Teraz każdy link owoc ma tylko jeden jajnik.

System korzeniowy

Wszystkie klonów podkładek mieć laskę, pozostawiając w głąb ziemi. System korzeniowy mają słabe i delikatne, podczas gdy bardziej wyraźne karłowate odmiany, gorsze drzewa stały w glebie. Żaden inny drzewo stoczni nie rosną dobrze, więc jeśli pierwszy zasadzone w kolumnie, a następnie zapłacić w tym miejscu szczególną uwagę. Korzenie rozciągają się od beczki jest tylko 20 cm, są łamliwe. Mogą one zostać uszkodzone przez deptanie grunt lub odkręcania. Dlatego ogrodnicy używać grassing technikę. Oznacza to, że w radykalny koło zasianych zbóż i okresowo kosić. Jeśli nie masz czasu, to mierzwa gleby.

podlewanie

Jak widać, trochę wysiłku, a Twoja strona będzie rosnąć kolumnowe jabłonie. Sadzenie i pielęgnacja (zdjęcia, opinie podkreślić, że w celu uzyskania dobrych zbiorów będzie musiał spędzić dużo czasu) będzie uzasadnione sowicie. Bardzo ważne jest prawidłowe nawadnianie. Pożądane jest, aby była to stała kapać. Jeśli nie jest to możliwe, a następnie wlać na niewielką ilością wody co 2 dni. W obu przypadkach, natomiast obfite podlewanie jest wymagane od czasu do czasu. Optymalny odstęp – 14 dni woda jest całkowicie infiltrowane wszystkich warstw i gleby wzbogacone tlenem.