400 Shares 6275 views

Kościół św Jerzego w Ładoga. St George Church (Stara Ładoga)

Wioska Ładoga w regionie leningradzkim – jedna z najstarszych osad w północno-zachodniej Rosji. To właśnie tutaj w okresie wczesnego średniowiecza pochodzi rosyjskiej państwowości. W drugiej połowie XII wieku zaczyna chrystianizacji tych ziem. Z inicjatywy biskupa Niphon w Ładoga zbudowany siedmiu (według innych źródeł – osiem) świątynie. Do tej pory tylko całkowicie zachowany kościół św Jerzego w Ładoga i katedra Wniebowzięcia granicy klasztoru.

Historia budowy kościoła Św

Świątynia została wybudowana po zwycięstwie wojsk rosyjskich nad Szwedami na Voronege rzeki. Dokładna data rozpoczęcia budowy nie jest zdefiniowana, wiadomo jedynie, że kościół został wzniesiony w 1165-1166 gg. W 1445 roku mur wokół świątyni rosły klasztor. Fundatorem klasztoru był arcybiskup nowogrodzki Efimov. Pan zapłacił wielką uwagę do naprawy kościoła, jak również malowidła na murach klasztoru. Po tylu latach freski były w potrzebie odnowienia. Przed artyści zostali wezwani, by zachować dawne obrazy i tworzyć nowe murale do naśladowania wcześniej przyjął styl i treść.

Jednocześnie świątynia pokryta nowym dachem, zastąpionego przez barierę ołtarzem kładziemy ikonostas dwupoziomową. W takiego budynku istniała przed Troubles XVI XVII (cc.).

W latach 1584-1586 kościół św Jerzego w Ładoga innym szczytem pokrywającej sklepienia kopuły i zakończenie stożkowe. Nad zachodnią fasadą został dołączony dvuhprolotnuyu dzwonnicy. Podczas remontu kościoła w 1683-1684 gg. dwuspadowy czterospadowy pokrywa zastąpione, zmodernizowane bęben, położył cztery okna, zakończone rastesku otwory okienne. Niestety, w tej chwili nie zwracają wystarczającej uwagi na freski, z których wiele zostało wniesionych w dół od ścian i zostały utracone pod nową podłogę.

przywrócenie Naukowa świątyni

Zainteresowanie starożytnego rosyjskiego malarstwa została reaktywowana na początku XIX wieku. Kościół św Jerzego w Ładoga, którego historia sięga wieków, znalazł się pod patronatem Komisji Archeologicznej Imperial. Dzięki staraniom pasjonatów freski zostały zachowane. Kopiowanie zdjęć zaangażowany artystę Wirginia Prochorow, NE Brandenburgia. Badacze rosyjski starożytności VN Lazarev, VV Susłow studiowała sztukę funkcje freski.

W XX wieku prace nad przywróceniem tej świątyni, który został konsekrowany w 1904 roku. Szczęśliwym zbiegiem okoliczności, Kościół św Jerzego w Ładoga uniknął przerażające zniszczenia w czasach wojującego ateizmu. Przyczynić się do odnowienia klasztoru mają architektów, historyków, artystów, warsztaty konserwatorskie – VV Daniłow, EA Dobmrovskaya, AA Draga i inni. W 1996 roku zakończono prace konserwatorskie. W rezultacie, Kościół św Jerzego nabył pierwotny wygląd. Ściany świątyni został zwolniony z obcych naleciałości, a teraz uwaga zgromadzenia przedstawił zachowanych dzieł sztuki starożytnej.

Saint George

Patronem kościoła jest święty męczennik Jerzy skłoniła rodaków przyjąć wiarę chrześcijańską. Obchodzenie mieszkańców Palestyny na chrześcijaństwo było wynikiem zwycięstwa świętego nad siłami zła, znanych jako Cudu Świętego Jerzego i Smoka.

W tym czasie mieszkańcy palestyńskiego miasta Ebal byli poganami. Obywatele bardzo boją się straszliwego węża, który mieszkał w jeziorze i jedzą ludzi. W celu ratowania swoich poddanych, król nakazał zostać podane do spożycia przez węża Jedno dziecko codziennie. Kiedy dzieci w mieście jest w lewo, a ofiara istoty przyniósł księżniczkę.

Dziewczyna stoi na brzegu jeziora, pogodzony z losem, kiedy nagle, znikąd, pojawił się jeździec. To było St. George, jechał do pomocy obywateli. Z pomocą Boga, w imię Jezusa Chrystusa, wąż został pokonany, związany i podane do masakry Palestyńczyków. Widząc zniszczony potwór, ludzie cieszyli się i uwierzyli w Chrystusa.

George and the Dragon jest zawarty w ikonie tytułowej. Face of St. George pokonaniu potwora, symbolizujące zwycięstwo człowieka nad siłami zła na ich słabości, namiętności i wątpliwości w wierze. Walka ze złem jest być nie tylko wokół nas, ale w nas samych.

Kościół św Jerzego w Ładoga: architektura

Jak wspomniano wyżej, dzięki owocnej pracy wielu ludzi, świątynia przywrócony do pierwotnej postaci. Budynek pasuje do stylu budowli religijnych pre-mongolskiego epoki. Jeden kopułą kościół ma cztery filary i trzy absydy ravnovysokih. Wysokość świątyni ma piętnaście metrów, a powierzchnia jest siedziba siedemdziesięciu dwóch metrów kwadratowych.

Okna w elewacji północnej, południowej i wschodniej są umieszczone asymetrycznie. Tradycyjny symetria można prześledzić tylko na zachodniej fasadzie. Poprzez ten projekt architektoniczny w wyglądzie świątyni przynosi pewne dynamikę, budynek nie wygląda klasycznie surowe i proporcjonalne.

Asymetria ma znaczenie funkcjonalne: okna są rozmieszczone tak, że światło dostaje się do pokoju. Otwory okienne w północnej ogrodzenia i elewacji południowej skonstruowany jako piramidy. Okna, które znajdują się na dole, pod galerii otwarte. chór pokój na drugim piętrze zachodniego narożnika kościoła są połączone drewnianym tarasem. Schody prowadzące do galerii, znajduje się w zachodniej ścianie.

Wschodniej stronie ogrodzenia fasady świątyni nieco zmniejszone, apsyda jak przycisnął do ściany bębna jest znacznie przesunięta na wschód. Kościół nie jest ściśle centric, co było typowe dla Nowogród architektury tamtych czasów. Świątynia została zbudowana w twierdzy, więc mistrzami zostali zmuszeni do uwzględnienia już istniejących budynków.

malowanie świątyni

Kościół św freski z początku XII wieku. sztuka bizantyjska przeplata się z potrzebami społecznymi starożytnej Rusi. Powołanie obrazów – kształcić ludzi, dołącz do parafian do wartości chrześcijańskich. Szczególnie czczony w Nowogrodzie ziemi był św Kliment Rimski.

Freski z St George Church są wykonane w tym samym stylu. Artyści tym czasie posiadał niezbędne umiejętności techniczne, filc kolor, byli świadomi tego terminu i prawa wzorców interakcji z miejsca świątyni.

Aby przetrwała tylko jedna piąta fresków. Bardziej widoczne we wszystkich bębnie kopuły i malowane z kompozycja „Wniebowstąpienia”. Na szczycie ołtarza przedstawiają królowie, prorocy Dawid i Salomon, Nowogród szacunkiem dla ich mądrością i troską o chrześcijan. Dla władców zwrócił twarze starszych: Izajasza, Jeremiasza, Micah, Gedeona, Nahum, Ezechiela. Również obraz Matki Bożej zapisane Arhangela Gavriila, bp Ioanna Milostivogo, Georgiya Pobedonostsa, anioły.

miasto kościół

Kościół św Jerzego w miejscowości Staraya Ładoga. Jest to najstarsza osada w regionie leningradzkim. Pierwsze budynki tutaj stwierdzono u 753. Ładoga jest wymieniona w „Opowieści minionych lat” jako własność księcia Ruryka. Według Novgorod Chronicle, w miejscowości zakopane proroczy Olega.

Oprócz George Church St., Stara Ładoga ma tytułowego Muzeum rezerwy, Staraya Ladoga Twierdza samic i samców klasztorów.